Nieprzeczytane posty

Sri Lanka, czego nie można przegapić?

1
Wybieram się na Sri Lankę na początku 2014 roku. Będzie to wycieczka objazdowa połączona z wypoczynkiem na Malediwach. W związku z tym, mam pytanie o zabytki: co trzeba koniecznie zobaczyć zwiedzając Sri Lankę? Z tego co pamiętam, w programie mam zapewnione zwiedzanie m.in. Colombo, Anuradhapury i Mihintale, sierocińca dla słoni i świątyni zęba w Kandy. na jakie atrakcje szczególnie powinnam dać się namówić ;)? Będzie to pierwsza moja tak daleka wyprawa w tamtą część świata i chciałabym mieć z niej jak najwięcej wspaniałych wspomnień:) Aha, jakie pamiątki oprócz herbaty warto przywieźć ze Sri Lanki?

Re: Sri Lanka, czego nie można przegapić?

2
Cześć, ja również planuję wycieczkę w tamte rejony w przyszłym roku. Myślę o lutym, ale na razie to tylko wstępne przeglądanie ofert i podpytywanie. Widze, że wycieczki tam nie są najdroższe, a jak dobrze się wybierze to mozna trafić na lot bezpośredni, co tym bardziej skłania mnie do ostatecznej decyzji :)
Myslę, że będąc na Sri Lance TRZEBA przejechać się na słoniu ;) a osobiście podoba mi się też propozycja lotu balonem (choć to dość kosztowna impreza ;) ) oraz zwiedzanie Parku Narodowego Yala. Ale oczywiście co kto lubi. Jeśli chodzi o pamiątki, to dołączam się do Twojego pytania - sama jeszcze się nad tym nie zastanawiałam :)

Re: Sri Lanka, czego nie można przegapić?

3
Jeśli chodzi o pamiątki ze Sri Lanki to tam mają takie fajne kolorowe maski, śmiechowe to jest i w sumie u nas w domu tylko stoi na półce, ale wzbudza ciekawość :> to takie ciekawe rękodzieło, tamtejsi wierzą, że "leczą" zawiść itp. Są też fajne kamienie szlachetne i biżuteria z nimi, ciekawe przyprawy (dla miłośników kuchni). Prawie wszędzie można się targować. W miarę możliwości zachowuj dowody zakupu. A i zorientuj się, ile herbaty mozna przywieźć (bodajże 3kg był limit). Pozdrawiam.

Re: Sri Lanka, czego nie można przegapić?

4
Tak na prawdę wszystko zależy od tego ile macie czasu i w jaki rejon się wybieracie. Przez dwa tygodnie można zobaczyć tylko fragment Sri Lanki, podróżuje się wolno, kraj nie jest wcale taki mały jak się wydaje i jest bardzo dużo do zobaczenia. Generalnie z mojej podróży polecam- Kandy, The Hill Country -Nuwara Eliya i okolice z polami herbaty, Ella, Haputale, świątynie w Dambulla, starożytna Pollonaruwa, plaże na południu- Mirissa, Midigama, Tangalle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości