Nieprzeczytane posty

Hindi

1
Ktoś posługuje się tym językiem? Jak wygląda nauka? Czy podstawy można szybko załapać? Myślę o wyjeździe tematycznym do Indii, program zawiera podstawową naukę hindi z polskim lektorem i pod okiem indologa. Lekcji jest 10 (1 godzinka dziennie). Wcześniej będę chciała załapać też podstawy na prywatnych lekcjach przed wyjazdem i zastanawiam się ile lekcji wykupić. Fajnie byłoby jechać i posługiwać się nieco lokalnym językiem :)

Re: Hindi

3
Tego języka trudno się uczyć. Nie mogę dostać dobrego podręcznika. Niektóre dzwięki są tak podobne do siebie, że nie słysze różnicy.
I nie za bardzo nie ma z kim w tym języku rozmawiać. Ludzie wykształceni mówia po angielsku, a inni, albo się śmieją gdy mówię w hindi, albo odpowiadają bardzo szybko i są dumni, że nie zrozumiałem, a najgorsze, że kompletnie nie rozumieją, jak kaleczę ten język.
Ale ktos zdolniejszy.

Re: Hindi

4
Stosunkowo dużo ludzi w Indiach zna angielski, choćby z racji tego, że była to brytyjska kolonia. Oczywiście w biedniejszych regionach może być problem, ale w miastach da radę pogadać po angielsku ;)

Re: Hindi

5
Nie no z angielskim nie mam problemu, ale chodzi bardziej o takie głębsze poznanie kultury kraju. Fajnie iść na bazar i pogadać coś w ich języku, satysfakcja większa :) Tak czy siak-jakby ktoś potrzebował (zaczęłam brać prywatne lekcje)

Re: Hindi

7
anna_bartel pisze:Ktoś posługuje się tym językiem? Jak wygląda nauka? Czy podstawy można szybko załapać? Myślę o wyjeździe tematycznym do Indii, program zawiera podstawową naukę hindi z polskim lektorem i pod okiem indologa. Lekcji jest 10 (1 godzinka dziennie). Wcześniej będę chciała załapać też podstawy na prywatnych lekcjach przed wyjazdem i zastanawiam się ile lekcji wykupić. Fajnie byłoby jechać i posługiwać się nieco lokalnym językiem :)

Nauka hindi powiadasz? Patrz co wyhaczyłam: byłaś na tym wyjeździe czy może nadal szukasz? Moja znajoma chce jechać więc teraz tematem interesuje się jeszcze bardziej :)
http://www.strefawypraw.com.pl/szczegoly-programu/322,5798,indie-joga-i-kojacy-dotyk-ajurwedy-w-kerali-14-dni-od-14-10-2015.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Indie ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości