Nieprzeczytane posty

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

322
Cześć Glodny1985,
Mnie na Sri Lance nie ma od jakiegoś czasu ale odpowiadam po kolei na pytania.
Z Bentoty można zaliczyć Sinharaje, las tropilkalny lub wycieczkę łodzią po rzece Bentota.
W listopadzie rusza sezon więc nie będzie problemu z ogarnięciem sobie wycieczek.
Na farmę i do fabryki masek podjedziecie sobie tuk-tukiem.
Pociągi sprawdza się na http://eservices.railway.gov.lk/schedule
Bilety spokojnie kupujesz na stacji, jest to jeden z najtańszych opcji podróży.
Malaria na Sri Lance nie występuje!! Groźną chorobą jest Denga, przenoszona przez komary. Na tą chorobę nie ma szczepień, należy stosować preparaty anty komarowe i moskitiery (bez paranoi).
Niestety żadnego kierowcy z Kandy nie znam.

Pozdrawiam
Łukasz
glodny1985 pisze:Hej. Wybieram się ze świeżo upieczoną małżonką na Sri Lankę + Malediwy w połowie listopada. Będzie to podróż poślubna więc chcemy zarówno zwiedzić i przeżyć, jak i mocno wypocząć.

Nasz wstępny plan jest taki:

14-19.11 - mamy hotel w Bentota
- tam chcemy przede wszystkim wypocząć na plaży;
- farma żółwi;
- zorganizowana wycieczka na oglądanie wielorybów;
- Galle;
- pełnodniowa wycieczka na safari Yala lub Udawalawe - widziałem na necie, że są w Bantocie biura turystyczne które taką wycieczkę zorganizują (czy ktoś może potwierdzić, albo polecić coś?)

19-22.11 - Kandy (tam chcemy dotrzeć pociągiem - widziałem taki o 14:40 będący na miejscu 20:50 -> czy ktoś może potwierdzić takie połączenie i dostępność miejsc w takim pociągu?
- Sigiriya + Dambulla + Anuradhapura
- pola herbaty
- samo Kandy czyli złoty ząb i te sprawy

22-23.11 - Male (spędzamy tam noc tylko dlatego, że taki mamy samolot)

23-27.11 - jedna z wysepek na Malediwach - korzystam z koleżanki Magdy prowadzącej blog "dzienniktypelka", która prowadzi tam Guest House
- chillax

Pytania:
1) Czy faktycznie w Bentocie są jakieś biura turystyczne które zorganizują nam wycieczkę safari - bo tą jedyną chcemy mieć zorganizowaną.
2) Czy można gdzieś wcześniej przez neta kupić bilety na pociągi, czy nie? Jaka jest ich dostępność i regularność?
3) Czy może ktoś polecić pewnego kierowcę w Kandy - chcemy go wynając na 1 lub 2 dni na nasze plany wycieczkowe.
4) malaria - jest ryzyko? które piguły są najlepsze?

Na razie nie mam więcej pytań bo i tak nie wiem czy ktoś jeszcze odwiedza to forum :)

pozdr
Jarasz się Sri Lanką? Te filmy musisz zobaczyć!!

http://vimeo.com/50052825

http://vimeo.com/37594200

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

324
Jeszcze jedno pytanie:

Czy możliwe jest zorganizowanie jedniodniowej wycieczki z Bentoty do Yala National Park? Czy są jakieś biura turystyczne, które to mogą zorganizować i ile to powinno szacunkowo kosztować?

Yala jest dla mnie jednym z najwżniejszych punktów na Sri Lance, a mając hotel w Bentocie obawiam się, że odległość między tymi punktami uniemożliwi nam tę wycieczkę??

PLS HELP ;)

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

325
Szczerze powiem, że do Yala trzeba mieć szczęście, bo jak byłem tam pierwszy raz to nawet słonia nie zobaczyłem, a jeździeliśmy ponad 4h po parku. Kolejnym razem były słonie a na koniec nawet lampart przeszedł nam drogę. Zwiedzanie najlepiej zacząć wczesnym rankiem lub wieczorem. Jeep 6 osobowy kosztuje 40$ za 3-4h. Wejściówka do parku ok 26$ za osobe. Ja weekendy spędzałem głównie w Hikkaduwie i tam na pewno były lokalne biura podróży, które ogarniały takie wycieczki. Ludzie są tam bardzo pomocni i myślę, że spoko zorganizujesz sobie.

Pozdrawiam
Łukasz
Jarasz się Sri Lanką? Te filmy musisz zobaczyć!!

http://vimeo.com/50052825

http://vimeo.com/37594200

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

326
Witajcie :)
Zastanawiam się nad zorganizowaniem samodzielnie wycieczki na Sri Lankę, znalazłam dwa warianty linii lotniczych w interesującym mnie okresie (11-19.02) 1. z dwiema przesiadkami w Belgradzie i Abu Dhabi za 5285 (2 os.) i 2. z jedną przesiadką w Dubaju za 6244 (za 2 os.), w samej Sri Lance spędzimy 6/7 dni.
Szukałam już miejsca do spania i zainteresował mnie Beach Inns Holiday Resort w Matarze, w tym czasie nocleg dla 2 osób kosztowałby 500 zł za 6 dni, więc jest to naprawdę okazja, ale chciałabym wiedzieć czy ktoś z was może tam był, poleca ten guest house, lub czy ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje?
Także chciałabym zapytać o warunki w mieście i na plaży w Matarze i Unawatunie. W którym z tych miejsc warto zanurkować?
Co więcej, zapytałam także Pawła Szozdy o zorganizowanie wycieczki dwudniowej do Kandy Sigiriya (http://www.srilankapolonia.pl/index.php?id=191) za osobę 240 dolarów, czy ktoś może mi powiedzieć czy jest to cena wygórowana? Może warto jednak zorganizować to z tubylcem?
A może wy możecie mi polecić jeszcze jakieś wycieczki, dzięki którym przez 2 dni będę mogła przynajmniej zakosztować kultury i historii Sri Lanki?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

328
WItam,
Wlasnie wrocilismy z dwutygodniowego pobytu na Sri Lance. Bylo super. Egzotyczne miejsce jeszcze nie zniszczone przez tabuny turystow. Miejscowi byli mili, nie bylo wielu naciagaczy jak to czesto bywa w takich turystycznych miejscach.

Wyjazd zgodnie z sugestiami podzielilismy na dwie czesci: polowa to wycieczka po wyspie z kierowca a reszta na poludniu w okolicach Tangalle gdzie sa sliczne plaze i mozna zobaczyc jak zolwie skladaja jaja na plazy.
Chcialbym polecic naszego kierowce: Malith Prasantha ( http://facebook.com/driversrilanka ). bardzo sympatyczny facet, uczynny i swietnie zorientowany gdzie jechac, jak i kiedy. My bylismy w 5 osob i placilismy po 60 USD dziennie za samochod, kierowce paliwo itp. W trakcie objazdu kierowca wyszukiwal i proponowal hotele zgodnie z naszym budzetem.
Nasz trasa to Sigirija (skała, wycieczka do lokalnego skansenu i safari w Eco park (jeep za 5 tys tylko dla nas) gdzie bylo sporo słoni), Dambulla (swiatynia - warto), Kandy (swiatynia - warto szczegolnie w trakcie ceremonii - 3 razy dziennie), pola herbaciane i fabryka herbaty, Nuwara Eliya i koniec. W sumie 5 dni po wyspie i okazalo sie ze to troche za malo. Ze dwa dni ekstra i byloby idealnie.
Potem przez pare dni lezakowanie na plazy i nad basenem w Tangalle.

Na SriLanke dolecielismy Qatar Airways przez Dohe.
pozdrawiam

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

329
tryniu pisze:Szczerze powiem, że do Yala trzeba mieć szczęście, bo jak byłem tam pierwszy raz to nawet słonia nie zobaczyłem, a jeździeliśmy ponad 4h po parku. Kolejnym razem były słonie a na koniec nawet lampart przeszedł nam drogę. Zwiedzanie najlepiej zacząć wczesnym rankiem lub wieczorem. Jeep 6 osobowy kosztuje 40$ za 3-4h. Wejściówka do parku ok 26$ za osobe. Ja weekendy spędzałem głównie w Hikkaduwie i tam na pewno były lokalne biura podróży, które ogarniały takie wycieczki. Ludzie są tam bardzo pomocni i myślę, że spoko zorganizujesz sobie.

Pozdrawiam
Łukasz

Panie Łukaszu,
czy nadal pracuje Pan w tym biurze?
pozdrawiam
Aga

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości

cron