Nieprzeczytane posty

Re: Turcja

11
Ja byłam kilka lat temu w Turcji w miejscowości Alanya i serdecznie polecam. Z jednej strony jest to kurort pełen klubów, pubów, restauracji, sklepów itd., a z drugiej – romantyczne i piękne miejsce, w którym jest co zwiedzić. Byłam w hotelu Turkmen – wiele o nim negatywnych opinii można znaleźć w internecie, ale nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Generalnie jednak polecam Turcję każdemu, jeśli chodzi o wypady wakacyjne :)

Re: Turcja

12
A co myślicie o zimowym szaleństwie w Turcji? Znalazłam ofertę i nie powiem, zdziwiło mnie miejsce bo Turcja przeważnie kojarzy nam się piaskiem i plażą a tu nagle narty? Co myślicie?

Re: Turcja

15
Polecam Anatolię w Turcji.

"W dzisiejszych czasach bardzo niewiele basenów jest otwartych dla zwiedzających, głównie z uwagi na kodeksy konserwatorskie. W pobliskim starożytnym uzdrowisku Hierapoiis turyści mogą korzystać z relaksujących kąpieli mineralnych, tak jak robili to Rzymianie. W zmodernizowanym Basenie, odświeżonym przez wody termalne, można pływać wśród i ponad zanurzonymi starożytnymi marmurowymi kolumnami, cokołami i innymi architektonicznymi pozostałościami.

Polecam również zwiedzanie Hierapolis, którego ruiny to spektakularny amfiteatr zaprojektowany na 1 12.000 widzów. Podążajcie śladami pielgrzymów, którzy przybywali do pobliskiego Aphrodisias. Odwiedźcie Afrodytę (znana jako Wenus dla Rzymian), aby złożyć hołd bogini miłości, piękna i seksualności. Od VIII wieku pozostałości archeologiczne sugerują, że święte miejsce istniało tu 2 tysiące lat wcześniej, na szerokiej, żyznej dolinie rzeki Meander 80 mil na południowy zachód od Paniukkale. Wielu zwiedzających próbuje zobaczyć to wszystko w pośpiechu podczas całodniowej wycieczki z nadaktywnego portu wycieczkowego w Kusadasi lub kosmopolitycznego Izmiru. Bardziej relaksujące zwiedzanie następuje po wyjeździe grup wycieczkowych.

Polecam także Kapadocję, o której poczytacie w poniższym temacie:

http://podroze-forum.pl/viewtopic.php?f=274&t=12442
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turcja ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości