Nieprzeczytane posty

Podróż po Afryce - od czego zacząć?

1
Kochani podróżnicy, mam do Was pytanie i mam nadzieję, że mi pomożecie!
Pod koniec przyszłego roku chcielibyśmy wybrać się z mężem w podróż po Afryce z okazji rocznicy ślubu ;) Problem w tym, że niewiele wiemy na temat Czarnego Lądu, choć słyszeliśmy kilka bardzo pochlebnych opinii - o Maroku, Mombasie, widokach na Kilimandżaro... Nie sposób chyba pogodzić wszystko w ciągu 2- 3 tygodni, stąd pytanie do Was - jakie miejsca polecacie? Które są absolutnie konieczne do zobaczenia, a które przereklamowane? Może znacie jakieś mniej znane zakątki, które powalają na kolana a których nie znajdziemy w przewodnikach? Zawsze lepiej usłyszeć informacje z pierwszej ręki niż szukać suchych informacji w sieci (y) Jak naprawdę jest z Kilimandżaro - rzeczywistość odpowiada zachwytom z blogów podróżniczych? :)
Bardzo proszę o kilka praktycznych porad - skąd lecieć, czym, w jakich terminach, organizować podróż na własną rękę czy lepiej przez biuro podróży (jeśli tak, to jakie, by uniknąć "wtopy"?).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi - przyda się każda opinia! :)

Pozdrawiam,
Marlena

Re: Podróż po Afryce - od czego zacząć?

2
Jeśli macie już termin, nawet przybliżony, to zaczęłabym od szczepień. Niektóre trzeba powtórzyć by faktycznie zabezpieczały przed chorobą, więc to dałabym na pierwszy rzut.

Można wybrać objazdówkę z biurem podrózy, wówczas zwiedzicie czy też zaliczycie 1-2 kraje. Samodzielnie planując wyjazd jesteście właściwie niezależni, ale trochę czasu moze zająć zdobywanie wiz.
Wg mnie pytanie, na które powinniście sobie odpowiedzieć, to - ile możecie/chcecie przeznaczyć pieniędzy na wyjazd (liczcie wizy, szczepienia, przeloty, przejazdy lokalne itp)
Czy chcecie poznać kraje Maghrebu, czy tzw czarną Afrykę. Na pewno sami macie jakieś wyobrażenie o podróży i pewne elementy, które MUSICIE zobaczyć - pod to okładajcie plan.

Re: Podróż po Afryce - od czego zacząć?

6
WItam,

Najważniejsza kwestia to jak już zresztą było powiedziane szczepienia. Kenię można fajnie połączyć np z Tanzanią lub Zanzibarem ( plaże ) Można trafić fajne loty.

Ponadto bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia. Bardzo chętnie pomożemy Ci w wyborze trasy.

Przyjrzyj poniższy temat ( odnośnie bardziej dogłębnego poznania Tanzanii)

relacja-w-wyprawy-do-tanzanii-t10106.html

https://www.youtube.com/watch?v=KUuRGWe46L4

post39603.html?hilit=tanzania#p39603

Napisz jaki masz budżet, trzy tygodnie to właściwie nic więc sugerował bym 1 kraj lub lot np Kenia Zanzibar lub Tanzania Zanzibar ewentualnie Kenia Safari + Tanzania+ Zanzibar żeby połączyć safari i plaże. Miałem taki plan na 2017 ale zostaje przy Europie.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Podróż po Afryce - od czego zacząć?

9
Szczepienia oczywiście. A druga rzecz to ubezpieczenie - bez tego ani rusz w taką trasę. Wiem, że w Afryce bez problemu działa polisa Bezpieczny Powrót z PZU (chyba tylko poza pustynią, ale autorka wątku nie wspomina o tym). Taka polisa to niewielki koszt 252 zł - na cały rok. Przyda się więc także podczas innych wyjazdów (samodzielnych i z biurem). Szeroki zakres ochrony ma m.in. pokrycie kosztów leczenia, akcji ratunkowych, transportu do Polski i dużo więcej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Afryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości