Nieprzeczytane posty

Re: Wizyta w Melbourne

11
Ładne zdjęcia..... a swoją drogą to jestem ciekawa jak oceniasz Melbourne, mi się wydaje że to takie betonowe miasto w porównaniu do innych Australijskich miast, a może większość tam takich jest? Ciężko ocenić miejsce na podstawie paru zdjęć,ale jestem ogromnie ciekawa, bo Australia kojarzyła mi się zawsze z wszechobecną zielenią.

Re: Wizyta w Melbourne

12
kasia pisze:Ładne zdjęcia..... a swoją drogą to jestem ciekawa jak oceniasz Melbourne, mi się wydaje że to takie betonowe miasto w porównaniu do innych Australijskich miast, a może większość tam takich jest? Ciężko ocenić miejsce na podstawie paru zdjęć,ale jestem ogromnie ciekawa, bo Australia kojarzyła mi się zawsze z wszechobecną zielenią.
Witaj Kasiu
Czy to Melbourne, czy Sydney, czy nawet Warszawa. Dla mnie wszystkie miasta są jednakowe. Ulice, betonowe lub szklane wysokościowce, tłumy ciągle się gdzieś spieszących ludzi, samochody i spaliny. Ja jestem typem turysty zachwycającym się pięknem natury. Mnie bardziej interesuje co zobaczę po drodze tam gdzie nie ma ludzi, ciekawe krajobrazy, zwierzęta czy rośliny. A jak już znajdę się w jakimś znanym mieście jak właśnie Melbourne to oczywiście też chętnie zobaczę to co ma ciekawego turyście do zaoferowania, choć w przypadku tego miasta to właściwie niewiele. Miasto jak każde inne. W innych australijskich miastach jest więcej do zobaczenia. Bardzo podoba mi się Adelajda. Nie jest to miasto moloch z drapaczami chmur, posiada niską zabudowę i zamiast ruchliwych ulic oferuje turyście sieć deptaków z licznymi sklepikami, knajpkami i obsadzonych piękną zielenią. Jeżeli będzie mi dane jeszcze raz znaleźć się w Australii to swą wizytę w tym mieście ograniczę jedynie do lotniska. Jednorazowy pobyt tam w zupełności wystarczy.

Re: Wizyta w Melbourne

13
Szkoda że niszczą przyrodę na rzecz budynków, szczególnie w Australii gdzie roślinność jest na pewno piękna. Niewątpliwie ludziom mieszkało by się o wiele przyjemniej w otoczeniu zieleni, no ale cóż można na to poradzić, tak jak napisałeś na całym świecie jest podobnie :?

Muszę przyznać że Adelajdą mnie zaciekawiłeś bo sądziłam że to jedno z mniej ciekawych miast. Nie pamiętam czy wstawiałeś gdzieś na forum jakieś zdjęcia z Adelajdy, a chętnie bym pooglądała.

Re: Wizyta w Melbourne

14
Z Adelajdy mam tylko jedną fotkę ponieważ w tym mieście zatrzymaliśmy się na parę chwil na posiłek i krótki odpoczynek. Byliśmy w drodze z Geelong koło Melbourne do Alice Springs. I czas nam nie pozwoił na dłuższy pobyt w Adelajdzie. Ponieważ zdjęcie jest jedno więc zamieszczę je tu a nie w wątku o Adelajdzie. Natomiast jeśli oczywiście jesteś zainteresowana to jeszcze dziś zamieszczę kilka zdjęć z Sydney w wątku o tym mieście. Zapraszam. A jeśli masz jakieś pytania to na temat Australii to chętnie odpowiem.
skanowanie0114_zmniejszacz-pl_767965.jpg
skanowanie0114_zmniejszacz-pl_767965.jpg (96.82 KiB) Przejrzano 3572 razy

Re: Wizyta w Melbourne

16
Masz rację Kasiu. Tam jest wszędzie czysto. We wszystkich miejscowościach czy większych czy mniejszych. I niejednokrotnie się zastanawiałem jak oni to robią. Bo podobnie jak u nas widać na ulicach masę ludzi jedzących lody, fast foody czy słodycze a także palących papierosy a na ulicy czy chodniku nie uświadczysz ani papierka czy niedopałka i do tego dość gęsto naustawiane kosze na śmieci lśnią czystością, w każdym jest włożony foliowy worek i są puste. A służb sprzątających nie widać. Widocznie swoje obowiązki wykonują tak dyskretnie, że przechodzień tego nie widzi. I jeszcze jedno. Nie tylko śmieci, ale ani razu nigdzie na chodniku, skwerze, trawniku czy innym zieleńcu nie spotkałem ani jednego przypadku pozostawienia psich odchodów w przeciwieństwie do naszych. Po prostu inni ludzie, inna kultura. Nam bardzo daleko do tego.

Re: Wizyta w Melbourne

18
Jak byłem w Australii, a było to już 8 lat temu posiadałem wówczas aparat na klisze a nie cyfrówkę. Tak więc sam tych zdjęć wiele nie natrzaskałem, większośc robiła moja przyjaciółka u której byłem. Tak więc Zuzka faktycznie możesz czuć pewien niedosyt. Ale mogę Cię zapewnić, że te wszystkie miasta są niemal jednakowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Melbourne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości