Nieprzeczytane posty

Zwroty po egispku

1
Stwierdziłam, że wybierając się do konkretnego kraju, powinniśmy poznać tamtejszą kulturę i obyczaje, jak i chociaż podstawowe zwroty grzecznościowe. W końcu jesteśmy gośćmi. A angielski nie zawsze się przydaje (mimo takiego parcia na naukę tego języka).

Re: Zwroty po egispku

3
Więcej znajdziesz na tej stronie egiptwczasy.com

Faktycznie, warto znać chociaz kilka słówek w narodowym języku, który właśnie zwiedzamy. My też w końcu nie lubimy jak do nas mówią po swojemu i jeszcze są niezadowoleni, że ich nie rozumiemy.

Re: Zwroty po egispku

4
Z używaniem zwrotów w danym języku trzeba uważać. Nie mając wprawy, można niechcący kogoś obrazić. Niektórzy (np. francuzi) nie lubią kiedy przekręca się ich wyrazy. Inni znowuż strasznie się cieszą, kiedy chcemy powiedzieć coś w ich języku. Pytając o coś w danym języku spodziewać się można odpowiedzi w tym języku, więc też nie ma co kozaczyć :)
byle dalej...

Re: Zwroty po egispku

6
Ale fajny pomysł z założeniem tego językowego tematu! Ja też planuję podróż do Egiptu i z chęcią się czegoś nauczę - pewnie i tak nie będzie z tego użytku na dużą skalę, ale jestem filologiem, więc mam trochę takie skrzywienie ;).

Re: Zwroty po egispku

7
taka znajomość może się przydać - pewnie. W sklepie, restauracji, czy nawet u lekarza, znajomość kilku podstawowych słów kluczy, czy zwrotów może okazać się bezcenne. Czasem trzeba się dogadać, a nikt w około ni w ząb nie mówi po angielsku.

W sumie w takich przypadkach, przydają się, coraz chyba mniej popularne "rozmówi" - korzystacie jeszcze z czegoś takiego ?
byle dalej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egipt ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości