Nieprzeczytane posty

Witam wszystkich

1
Mam pytanie do ludzi ,ktorzy byli w Tajlandi :D W grydniu wybieram sie razem z rodzinka do Tajlandi do Krabi prosze powiedzcie mi czy trzeba sie koniecznie szczepic na cos?My planujemy krazyc tylko w rejonie Krabi, korzystac z tamtejszych urokow nie omijajac malych wysepek.Nie wybieramy sie gdzies gleboko w dzungle, wiem juz , ze nie mozna pic wody z kranu .Jedziemy pierwszy raz tak daleko, sami wszystko organizujemy, moze znacie jakies fajne miejsca w okolicach Krabi godne polecenia chetnie zwiedzimy.Dziekuje za wszystkie rady i wsakazowki :?:

Re: Witam wszystkich

2
Co do szczepien to sa niby jakies tam wymagane, ale ja bym sie tym nie przejmowal. Jak pierwszy raz lecialem do Tajlandii to robilem tam jakies szcepeinia, ale nawet nie wszystkie serie. Teraz mieszkam tu juz kilkanascie lat i nie ma najmniejszych problemow.

Co do Krabi, to tam nie bylem ale slyszalem ze jest niezle, aczkolwiek to nie to samo (woda, plaze) co wyspy tak wiec pomysl o wyspach.

Koh Chang jest super na przyklad.

Napisz na jak dlugo planujecie przylot i wtedy postaram ci sie cos polecic.

Re: Witam wszystkich

3
Dzieki za odpowiedz :) Jedziemy na trzy tygodnie od 18 grudnia. Wiem ze jest to wysoki sezon ,ale jestesmy tylko w tym czasie tak dlugo wolni od prac i szkol.Bedziemy mieszkac w Ao Nang caly pobyt i z tego miejsca chieli bysmy robic wypady.Napewno odwiedzimy Phi Phi, ale co dalej to nie wiem.Marzy nam sie troche wypadow ,ale rowniez troche relaksu po wykanczajacym roku.Bardzo dziekuje za wszystkie sugestie 8-) , ale pocieszyles mnie z tymi szczepieniami. Jeszcze zastanawiam sie nad sytuacja terazniejsza w Tajlandii.Pozdrowienia

Re: Witam wszystkich

5
Witaj.Co do pociągów to nie ma ich w Krabi.Możesz udać się autobusem z Krabi do Trang, Phun Pin in
Surat Thani Province, lub Thung Song in Nakhon

Z powyższych miejsc kursują pociągi do Bangkoku,nie widziałem pociągu bezpośredniego wiec prawdopodobnie z powyższych stacji musisz udać się do najbliższego większego miasta,lub miasta położonego najbliższy Kuala Lumpur.

Oto klika stron

1) przewodnik po Krabi

http://krabi.sawadee.com/?gclid=CMGdt8b ... 2AodVgzYyQ

2) Transport z Krabi
http://krabi.sawadee.com/transport.html

3) Kursy pociągów

http://www.sawadee.com/transfer/train-south.htm

Alternatywa to autobusy które kursują bezpośrednio do Krabi z Bangkoku,myślę że któreś na pewno jadą przez Kuala Lumpur

http://www.sawadee.com/transfer/bus-krabi.htm

STRONY NIESTETY PO ANGIELSKU,JAK BĘDZIESZ MIAŁA PROBLEMY NAPISZ TO PRZETŁUMACZĘ


Co do szczepień to jadąc do tropikalnych krajów warto się zaszczepić,najlepiej udać się instytutu chorób tropikalnych tam udzielą ci wszelkich informacji,jeśli nie wiesz czy owe biuro znajduje się w twoim mieście,napisz skąd jesteś to sprawdzę i dam ci znać.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Witam wszystkich

6
Witam
Jesli chodzi o dostanie sie do Kuala Lumpur to najlepiej samolotem (oszczednosc czasu)z Krabi koszt ok 6600 Bath tam i spowrotem lub z Phuket koszt ok 6200Bath z firmy Air Asia w grudniu. Ja lecialem z Krabi do Bkk rok temu i koszt byl o polowe tanszy a na dzien dzisiejszy w grudniu do Bkk z Krabi to ok 4500 Bath.
Co do Krabi to jest to przepiekne miejsce i troszke nie zgadzam sie z Marcinem gdyz AoNang to jedna z najpiekniejszych plaz na swiecie takze mysle ze bedziesz Ty i Twoja rodzinka zadowoleni z wyboru. Ja mieszkalem kilka dni na RayLay Beach to jest zaraz obok Ao Nang lecz dostac tam sie moznabylo tylko lodzia. Z Ao NAng jest dostep bezproblemowy i mozna pojechac Busem do Phangnga (Park Narodowy gdzie sa niezapomniane przezycia gwarantowane , lasy mangrowe i lime ston(skaliste gory wystajace z wody mieniace sie kolorami)gdzie miedzy innymi jest w trakcie zwiedzanie wyspy Jamesa Bonda. W kazdym hotelu lub na promenadzie znajduje sie mnostwo biur turystycznych gdzie jest wielki wybor wycieczek i rowniez cen (niezaszkodzi sie potargowac) Polecam wycieczke szybka lodzia motorowa na PhiPHi .Aha i dobrze miec ze soba Fajke i okulary do plywania gdyz wiekszosc tych wycieczek ma snoorkowanie:) na rafach. Co do szczepien to jak moj przedmowca nie ma obowiazku ale lepiej sie zaopaczyc w tabletki lub wegiel gdyz nie kazdy zoladek jest przyzwyczajony to tak roznorodnych potraw i samkow...
Pozdrawiam

Re: Witam wszystkich

7
Ja zdecydowanie polecam Wam szczepienia. Sama nie zaszczepiłam się przed wylotem do Tajlandii, ale nie powtórzyłabym tego manewru nigdy w życiu. Szkoda zdrowia. Ja załapałam dengę. Jest to choroba, na którą nie ma szczepień. jest przenoszona przez komary, więc proponuję pomyśleć o zabezpieczeniu i przez tymi stworzonkami. O dendze nie słyszałam nigdy wcześniej, ale gdy dostałam wysypki, byłam ospała i drętwiały mi stopy, zaczęłam szukać w necie. Potem wizyta u lekarza, który, jak tylko się dowiedział, że byłam w tropikach, od razu wysłał mnie do stolicy na badania. Denga jest i nie jest niebezpieczna. Jeśli zachoruje się na nią jeden raz, nic nam nie grozi, ale przy drugim razie niestety można przypłacić to życiem.

Re: Witam wszystkich

8
Witam

Chciałbym w okresie ok. 20.XII.2013-20.I.2014. W ciągu tego czasu zamierzam zwiedzić Tajlandię, Laos i Kambodżę. Wyprawa polegała by na zamówieniu biletów lotniczych i wyjazd na własną rękę bez pośrednictwa biur podróży. Wszystkich chętnych proszę o kontakt!!!

tel.792034606

Pozdrawiam
Melonsjo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tajlandia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości