Nieprzeczytane posty

Przewodnik po Tokio

1
Noclegi

Tańsze hostele w Tokio można zaleźć w dzielnicy Minami Senju.Ceny w hostelach zaczynają się od ok 3000 jenów czyli ok 100 zł.Podobne ceny mają hostele w których śpi się w tzw kapsułach gdzie mieści się tlko materac telewizor radio i budzik.Wszystko w zasięgu ręki.

Korzystają z nich głównie biznesmeni,choć stają się bardziej popularne wśród turystów.Nie jest prawdą że noclegi są tylko dla mężczyzn,warto jednak rezerwować nocleg wcześniej.

http://gojapan.about.com/cs/accommodati ... psule.html

Jedzenie

Najtańsze jest oczywiście to na wynos oraz kupowanie w barach ekspresowych,Tu trzeba oczywiście spróbować Sushi,Tempury,i zupy udon z grubym makaronem.Miska kosztuje ok 10 $ .Hitem są też maszyny do zamawiania jedzenia.Wybiera się danie,płaci się w maszynie po czym udając się do okienka skąd pobieramy jedzenie.


Transport

Metrem dojedzie się wszędzie,
jest szybkie nowoczesne a bilet kosztuje ok 6 zł.Tokijskie taksówki są szalenie drogie na dzień dobry kasują ok 25 zł

Wycieczki

Na tą sekcję poświęcone są osobne tematy warto jednak wspomnieć o tym iż w każda niedzielę od godz 11 do 14 spod Centrum Informacji Turystycznej ruszają bezpłatne wycieczki po mieście prowadzone przez wolontariuszy
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Przewodnik po Tokio

6
Ja wydawałem trochę więcej za noclegi (4-6 tyś. jenów), ale często było ze śniadaniem i zależało mi na dobrej lokalizacji.

Nie jest prawdą że Japonia jest najdroższym krajem na świecie. Zależy czego się oczekuje i jaki się wybierze standard.

Jeśli o jedzenie to wydaje mi że w Japonii ceny nie odbiegają znacznie od restauracji w Polsce. W cenie do 50zł można naprawdę zjeść bardzo dobry obiad, który w Polsce kosztowałby krocie (mi najbardziej smakowało curry i ramen:) Nie zawsze mi wszystko smakowało, ale zawsze wszystko jadłem i nie miałem żadnych problemów z żołądkiem.

W Tokio warto przejść się do dzielnicy Ginza, pojeździć metrem i miejskimi pociągami, ja skróciłem pobyt w Tokio maksymalnie bo niespecjalnie przepadam za dużymi miastami (Tokio to wielkie, bardzo nowoczesne masto; dłużej byłem w Kyoto).

Bardzo łatwo jest się po aglomeracji Tokio poruszać - są karty Suica z którymi można się poruszać wszystkimi środkami komunikacji, do tego prawię wszędzie są dwujęzyczne (po angielsku i japońsku oznaczenia).

Re: Przewodnik po Tokio

7
Jacek_Poznań pisze: Nie jest prawdą że Japonia jest najdroższym krajem na świecie. Zależy czego się oczekuje i jaki się wybierze standard.

Jeśli o jedzenie to wydaje mi że w Japonii ceny nie odbiegają znacznie od restauracji w Polsce. W cenie do 50zł można naprawdę zjeść bardzo dobry obiad, który w Polsce kosztowałby krocie (mi najbardziej smakowało curry i ramen:)
Odnośnie jedzenia to jeżeli ktoś zwiedza Tokio po taniości, gorąco polecam przekąski w marketach "7-Eleven" i innych, które można spotkać na każdym kroku. Jedna przekąska (np. parówka sojowa w cieście, polędwiczki z kurczaka, nadziewane pierożki) to koszt około 80-150 YPY. Są pyszne i można się nimi najeść ;) Oczywiście w każdym sklepie jest mikrofalówka, dzięki czemu jedzenie otrzymamy gorące.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tokio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości