Nieprzeczytane posty

Kraina Kanionów - Zachodnie Stany

1
Cześć
Jako nowa forumowiczka chciałam się Was doradzić w kwestii wycieczki objazdowej po Stanach.

W przysżłym sezonie planujemy z mężem wyjazd do Stanów. Chcielibyśmy zrobić pętle - Las Vegas - Grand Canyon - Antelope Canyon - Monument Valley - Zion Canyon - Bryce Canyon - Las Vegas. Mam mnóstwo pytań ponieważ chcielibyśmy zwiedzać na własną rękę, a jeszcze nigdy nie musieliśmy sobie zorganizować wszystkiego od A do Z.

1. Czy taką trasę (około 1200 mil) jesteśmy w stanie przejechać w około tydzień? Nie chcielibyśmy wszędzie pędzić na zapalenie gardła, chcemy się trochę nacieszyć widokami. Wstępnie zakładaliśmy, że dwa dni damy sobie w Las Vegas, no i właśnie... co dalej? Czy na Wielki Kanion jeden dzień wystarczy? Czy według was warto schodzić na dno Kanionu (wtedy musielibyśmy zarezerwować dwa dni). Nie jestem raczej wytrzymała kondycyjnie... czy zwykły mieszczuch jest w stanie pokonać trasę w dół i z powrotem - troche szkoda byłoby tam być i nie skorzystać, z drugiej strony wiem, że należy mierzyć siły na zamiary. Słyszałam że tam, przy wysokich temperaturach, tym bardziej. W Antelope podobno najlepiej być kolo 11-13 godziny. Wtedy wrażenia są największe. Czy w Bryce i Zion wystarczy po dniu... ?

2. Na pętli znalazłam też atrakcje typu Meteor Crater (między LV a Grand Canyon), i w drodze powrotnej już po zwiedzeniu Zion Canyon są miejsca typu: Colob Canyons, Cedar Breaks National Monument, Valley of Fire. Czy byliście tam? Warto? I czy uwzględniająć te miejsca dalej zamkniemy się w 7 dniach?

3. Te dni są o tyle ważne, że planujemy wylecieć z Polski bezpośrednio do Las Vegas. Tam pozwiedzać. I na dwa tygodnie polecieć do Chicago - do rodzinki. A że bilety z racji ich ceny chcielibyśmy kupić wcześniej, wcześniej musimy mieć plan wycieczki opracowany na tyle dokładnie na ile się tylko da :)

4. No i pojawia się kolejne pytanie... :) Początkowo optowaliśmy za terminem majowym (byliśmy dwa lata temu w stanach w tym okresie i uważamy że było to dobre posunięcie - raz że ceny biletów lotniczych były jeszcze stosunkowo niskie, a dwa - było już ciepło).
Teraz obawiamy się, że nie uzbieramy sumy która pozwoli nam na swobodne podróżowanie przed sezonem wakacyjnym w związku z tym myślimy o wrześniu. (zawsze 3 miesiące do przodu :))
Wstępnie się orientowałam i gdybyśmy teraz chcieli kupić bilety na maj ceny wahają się od 2400-2600 za osobę (Polska-Stany, Stany-Polska). Z Las Vegas do Chicago przelot to dodatkowe 600-800 zł za dwie osoby.
Czy wrzesień jest miesiącem sprzyjającym zwiedzaniu? myślę o pogodzie i temperaturze. Słyszałam że parki do końca września są otwarte.. Macie jakieś doświadczenia? (no i nie ukrywam, że liczę również na to, że we wrześniu ceny odrobinę spadną - w końcu to już termin posezonowy)

Bardzo Was proszę odpiszcie jeśli możecie cokolwiek doradzić. Liczę na Waszą pomoc..

(Mam oczywiście co najmniej drugie tyle pytań ale nie chcę na początek Was zniechęcić :) )

Pozdrawiam ciepło
Asia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o USA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości