Nieprzeczytane posty

Re: Ślub na Sri Lance

41
Odnośnie objazdówki popiszemy nie co później,ważne żebyś załatwiała wszystko na miejscu i nie w hotelu i przez biuro.

Nie mas doświadczenia w polskich biurach, proponuje jednak przejrzeć oferty Triady, Itaki i być może Neckermana. Dobrze jeśli dostaniesz oferty z określoną ceną , wówczas możesz powiedzieć w innym biurze że np od Itaki dostałaś tyle i tyle, jestem na 99 % pewien ze postarają się coś z tym zrobić, nie masz nic do stracenia, możesz tylko zyskać.

Pakiety ślubne. Są uzależnione od hotelu, jeśli nie wybierzesz jakieś opcji w pakiecie możesz to zrobić na miejscu. Jeśli lecisz tylko z przyszłym mężem możesz dodatkowo zamówić kolacje dla dwojga tuż obok basenu, dodatkowe kwiaty itd. Al to wszystko na miejscu.

Polecam wziąć bębniarzy i tancerzy, ponieważ ślub bez nich to nie to samo.
Jeśli już przybędziesz do hotelu to organizator skontaktuje się z tobą, dopełni formalności, dostaniecie również tekst z samej ceremonii, dzięki czemu poczujecie się pewniej .Dzień może dwa przed ślubem przyjdzie urzędnik i weźmie wasze papiery, a później już tylko ślub. ;) ;)

Napisz również co konkretnie zaproponowało ci biuro podróży ( co w pakiecie jaką dali ci cenę itd)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ślub na Sri Lance

42
Co do ceny - pobyt 14 dniowy w hotelu Eden o którym wspominasz wraz z ceremonia wyliczono mi na 6.135 zł od osoby+ do tego przelot w cenie 3100 - 4500 zł/osoba. Lecimy w trójkę. W cenie pakietu ślubnego jest opłata rejestracyjna, koordynator, masaż dla dwojga, akt ślubu i wymagane certyfikaty, butelka wina musującego dla dwojga w trakcie ceremonii, dwu warstwowy tort weselny, bukiet ślubny i dekoracja butonierki,świadek ( w razie zapotrzebowania),dekoracja miejsca zaślubin,tradycyjne lampy oliwne udekorowane kwiatami,tradycyjna dla regionu Sri Lanki pieśń religijna (w wykonaniu - grupy żeńskiej ze Sri Lanki)
prezent od hotelu, album wraz z 24 fotografiami ze ślubu (8 x 13 inches - 72 negatywy),15 minutowa przejażdżka na słoniu,30-min video z ceremonii ślubnej na CD, 1 godz. przejażdżka łodzią.
Czyli licząc na "surowo" za 3 osoby 32.000+koszty tłumaczeń dokumentów. Nie zapoznawałam się z ofertą Itaki, Triady czy TUI jeszcze nie mają ofert na sezon letni 2012, więc nie mam porównania.Jeżeli chciałabym skrócic pobyt na Sri Lance i wylecieć na Malediwy wyjdzie jeszcze więcej.

Re: Ślub na Sri Lance

43
Wiem z Malediwami wyjdzie o wiele drożej, myślę zatem że lepiej skupić się na Sri Lance. W razie czego na Sri Lace również organizują kilkudniowe wypady na Malediwy, więc w razie czego nic straconego. Eden również nie należy do hoteli tanich, jeśli jednak porównasz hotele na miejscu i np 4 gwiazdkowymi hotelami usytuowanymi w okolicy będziesz zadowolona że to właśnie Eden wybrałaś. Co do cen to myślę że jak porównasz twoją ofertę w innych biurach będziesz miała lepsze rozeznanie. Co do pakietów to masz wszystko to co ja miałem więc na pewno będzie ok.

Podsumowując. Hotel jest zaplanowany, wiesz co masz w pakietach, teraz pozostaje tylko walczyć o lepszą cenę. Chciałem wspomnieć o dodatkowych kosztach za fryzjerkę i makijaż. Niestety fryzjerka jest troszkę zakręcona i trzeba dokładnie jej wytłumaczyć jaką fryzurę i makijaż chcesz mieć ( Najlepiej zdjęcie przykładowej fryzury ) .Jest on także droga, więc jak będziesz w stanie znaleźć w okolicy inną fryzjerkę to myślę że to będzie dobre rozwiązanie chociażby z uwagi na cenę ( ok 500 zł za makijaż i fryzurę ok rok temu) . Podejrzewam że przewodnik będziesz znał nie jedną fryzjerkę w okolicy.

Dodatkowo jak znajdę chwilkę to wyślę ci na twój email link do oryginalnego filmu ze ślubu, będziesz mogła zobaczyć jak to wyglądało w praktyce.



Teraz można zacząć zapanowywać wycieczkę, napisz co chciałabyś zwiedzić ile dni zamierzasz przeznaczyć na objazdówkę.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ślub na Sri Lance

44
Co chciałabym zwiedzić: rezerwat leśny Sinharaja, Sigirija, Świątynie Dambulla, oczywiście plantacje herbaty, dziką przyrode itp. Zazwyczaj w każdym miejscu gdzie byliśmy mało czasu spędzaliśmy na plażowaniu a więcej na zwiedzaniu.Myśle że 7 dni na zwiedzanie będzie ok.
Co do fryzjerki i makijażu - sądze, że daruje to sobie, spokojnie moja córka - leci z nami da sobie radę i z jednym i z drugim, hihiiihih

Re: Ślub na Sri Lance

45
Fajnie że kwesta fryzury została rozwiązana :D . Zapraszam do poniższego tematu gdzie popiszemy odnoście objazdówki.
Także w poniższym poście wspomne o przewodniku itd.

co zwiedzić na Sri lance
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ślub na Sri Lance

46
Witam ponownie. Napisałem swoją propozycję objazdówki ( link tutaj) chciałem jeszcze odeslać cię to poniższego tematu tutaj,być może będą w stanie dać ci dobrą cenę zniżając stawkę za lot, a jak wiemy dalekie loty sporo kosztują więc masz sporą szansę na naprawdę niższą cenę.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ślub na Sri Lance

47
Witam,

Moj slub na Sri Lance odbedzie sie w kwietniu. Chciarz wszystki dokumenty zostaly juz zlozone wciaz mam pytania.
Mieszkam z nazeczonym w Irlandi. Kupilismy pakiet slubny w tutajszym biurze podrozy: tropicalsky. Sugeruja nam oni zeby skontaktowac sie z irlandzkim ministerstwem spraw zagranicznych na temat legalizacji dokumentow.
Pytanie: czy musimy legalizowac dokumenty przez irlandzkie ministerstwo? co to ma wspolnego z nami Polakami? czy poprostu nasze biuro podrozy prowadzi polityke "lepiej sprawdz"? Nie udzielili nam zadnych informacji co do dokumentow. Wszystko musielismy dowiadywac sie sami gdyz nie znaja sie na prawie ktore obowiazuje w Polsce.

Poza tym wyczytalam ze slub jest legalny ale nie moze zostac zarejestrowany w USC? Ja tak to zrozumialam. Notke podaje ponizej.
"Yes it is legal and you do not have to register it when you return home. Although Civil marriages that are solemnized abroad are legally recognised, they cannot be registered in your own country."

Czy ktos moze kozystal z uslug tropicalsky i orientuje sie jak to wyglada?

Pozdrawiam cieplutko

Re: Ślub na Sri Lance

48
Witaj. Na początek gratuluje wyboru cudownego miejsca na ślub. Nie sugerował bym się tym co mówią w biurach, zwłaszcza że oni tylko sprzedają pakiety ślubne i nic po za tym. Ponadto zabezpieczają się w razie ewentualnych niepowodzeń.

Tak jak pisałem powyżej ślub zawarty na Sri Lance jest akceptowany, pod warunkiem przetłumaczenia dokumentów na język Polski u tłumacza przysięgłego oraz złożenie dokumentów w USC w swoim mieście . Nie wiem skąd wzięłaś ów adnotacje. Ponieważ jednak od mojego ślubu minęło już sporo czasu sugeruje zadzwonić bezpośrednio do USC w swoim mieście i dowiedzieć się co i jak.

Co do Irlandii to nie wiem co ma Irlandia do rzeczy, no chyba że masz obywatelstwo irlandzkie.

Podsumowując jeśli złożyłaś dokumenty proponuje abyś zadzwoniła do Urzędu SC w Polsce i wszystkiego się dowiesz. ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ślub na Sri Lance

49
Witam serdecznie,

w przyszłym roku planujemy wraz z narzeczoną ślub na Sri Lance. Postanowiliśmy odwiedzić Urząd Stanu Cywilnego aby otrzymać trochę informacji dotyczących formalności po powrocie do kraju. W związku z tym, że Sri Lanka nie podpisała konwencji Haskiej o czym pisał admin w pierwszym poście otrzymaliśmy informacje, że poza aktem ślubu musimy dostarczyć poświadczenie z Ministerstwa w Sri Lance poświadczające wiarygodność aktu ślubu. Czy orientujecie się jakie dokumenty otrzymuje się po ślubie na miejscu, i czy ktoś ma takie doświadczenie ze sformalizowaniem ślubu w Polsce.

Z góry ślicznie dziękuję za pomoc!

Re: Ślub na Sri Lance

50
Witaj. Po ślubie urzędnik państwowy przygotowuje dokumenty i wysyła je pocztą ( tzn akt ślubu) , no chyba że po ślubie zostaniecie na Sri Lance wystarczająco długo aby takie papiery otrzymać.

Papiery są przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język angielski. Po otrzymani papierów wystarczy je przetłumaczyć na polski przez tłumacza przysięgłego i zanieść je do urzędu.

PS Gratulacje z okazji ślubu, napiszcie gdzie dokładnie zamierzacie wziąć ślub itd
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości