Nieprzeczytane posty

Re: Z rodziną w ciepłe kraje

11
Racja, Egipt nie jest teraz zbyt bezpieczny... Lepiej wybrać się nieco bliżej - Hiszpania, Włochy, Grecja... niby bardziej na północ, a temperatury niewiele niższe :) a jeszcze przed podróżą warto sprawdzić, [url=http://asija91.blog.interia.pl/?id=3361187], żeby nam się maluch czasem nie rozchorował w środku wyjazdu :p

Re: Z rodziną w ciepłe kraje

12
Magda Kajzer pisze:Odradzałabym Egipt, teraz nie warto się tam pchać, naprawdę. Są bezpieczniejsza miejsca, w dobrych cenach, z komfortowymi warunkami....Niby kurorty są bezpieczne....niby, w Tunisie też miało być bezpiecznie. Nie warto. Pisałam nawet o tym na moim blogu - http://bezpieczna-podroz.pl/podroz-zagraniczna-a-wojna-i-terroryzm/, jakby był ktoś zainteresowany tematem, to zaprasza do lektury.
Madzia przeczytałam to w całości, wielkie dzięki za wstawkę :) Bo ten tekst u mnie wywołał naprawdę chwile zastanowienie się gdzie tak naprawdę można w pełni bezpiecznie pojechać z rodziną w ciepłe kraje. Egipt może i jest popularny ale co z tego jak on nie jest już taki bezpieczny jak kiedyś..Tak samo Tunezja, w tym roku chciałam tam polecieć ale po ostatnich wydarzeniach związanymi z zamachami już tam nie polecę :(

Re: Z rodziną w ciepłe kraje

13
To cieszę się, że tekst się przydał :)
Ten temat ciągle wałkuję ze znajomymi - szukali miejsca, gdzie można pojechać, porównywaliśmy ceny....I szczerze, wolałabym Wyspy Kanaryjskie, Cypr czy Grecję, które można złapać w podobnych cenach. A tam przynajmniej na razie nic nam nie grozi :)
„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

Re: Z rodziną w ciepłe kraje

15
Jeśli komuś jednak na słońcu zależy, to wybieranie wakacji w Polsce jest obarczone sporym ryzykiem. Pogoda wg mnie do stabilnych nie należy, wręcz przeciwnie - bywa mocno kapryśna.
Oprócz kierunków polecanych przez poprzedniczkę, dodam Turcję, Czarnogórę czy Bułgarię. Wg mnie Cypr do najtańszych nie należy.

Re: Z rodziną w ciepłe kraje

16
Turcja może być ale podobno Turcy nie są zbyt przyjaźni dla obcokrajowców..Wolę zaproponować jakieś inne miejsca. Będzie to głównie Hiszpania, Portugalia. To są kierunki cieplejsze, ludzie tam w sposób normalny traktują ludzi i są bardzo uśmiechnięci. Tam się warto wybrać.

Re: Z rodziną w ciepłe kraje

17
Byłam w Turcji 9 razy, w tym raz przez 3 miesiące i nie zauważyłam, by jako nacja nieprzyjaźnie byli nastawieni do obcokrajowców. Zapewne różni ludzie się trafiają, jak wszędzie.
Portugalia super. Tu polecam własną organizację wyjazdu, gdyz oferta biur podroży jest droga w porównaniu do cen panujących w tym kraju.

Re: Z rodziną w ciepłe kraje

18
Margot, tu nie chodzi o to, że jakaś nacja jest niemiła. Ludzie są różni, jak wszędzie, to fakt.
Chodzi o bezpieczeństwo, o zagrożenie atakami i zamieszkami. Wiadomo, że większość tubylców
jest przyjaźnie nastawiona do turystów, ale wystarczy garstka zamachowców....O to w tym wszystkim chodzi tak naprawdę.
„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egipt ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

cron