Nieprzeczytane posty

Egipt

1
Kiedys mialem zamiar wybrac sie tam na wakacje,ale znajomi odradzali mowiac ze zamiast odpoczywac to sie meczyli bo bylo tylu turystow.Polecacie Egipt jako miejsce na wakacje czy moze nie

Re: Egipt

3
Byłam w Egipcie i wspominam ten kraj bardzo miło.To piękny kraj, inna kultura, zawsze coś nowego,innego od naszej Polski i krajów europejskich...Ja uważam że warto zawsze zobaczyć i poznać coś nowego.W Egipcie najlepszy wybór to minimum 4* i all inclusive.
Kiedyś wybrałam tylko śniadania i obiadokolacje. W rezultacie wydało się więcej na dodatki : głównie na napoje, które na mieście mają różne ceny. I trzeba się dodatkowo męczyć i negocjować ceny. Nawet w aptekach nie mają cen - dla turystów wszystko 3 razy droższe.Ostatnio bylam w Hurghadzie w hotelu Aladdin,ktory gorąco polecam. Czysto , obsługa super , przy samej plaży .

Re: Egipt

4
czesc
bylam w Egipcie trzy razy, w Hurgadzie, Sharmie i Marsa el Alam, zdecydowanie polecam ten kraj na wypoczynek i takie zwykle "byczenie" sie na plazy czy przy basenie z "drineczkiem" w dloni, oczywiscie najlepsza jest opcja AI bo pic sie chce diabelnie a napoje w hotelach kosztuja srednio 5x tyle co w sklepach wiec wyda sie wiecej niz za doplate do opcji all. Jesli chcemy tylko odpoczac nie zwiedzac to ja bym wybrala dobry hotel conajmniej 4* w Sharmie przy duzej piaszczystej plazy z lagodnym zejsciem do wody i dodatkowo z pomostem z ktorego mozna dojsc na glebsza wode zeby posnurkowac na rafach, najlepiej jechac do Egiptu w czerwcu, wrzesniu lub pazdzierniku bo nie ma tylu turystow a hotele powinny byc juz po "zimowych" remontach czy renowacjach. Jesli jedzie sie pozwiedzac to najlepsza baza jest Hurgada skad jedzie sie do Kairu i Gizy a takze do Luksoru i Doliny Krolow czyli wg mnie punktow obowiazkowych do zobaczenia w Egipcie.

Re: Egipt

6
Też raczej słyszałem same dobre rzeczy o wakacjach w Egipcie (puki biuro podróży czegoś nie zawaliło) Nie jestem fanem zorganizowanych wyjazdów, kurortów, byczenia się na plaży, ale kiedy nadchodzi zima, kiedy za oknem ciemno robi się w okolicach 16stej, to taki Egipt wydaje mi się bardzo atrakcyjny. Szczególnie, że kiedy u nas jest zima, tam nie ma upałów nie do wytrzymania a i turystów mniej. No i oferty last minute, z którymi można polecieć za 1099 zł. Największym problemem jest wytrzaśnięcie wolnego tygodnia na wakacje...
_________________
byle dalej...
byle dalej...

Re: Egipt

7
Dla mnie osobiście Egipt kojaży się z wrednymi Arabami,brudem ,i upałem nie do zniesienia.Wiem to niewątpliwie jeden ze stereotypów Polaków. Ale nie tylko my ulegamy stereotypom .Alglicy np wciąż myślą że Polska leży w Rosji,niedźwiedzie chodzą po ulicach itd.Może dzięki temu forum zmieni sie moje podejście do np Egiptu

Fajnie że temat Egiptu rozwija się oby tak dalej
_________________
Alex
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Egipt

8
alex, nie ulegaj stereotypom, ile razy byles w Egipcie zeby tak go "podsumowac"? ilu Egipcjan poznales prywatnie (nie mowie o np sklepikarzach) zeby nazywac ich "wrednymi Arabami"? chcialbys zeby o tobie ktos powiedzial pijak i zlodziej bo taki jest stereotyp Polaka? Mowisz ze brudno... oj szkoda ze nie widziales Neapolu... albo Paryza zanim o 5tej rano wyjada smieciarki na ulice... taki "wredny Arab" w hotelu za dolara napiwku bedzie ci zdmuchiwal kurz spod stop a "cywilizowany" Francuz napluje ci do zupy jak mu nie dasz przynajmniej 10EURO, w W-wie w 5cio gwiazdkowym hotelu "bagazowy" najpier o malo mi reki nie wyrwal bo chcial mi zaniesc "ciezki" bagaz do pokoju, a potem stal 10 minut w pokoju (rozmawialam przez telefon) czekajac na napiwek, dostal 20zl, prychnal lekcewazaco i wyszedl.... w Egipcie jakos mi sie to nigdy nie zdazylo....

Re: Egipt

9
Droga Alicjo jeśli chodzi o sam Egipt to pisałem tylko odnośnie moich spostrzeżeniach jakie zaobserwowałem z wypowiedzi innych internautów.Czytałem także opowieść chłopaka,na którego oczach chcieli mu porwać dziewczynę tylko dla tego że była piękną blondynką,czytałem również o arogancji ze strony arabów,rozumiem jeśli jedna osoba wypowie się negatywnie,ale co jeśli tych osób jest naprawde wiele.W każdych plotkach i pomówieniach istnieje źdźbło prawdy.Jeśli chodzi o brud to również opinie wielu osób które było w Egipcie i to nie tylko Polaków,wystarczy poczytać największe angielskie forum trip advisor.Jeśli piszesz np o Paryżu do byłem tam kilkukrotnie i jadłem w restauracjach i nie zaobserwowałem żadnego przejawu cha......

A poza tym taj jak pisałem powyżej mam nadzieje że dzięki temu forum zmieni się mój stereotyp i szczerze mówiąc na to liczę. I w żadnym wypadku nie chce nikogo obrażać,chciałem tylko podzielić się tym co wyczytałem
_________________
Alex
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Egipt

10
coz alexie, ludzie zwykle pisza glupoty niestety nie wiem po co zeby sie dowartosciowac, pochwalic "przygodami" ktorych nie bylo itp. To racja ze Egipt (nie tylko przeciez Egipt) jest rozny od naszego kraju, inna kultura, obyczaje, sposob zachowania, niektorych moze to razic to fakt, ale w 90% my tam jezdzimy na wakacje wiec wazny jest hotel i obsluga, plaza/basen, zabytki do zwiedzania, ewentualnie nocne kluby czy restauracje. Ja nie chce tam mieszkac wiec coz mnie obchodzi ze w gdzies w zaulkach jest brudno, glowna "turystyczna" ulica, plaza, hotel sa sprzatane wlasciwie non stop. Tak sklepikarze sa czasem bardzo "upierdliwi" ale to ich sposob "wychodzenia do klienta", targowanie to chyba najstarszy obyczaj w Afryce wiec cena zaczyna sie od niebotycznego poziomu bo kazdej stronie wiadomo ze trzeba zejsc o polowe czy nawey wiecej, to nie naciaganie tylko "strategia" ... a ten chlopak ktoremu "prawie porwano" dziewczyne to dla mnie chcial sie pochwalic chyba "piekna narzeczona" na forum czy blogu. Ja moze nie jestem TAK PIEKNA ja tamta blondynka ale ile wielbladow i koz mialby juz moj ojciec to "glowa mala" jednak zawsze to byly formy zartu i "egipski" sposob przekazania komplementu, z drugiej strony nie masz pojecia ile kobiet z Europy jezdzi do Egiptu wlasnie po to zeby "zaszalec z tubylcem" to ich tez znacznie osmiela... ALEX jedz do Egiptu bez negatywnego nastawienia a bedziesz sie super bawil
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egipt ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron