Nieprzeczytane posty

Przydatne info...

1
W Japonii jest drogo,dlatego warto zaopatrzyc sie w Japan Rail Pass, czyli karnet upoważniający do przejazdu shinkansenami, pociągami i dalekobieżnymi autobusami linii JR oraz metrem. Japan Rail Pass można wykupić na 7, 14 i 21 dni.Karnety można nabyć jedynie poza granicami Japonii,bliższe informacje znaleźć można na stronie www.japanrailpass.net.Po przylocie na lotnisko Narita w Tokio karnet należy wymienić w dobrze oznakowanych biurach JR na tzw. paszport,wymienic mozna również na większych dworcach kolejowych.

Re: Przydatne info...

10
Japan Rail Pass trzeba kupić wcześniej przed wyjazdem (nie można tego zrobić w Japonii) i pamiętam że można kupić I i II klasy (silver, gold). Ja wykupiłem 7 dniowy silver i zoptymalizowałem podróż tak aby go maksymalnie wykorzystać. Te Vouchery Rail Pass nie są takie tanie ale i tak bardzo się opłacają (mogą je kupić tylko obcokrajowcy, 1-2 trochę dłuższe podróże shinkansenem i Rail Pass się zwrcaca). Ja Rail Pass zamówiłem w Angilii, przyszedł do Polski kurierem (tak było najtaniej), można też chyba zamowić w Niemczech i w biurach podróży w Polsce (ale tak wychodzi chyba drożej, chyba że się coś zmieniło). Kilka lat temu byłem w Japonii na własną rękę, podróżowałem tam pociągami i znam kilka miejsc które można polecić (chętnie bym tam jeszcze kiedyś pojechał:) wspaniały kraj i tyle fascynujących rzeczy do zobaczenia:)) Jeśli ktoś by się wybierał do Japonii:) to mogę doradzić;) Pozdrawiam wszystkich z tego forum, wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron