Nieprzeczytane posty

Re: Egipt

12
Zastanawialiście się kiedyś nad niezorganizowana wycieczka w tamte strony ? Nie przepadam za biurami podróży, zacząłem się z ciekawości rozglądać i zastanawiać i doszedłem do wniosków, że samotna wyprawa do Egiptu trochę się nie kalkuluje... samolot do Kairu to koszt przynajmniej 1000 zł (no chyba, że miałem pecha, bo zwykle są znacznie tańsze) a tygodniowy pobyt w **** hotelu w all inclusive to 1800 zl ( a jest w tym zawarty przecież lot w 2 strony)

Zatem do Egiptu tylko z biurem podróży ?
_________________
byle dalej...
byle dalej...

Re: Egipt

13
ja tez kiedys rozwazalam opcje "bez biura" do Egiptu i to prawda, jesli to mialby byc wyjazd na 2 tygodnie to najtaniej jest z biurem, niestety koszt lotow jest zbyt wysoki i to przez caly rok bo w Egipcje sezon jest zawsze wiec jesli chce sie spedzic caly pobyt na zwiedzaniu to najlepiej wykupic z taniego biura tani hotel i poprostu miec "baze" a wycieczki zorganizowac sobie samemu na miejscu

Re: Egipt

14
Niestety większość wycieczek w odległe miejsca wiąże się z potwornymi cenami za bilety to fakt .Biura bardzo często mają podpisane kontrakty na dużą ilość lotów,czasem nawet z dwu letnim wyprzedzeniem ( szczególnie na dalekich trasach) dlatego można polecieć taniej z biurem.Tak samo jest z wykupionymi przez korporacje turystyczne pokojami w hotelach,właśnie dlatego wystawiają one oferty last minute,ponieważ to właśnie biura turystyczne tracą a nie hotele.

Potwierdzam lepiej z biurem.
_________________
Magia podróży
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Egipt

15
Egipt moi drodzy trzeba zobaczyć ze standartu - nie widziec piramid to wstyd dla podróżnika przynajmniej wakacyjnego .. Egipt to kraj kontrastów cudowne zabytki starożytności i brud na ulicach oraz nachalnośc tubylców - zreszta typowa dla północnej Afryki . Natomiast hotele jedne z lepszych ..

Tak czy siak polecam zobaczenie Egiptu najlepiej w ramach rejsu po Nilu albo tradycyjnego 7 + 7

Re: Egipt

16
Egipt jest wspaniały. Pomimo brudu w bocznych uliczkach, o których już wspominano. Jednak co zachwyca to to, że można dotknąć tej historii sprzed 4500lat np. Świątynia w Karnaku i nikt Cię nie goni za to. Ludzie są raczej przyjaźni aczkolwiek czasami już frustrujące jest to ciągłe wołanie o bakszysz ale można przeżyć. Byłem w Egipcie w Hurghadzie w 2008r. w hotelu Sunny Days El Palcio i zaliczyłem rejs po Nilu statkiem MS Miss World - było wspaniale.

Re: Egipt

17
Ta wycieczka musiała być bardzo interesująca.Napisz coś więcej np ceny wycieczki tym statkiem,organizowałeś sam czy przez biuro,jak również co jeszcze można zobaczyć w Hurghadzie.lub okolicy :D :D.

(No i oczywiście jeśli była to wycieczka z biura to możesz je polecić w "ciekawe oferty-polskie biura" może ktoś inny skorzysta z ich usług ,to tak na marginesie)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Egipt

19
No właśnie nikt jeszcze nie wspomniał o tym że w Egipcie są jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie.I choć dopiero zaczynam swoją przygodą z nurkowaniem to jednak w przyszłości zamierzam ocenić urok podwodnego świata właśnie w Egipcie :D :D .To oczywiście kolejny powód dla którego trzeba zwiedzić ten piękny Kraj :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Egipt

20
czesc, najlepszym miejsce do nurkowania jest Sharm i okolice, tylu parkow morskich z cudowna rafa nie ma w innym miejscu, a jesli ktos startuje dopiero z nurkowaniem to polecam hotel Iberotel Fanara Club, jest w nim polskie centrum nurkowe i swietne miejsce do nurkowania z plazy, nie trzeba wsiadac na lodke bo hotel jest polozony nad parkiem morskim Ras Mohamed (chyba tak sie to pisze) czyli powoli wchodzisz do morza a nie wyskakujesz z lodki. Powiem szczerze ze dla mnie to skakanie w tyl z lodki jest bardziej stresujace niz samo nurkowanie wiem ze wiele osob ma z tym problem wiec ten hotel to bylo dla mnie "odkrycie" bezstresowego nurkowania :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egipt ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości