Nieprzeczytane posty

Re: Ślub na Sri Lance

51
Witam,
Planujemy wybrać jeden z pakietów w hotelu Eden. Zastanawiamy się nad terminem wstępnie myśleliśmy o wrześniu sugerując się ilością opadów w okolicach Colombo.
Trochę nas tylko zmartwiła informacja z USC w naszym mieście, który poza aktem ślubu wymaga apostille tego dokumentu.

Re: Ślub na Sri Lance

52
A to nie jest przypadkiem pora deszczowa na Sri Lance? Rozumiem że ślub odbędzie się na zewnątrz skoro bierzecie pod uwagę opady. Nie wiem jak to wygląda w praktyce ale to trochę ryzyko, bo jak będzie lało w ten dzień? Chyba że ceremonia będzie wewnątrz, albo zapewniają jakąś alternatywę w razie takiej sytuacji.

Re: Ślub na Sri Lance

53
damianf pisze:Witam,
Planujemy wybrać jeden z pakietów w hotelu Eden. Zastanawiamy się nad terminem wstępnie myśleliśmy o wrześniu sugerując się ilością opadów w okolicach Colombo.
Trochę nas tylko zmartwiła informacja z USC w naszym mieście, który poza aktem ślubu wymaga apostille tego dokumentu.
Witaj Z tego co mi wiadomo to dokument apostile dotyczy uproszczonej procedury legalizacji dokumentów przy założeniu podpisania traktatu konwencji haskiej do której Sri lanka nie przystąpiła.

Wydaj mi się że jeśli wysoki rangą urzędnik Państwowy danego Kraju wystawia taki dokument to jest on ważny choć nie mogę tego potwierdzić gdyż nie miałem potrzeby legalizacji dokumentów w Polsce. W UK taki dokument ma pełnoprawną ważność

Tak przynajmniej powiedziano mi w kancelarii gdzie tłumaczyłem dokumenty na Sri Lankę, nie powiedziano mi także nic odnośnie dodatkowych papierów w USC.

A czy twój USC nie pomylił czasem Indii ze Sri Lankę ponieważ konwencja Haska obowiązuje w Indiach ale nie na Sri Lance.

Wnioskuje także iż będziesz jechał tłumaczyć dokumenty proponuje zatem zasięgnąć opinii w jakiekolwiek agencji zrzeszającej tłumaczy przysięgłych oni bowiem doskonale wiedzą co i jak.

Myślę że nawet jeśli trzeba wypełnić dodatkowe formalności to nie są one nie do przejścia i myślę że nie wato rezygnować z pięknego ślubu dla kilku papierów choć jest to tylko moja ocena.

Oczywiście proponuje zadzwonić jeszcze raz do UPS do kierownika działu i zasięgnąć jeszcze raz potwierdzenie a także skorzystać z porady którejś z kancelarii ( koszt porady od 50 zł a przy tłumaczeniu dokumentów za darmo)

Sam z ciekawości podejdę do USC jak będę w moim rodzimym mieście z dokumentami, które otrzymałem dowiem się co i jak i dam znać.

A jak dowiesz się czegoś więcej pierwszy to napisz koniecznie

PS Gratuluje hotelu Eden jest naprawdę super i będziecie zadowoleni.Pamiętajcie tylko o dokupieniu bębniarzy bez nich ślub to nie to samo
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ślub na Sri Lance

54
Witam,
dziękujemy ślicznie za sporą partię cennych informacji.
W USC w naszym mieście potrzebę dostraczenia apostille wyczytano na stronie ambasady polskiej w Indiach, gdzie widnieje informacja że dokuemnty ze Sri Lanki wymagają takiego poświadczenia. Stąd całe zamieszanie.
Jak tylko dowiemy się jak to wygląda okiem specjalistów napiszę na forum.
Oczywiście z marzeń o rajskim ślubie nie zrezygnujemy.
Zastanawiamy sie jeszcze nad optymalnym terminem ze wzgledu na pogodę. Myśleliśmy nad wrześniem, chcemy heszcze zwiedzić park Yala.

Pozdrawiam!

Re: Ślub na Sri Lance

55
Przeanalizowałam doooookładnie cały ślubowy wątek i chciałam się Was poradzić jako specjalistów w tej dziedzinie.
Mamy kupiony już przelot 11.12.-30.12.2012 i planujemy na Sri Lance popełnić małżeństwo.
Nie chcę jednak przepłacać za organizację ślubu przez polskiego pośrednika.
Oni zawsze oferują tygodniowe pobyty za srednio 6000-7000 zł na osobę ( strasznie dużo )
Chcemy wiele załatwić sami, formalności mamy już opanowane, hotele Bentota i Eden też już poznałam.
Pytanie do Was.. Kontaktowałam się bezpośrednio z managerami tych hoteli ale dość mozolnie idzie im korespondencja.
1) Ile noclegó/ dób hotelowych musze wykupić w hotelu, są rozbieżne informacje - 4-5 dni pobytu przed ślubem?
2) Chętnie poznałabym inne hotele niż te wymienione powyżej w których można wykupić weeding package... znacie?
3) Namiar na koordynatora ślubnego na sri lance jeśli ktoś takiego miał...

Re: Ślub na Sri Lance

56
Witaj. Nie uważam się za specjalistę ;) pomimo tego postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cie pytania.

Otóż pakiety ślubne są częścią dodatkowych usług świadczonych przez hotele tak więc organizatorzy ślubów zazwyczaj są pracownikami hoteli więc kontakt z nimi możesz mieć miejsce wyłącznie przez hotel.

Jeśli chodzi o ilość nocy to rzeczywiście musisz zarezerwować hotel na kilka nocy , w hotelu eden to było 7 nocy. Oczywiście w niektórych hotelach mogą być od tego odstępstwa nie mogę jednak tego potwierdzić gdyż nie wiem.Musisz skontaktować się z wybranym przez ciebie hotelem a oni sami cię poinformują. Nastaw się jednak na min kilka dni chociażby po to aby wszystko przygotować.

Oczywiście będąc np tydzień nie musisz spędzać całego pobytu, organizacja ślubu to ok 3 dni i te dni musisz pozostać w hotelu a reszta to może być objazdówka plus czas wolny.

Jeśli chodzi o inne hotele to oczywiście większość od 4 gwiazdek oferują śluby pamiętaj jednak że 5 gwiazdek na Sri Lance to na standard Europejski 4 czasami 4,5

Początkowo miałem wziąć ślub w Riverinie ( 4 gwiazdki ) i później miałem okazje zobaczyć oba hotele i powiem szczerze że eden wypadł lepiej przynajmniej w mojej ocenie. Jeśli zatem mogę służyć radą to jeśli ślub to hotel z 5 gwiazdkami a jeśli pobyt to mogą być 4 . Myślę że jeśli stać was na wyjazd + ślub to różnica w hotelu nie zrujnuje waszego budżety aż tak bardzo a różnice odczujecie na pewno.

Ps Cały pakiet ślubu w hotelu Eden to o 500 600 funtów
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ślub na Sri Lance

57
Witam!
Od dłuższego czasu zastanawiamy sie nad ślubem na SRI LANCE. Właściwie to juz prawie się zdecydowaliśmy na hotel EDEN. Bardzo proszę o opinie na temat ślubu w tym hotelu. Troszkę boimy się tłoku w tym hotelu.Będę bardzo wdzięczna za każdą informację

Re: Ślub na Sri Lance

58
Witam Nie masz się czego obawiać. Eden jest bardzo fajnym hotelem a miejsce ślubów jest ogrodzone małym ogrodem gdzie nie będzie turystów, Obok wspomnianego ogrodu jest plaża gdzie także jest ok . Jedynie kiedy spotkasz turystów to przy marszu do ogrodu ale to jest nawet przyjemne kiedy wszyscy są pełni podziwu. Ponadto jeśli wybierzecie bębniarzy (polecam) to będą oni kroczyć z tobą co w pewnym stopniu odgrodzi cię od turystów. Ponadto organizatorzy wykonali swoją pracę jak należy.

Ps Jeśli nie macie przewodnika, zaraz obok ogrodu znajdziesz miejscowych siedzią w budce, która jest ich biurem. Zapytaj o Arune ( Zerknij do sekcji video umieściłem krótki film, gdzie jest on na video będziesz wiedzieć jak wygląda) w innym przypadku każdy będzie miał tak na imię.


Powiedz że Tomek z Ania cie polecił ( zapraszałem go na ślub więc powinien pamiętać) na pewno dobrze się wami zajmie, jeśli chcecie jechać na objazdówkę.

Jedyny problem do fryzjer. Jeśli planujesz jakąś fantazyjną fryzurę znajdź podobną fryzurę i wydrukuj ją. Podczas próbnej fryzury upewnij się że fryzjerka dokładnie wie o co chodzi.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ślub na Sri Lance

59
Witam,
Brałam ślub na Sri Lance w grudniu 2012r.
Jeśli ktoś potrzebuje aktualnych informacji to służę pomocą.
Powiem tylko, że nieprawdą jest że trzeba spędzać w hotelu 5 pełnych dni. To bzdura. Hotele w ten sposób wymuszają kasę.
Ja w moim " ślubnym " hotelu spędziłam aż 2 noce. Aby formalnie zawrzeć ślub na Sri Lance trzeba przebywać owszem 5 dni ale od czasu wbicia wizy do paszportu, czyli 5 dni od przylotu.
Mam namiar na koordynatorkę ślubną z Niemiec, która pomagała mi załatwiać formalności, a także tłumaczenia i słonia :)

Koszta dużo niższe niż ślub w PL.
Ja za mój pakiet płaciłam 900 Euro.

Pozdrawiam

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości