Nieprzeczytane posty

Salta Argentyna

1
Nazywają ją Salta la Linda: "Salta the Pretty". Położona w charakterystycznym i niesamowicie zróżnicowanym krajobrazie północno-zachodniej Argentyny, najlepiej zachowanym w kraju mieście kolonialnym jest wyjątkowo dumna zarówno z hiszpańskiego jak i z rodzimego dziedzictwa. Jego serce bije w uroczej kawiarni Plaza de Nueve de Julio, która pochodzi z założenia miasta w 1582 j i jest otoczona przez różową katedrę Salta i dawny Cabildo (ratusz), najstarszy budynek rządowy miasta. W nowym i fascynującym Museo de Arqueologfa de Alta Montafia (Muzeum Archeologii Wysokogórskich), czyli MAAM, znajdują się eksponaty dotyczące kultury prekolumbijskiej, z których najważniejsze są trzy zmumifikowane, 500-letnie dzieci Inków, znalezione zamrożone na szczycie andyjskim i uważane za ofiary dla bogów Inków. W Salcie, jedzenie (miasto znane jest z ciastkarskich empanad) i muzyka spotykają się w nastrojowych pefias folklorycznych klubach folklorystycznych, takich jak El Boliche Balderrama czy Cason del Molino, gdzie zamba (odpowiedź Salty na sambę) i rytmy chacarera są zaraźliwe.

Oszałamiający krajobraz Salta jest usiany prekolumbijskimi ruinami, winnicami, które produkują znane wina i rzemieślniczymi wioskami, a charakteryzuje się głębokimi, mineralnymi, polichromatycznymi quebradami (wąwozami) wyrzeźbionymi przez rzeki płynące w pobliskich ośnieżonych Andach. (Zobaczysz więcej tego spektakularnego krajobrazu, jeśli będziesz jechał 4 godziny na południe przez spektakularny, wysoki, pustynny płaskowyż do Cafayate).

https://www.youtube.com/watch?v=74fakZudJgQ

Dla niezapomnianego widoku tego terenu wzdłuż chilijskiej granicy, wsiądź na sezonowy El Tren a las Nubes (Pociąg do Chmur), jedną z najwyższych linii kolejowych na świecie. Punktem kulminacyjnym tej 15-godzinnej, 269-milowej przygody w podróży w obie strony jest 200-metrowy wiadukt nad przepaść, którą zobaczysz tuż przed zawróceniem pociągu w starym indiańskim miasteczku górniczym na wysokości 13.800 stóp nad poziomem morza.

https://www.youtube.com/watch?v=ZqTE5NwJyFE

Będąc w Salcie, zatrzymaj się w Legado Mftico, 1 11-pokojowym skarbcu hotelu mieszczącego się w dawnej 1 prywatnej rezydencji, 5 minut spacerem od głównego placu lub udaj się 15 minut na południe od 1 miasta do House of Jasmines, 300-akrowego rancza, gdzie goście mogą cieszyć się rustykalnym luksusem i wypocząć przy basenie lub w małym spa, a także jeździć konno wzdłuż rzeki Arenales. Około godziny na północny-wschód od Salta, 11,000 akrów El Bordo de las Lanzas było domem Martina Miguela de Giiemes, który walczył z I gauchos przeciwko hiszpańskim rojalistom na początku XIX wieku. Dziś jest prowadzony jako estancja przez przez przezroczystą rodzinę Arias.

Miejsce to znajduje się 787 mil/1,265 km na północny zachód od Buenos Aires. Najlepszy czas na przyjazd tutaj: Kwiecień-czerwiec i sierpień-now, aby uniknąć pory deszczowej i tłumów; Kwiecień na Festiwal Kultury; Czerwiec na Semana Salta (Tydzień Salta), popularny festiwal gaucho; 17 czerwca na Guemes Gauchos Festival.

Więcej podobnych tematów poniżej

https://podroze-forum.pl/viewforum.php?f=28
ODPOWIEDZ

Wróć do „Argentyna ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości