Nieprzeczytane posty

Z podróży do Chin w maju/czerwcu 2008

11
Ach, nie mogę jakoś przestać. Tyle ciekawych rzeczy widziałem w Chinach... Więc jeszcze parę zdjęć.
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")
Załączniki
Oto jedna z tajemnic, dlaczego tam tak tanio można produkować. To nie tylko sprawa taniej siły roboczej. U nas do budowy np. statków potrzebne są stocznie. Tam dużą część robót prowadzi się w szczerym polu.
Oto jedna z tajemnic, dlaczego tam tak tanio można produkować. To nie tylko sprawa taniej siły roboczej. U nas do budowy np. statków potrzebne są stocznie. Tam dużą część robót prowadzi się w szczerym polu.
IMG_1180-.JPG (56.4 KiB) Przejrzano 8633 razy
W takich skalnych wnękach wzdłuż rzeki Jangce Chińczycy chowają zmarłych. Potem ich odwiedzają, nawet czasem traktują jak żywych przynosząc im jedzenie itp. Brzmi to dla nas trochę makabrycznie, ale co kraj to obyczaj.
W takich skalnych wnękach wzdłuż rzeki Jangce Chińczycy chowają zmarłych. Potem ich odwiedzają, nawet czasem traktują jak żywych przynosząc im jedzenie itp. Brzmi to dla nas trochę makabrycznie, ale co kraj to obyczaj.
IMG_1086-.JPG (84.35 KiB) Przejrzano 8633 razy
Oto jeszcze parę postaci z chińskich wierzeń, które można zobaczyć w Mieście Duchów. Z tymi facetami lepiej żyć w przyjaźni.
Oto jeszcze parę postaci z chińskich wierzeń, które można zobaczyć w Mieście Duchów. Z tymi facetami lepiej żyć w przyjaźni.
IMG_1152-.JPG (60.68 KiB) Przejrzano 8633 razy

Re: dla tych co interesuja sie chinami

12
Przyznam się szczerze iż sledze na bieżąco twoje posty wraz ze zdjęciami które robią wrażenie.Ta fotka slumsów w Chinach zszokowała mnie,a ja myślałem ze tylko slumsy w Indiach wyglądają tak strasznie.

Swoja drogą tylko pozazdrościć ( oczywiście w pozytywnym znaczeniu) możliwości łączenia obowiązków z pasja do podroży.Wspominałeś już w którymś z postów odnośnie swojej pracy,napisz dokładniej czym się zajmujesz (pytam z ciekawości).Oczywiście każde kolejne fotki mile widziane.Oby tak dalej ;) ;) ;) ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: dla tych co interesuja sie chinami

13
admin pisze:Wspominałeś już w którymś z postów odnośnie swojej pracy,napisz dokładniej czym się zajmujesz (pytam z ciekawości).
Jestem inżynierem od projektowania i budowy takich obiektów jak mosty, zapory, śluzy morskie i żeglugi śródlądowej, zabezpieczenia przeciwpowodziowe itp. Ponieważ mam już swoje lata, więc jakiejś pozycji dorobiłem się w tym zawodzie. Holandia, gdzie mieszkam i pracuję już prawie 30 lat, ma tu poza tym dobrą markę w świecie. Dlatego też dużo jeżdżę.
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")

Re: dla tych co interesuja sie chinami

15
Witam wszystkich,

Przeglądam właśnie galerie Państwa zdjęć i - podobnie jak w czasie podróży do Chin w zeszłym roku - nasuwa mi się jedna myśl, gdy myślę o tym kraju: Kraj wielu absurdów niespotykanych w Europie.


(tak, wiem, że to Hong Kong)
Blok sypiący się, zapewne wybudowany dla 'biedoty' kilkadziesiąt lat temu i jedno, jedyne mieszkanie, które nawet z zewnątrz odróżnia się od pozostałych.

Z drugiej strony ten kontrast nowoczesności (ponowoczesności miejscami!) i absolutnej ruiny sypiącego się systemu tylko w Chinach tak współgra ze sobą. Swojego czasu miałem okazję zwiedzić stolicę Koreii Północnej. Pamiętam, że ktoś z grupy opowiadał, że tak właśnie wyglądały Chiny 30 lat temu (czyste ulice, ale prawie wyludnione, z miejscami sowiecką architekturą z lat 60-70, panująca w okół złowieszcza cisza i szeorkie, puste jezdnie). A teraz? Stolica Chin wygląda jak centrum tego świata, ulice są tłoczne, gwarne i kolorowe, ale raz po razu za winklem można zaobserwować scenki świadczące o tym, że to tylko fasda.

Re: dla tych co interesuja sie chinami

16
Nie byłbym pewien, czy to fasada. Raczej skłaniałbym się do wręcz przeciwnej opinii: To rzeczywisty obraz chińskiej dynamiki i niespotykanego gdzie indziej postępu. Zaś te scenki z zaułków itp. to nienadążająca za tym postępem mniejszość. Oczywiście także licząca się i bezwzględnie zasługująca na troskę – ale jednak mniejszość.
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")

Re: dla tych co interesuja sie chinami

18
Trochę późno ale dziękuję za odpowiedź na moje pytanie w nawiasie. Tylko po co przy niej ta niemiła uwaga?… Od razu odeszła mi ochota na Twój blog Biały Chińczyku.
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chiny ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron