Nieprzeczytane posty

Szalona podróż / gap year

1
Witam :D Nazywam się Michał i mam pewien pomysł. Otóż obecnie jestem uczniem 2 klasy liceum. W przyszłym roku czeka mnie matura, po której zawsze chciałem pójść na studia prawnicze. Jednak ostatnio zrodził się we mnie pomysł wyjechania na rok do USA zaraz po maturze, w ramach tzw gap year. Czyli podróży przed pójściem na uczelnie. Ta wizja ma dla mnie masę pozytywów:
-po pierwsze i najważniejsze zdobyłbym cenne życie doświadczenie jakie daje tak daleka podróż na własną rękę.
-znacznie poprawiłbym swoje zdolności językowe
-zdobyłbym cenne doświadczenie w postaci pierwszej prawdziwej pracy
-poznałbym nowych ludzi, nowe miejsca, rozszerzył światopogląd

Do tego stany bardzo kuszą mnie ze względu na ogromne zróżnicowanie oraz wolność osobistą. Tak więc chciałbym się wybrać na około rok do USA, tylko wolałbym raczej omijać metropolie typu Boston, Nowy Jork, Los Angeles itd. wolałbym wybrać małe, klimatyczne miasteczko gdzieś w minesocie czy teksasie. Chciałbym chwycić się jakiejkolwiek pracy, moim atutem jest to że nie celuję w żadne miejsce konkretnie także jeśli nie wyjdzie w jednym mieście mogę iść szukać szczęścia w drugim. Nie zamierzam odkładać tam żadnych pieniędzy, wystarczyłoby w zupełności jeśli zwróciłby mi się bilet ale i to nie koniecznie.

No ale teraz pytanie czy to ma szanse? Wydaję mi się że tak, przecież mnóstwo ludzi zwiedza cały świat autostopem itd. Ale nie mam zupełnie doświadczenia w tych sprawach. Poza tym jechałbym tam prawdopodobnie samemu. Jeśli uważacie że taka podróż jest wykonalna, proszę podpowiedzcie jakie rzeczy należy zrobić/zabrać, ile wziąć pieniędzy itd. Odrazu mówią że mogę i spać w przytułku, samochodzie, motelu gdziekolwiek ;D Co do języka to myślę że angielski umiem na poziomie zaawansowanym - komunikatywnym także wielkiego problemu nie będzie. No więc co o tym sądzicie? ;D


P.S. - Ile wcześniej musiałbym zacząć troszczyć się o wizę? ;D

Re: Szalona podróż / gap year

2
Pomysł fajny, ale kraj może okazać się poza zasięgiem. Może, lecz oczywiście nei musi.
Mam tu na myśli problemy z wizą. Jak wiadomo fakt otrzymania/wbicia wizy do paszportu nie daje gwarancji, ze władze imigracyjne wpuszczą Cię na teren USA...
Poza tym pomysł fajny.
Na pewno Polakowi łatwiej jest wybrać się do Europy czy Azji...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o USA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości