Nieprzeczytane posty

Re: USA co warto zwiedzić

25
Wiec tak... wybralismy sie w 4 osoby na podboj Stanow... i mimo ze jezdzimy sporo po swiecie to tę wycieczke zapamietam na dlugo.
USA to piekny i otwarty kraj z niezliczona iloscia miejsc wartych odwiedzenia. My skupilismy sie na przyrodzie i przyznam szczerze ze byl to rewelacyjny wybor. Zaczynajac od Parku Narodowego Redwood, poprzez Crater Lake w Oregonie, Yosemite NP i Sequoia NP w Calofornii, Grand Canyon po obu stronach i Zion w Utah widzielismy naprawdę sporo. Od łosia przy drodze, poprzez watipi na kampingu, po niedzwiedzia na lesnym szlaku. Jezeli ktos lubi dziką przyrode, spanie na kampingach, burgery z rusztu i oczywiscie piekne krajobrazy to w USA znajdzie cos dla siebie. Z duzych miast polecilbym San Diego i oczywiście San Francisco... ktore sa piekne. Ja osobiscie nie lubie tloku, brudu i plastiku wiec Las Vegas, Los Angeles i Hollywood mnie nie porwalo, choc bedac w Warner Bros. bawilem sie przednie. Podsumowujac USA jak najbardziej tak i ja osobiscie planuje jechac znow... tym razem stany Washington, Montana. Idaho, Wyoming :)
Jeszcze cyfry: podroz 4 tygodnie, ok 6-6,5 tys km za kolkiem, przejazd przez 5 stanow, spanie w wiekszosci w parkach narodowych pod namiotami total koszt na pare ok 20-21 tys pln w tym sporo dodatkowych oplat jak wspomniany WB, wycieczka po Alcatraz, kasyna czy slub w Vegas.

Re: USA co warto zwiedzić

29
Polecam górę Szalonego Konia w stanie Dakota Południowa. Nasz rodak, trafił tam około 100 lat temu i zaczął wykuwać z góry rzeźbę tego indiańskiego wodza. Polecam też Alaskę. To według mnie najpiękniejszy i najciekawszy stan.

Re: USA co warto zwiedzić

30
Polecam górę Szalonego Konia w stanie Dakota Południowa. Nasz rodak, trafił tam około 100 lat temu i zaczął wykuwać z góry rzeźbę tego indiańskiego wodza. Polecam też Alaskę. To według mnie najpiękniejszy i najciekawszy stan.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o USA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

cron