Nieprzeczytane posty

Planowanie podróży USA

1
Nie wiem czy ogólnie post zamieszczam w dobrym dziale mam nadzieje ze tak jeśli nie proszę o przeniesienie.
Witam interesuję się wyprawą do Ameryki i zwiedzaniem kraju mam kilka pytań związanych z podróżą mam nadzieje że na forum jest kilka osób które będą mi w stanie pomóc. Otóż tak swoją podróż planuje jakoś w wakacje bez jakiejś napiętej daty chciałbym się dostać do Los Angeles samolotem na miejscu wynająć auto i podróżować samochodem przejechać przez kilka stanów poznać kulturę pozwiedzać miejsca po drodze i dostać się na drugą stronę kraju planowo do Nowego Jorku a powrót zaplanować statkiem do Europy. Tak to sobie zaplanowałem mam nadzieje ze jest to do zaplanowania i tutaj mam kilka pytań :)

1. Ile kosztowała by taka wyprawa. Auto, paliwo, przelot, jedzenie, zwiedzanie, rejs powrotny/ bez noclegów mam zamiar kimać w aucie
2. Ile czasu zajmie mi taka podróż by wszystko zrobić na spokojnie (2 tyg a może 2 miesiące ?)
3. Czy powrót statkiem jest możliwy?. Jeśli tak to gdzie owego rejsu szukać
4. Jestem Polakiem w Polsce mam zakaz kierowania pojazdów, ale posiadam Niemieckie prawko czy to nie będzie stanowiło problemów z wynajmem auta w USA ?
5. Jak przygotować się do takiej wyprawy, co muszę wiedzieć o Stanach (BHP podróży)
6. Ubezpieczenia auta, podróży własnego zdrowia jakie dokumenty muszę posiadać by dostać się do stanów co warto wiedzieć
7. Gdzie się udać co zobaczyć/zwiedzić gdzie zakończyć podróż czy Nowy Jork to doskonałe miejsce ?

Re: Planowanie podróży USA

2
Witam, muszę przyznać że w tym planie jest bardzo dużo niewiadomych dlatego ciężko jest określić na przykład ceny za lot. Pomimo tego postaram się jakoś pomóc.

1) Na początek trasa, myślę że poniższy link odpowie na to pytanie. Cała trasa od LA do NY przy założeniu stopów i zwiedzaniu tego co jest po drodze zajmie ok 24 dni. Gotowy plan takiej trasy znajdziesz poniżej ( strona po angielsku ale miejsca i trasę możesz spokojnie podejrzeć)

Opcja 1

L.A. - 4 dni LV -- 3 dni Phx -- 2 dni NOLA -- 3 dni Atlanta... 4 dni. Wash DC -- 4 dni NY... 4 dni.

Nie jedź samochodem do NY wierz mi nie będziesz chciał tam jeździć, lepiej jest oddać auto w Waszyngtonie i pojechać pociągiem do NY

Opcja 2

Zobacz ten link

https://www.drivenow.com.au/itineraries ... self-drive

Na dole powyższej strony znajdziesz mapę z miejscami oraz ile zajmuje dojazd

Paliwo

Odległość to ok 5000 km, paliwo koszt koszt ok 0.671 za litr paliwa czyli powiedzmy auto pali 10 litrów =500 litrów = 500* 0.671= 335 euro = ok 1580 zł


Porównanie ubezpieczenia


https://kioskpolis.pl/jakie-ubezpieczen ... -wyjazdem/


Czy można jeździć w USA z zagranicznym prawem jazdy?


Zgodnie z obecnym prawem amerykańskim, wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia pojazdu w USA, to ważne prawo jazdy wydane przez dany kraj, jeśli będziesz przebywał w USA maksymalnie 3 miesiące. Zagraniczne prawo jazdy do prowadzenia pojazdów w Stanach Zjednoczonych będzie uznawane za ważne w 49 stanach, z wyjątkiem Gruzji, która wymaga prawa jazdy dla obcokrajowców, znanego jako Międzynarodowe Zezwolenie na Kierowanie (IDP). W każdym innym stanie zagraniczne prawo jazdy, wraz z paszportem biometrycznym dla USA, jest wystarczającym dokumentem do wynajęcia samochodu lub w przypadku zatrzymania przez policję.

Ale o co chodzi w praktyce?

Ostatnio coraz więcej agencji wynajmu samochodów zmienia swoje zasady i coraz więcej z nich wymaga Międzynarodowego Pozwolenia na Kierowanie (International Driving Permit), aby wynająć samochód. Zaleca się zatem uzyskanie międzynarodowego prawa jazdy przed przyjazdem do Stanów Zjednoczonych, aby móc bez przeszkód wynająć samochód.


Co jeszcze jest niezbędne do prowadzenia samochodu w Stanach Zjednoczonych?

Ogólnie rzecz biorąc, aby móc korzystać z zagranicznego prawa jazdy w Stanach Zjednoczonych, musisz mieć co najmniej 21 lat lub więcej. Należy również pamiętać, że wiele agencji wynajmu, zwłaszcza tych największych, wymaga, aby klienci mieli co najmniej 25 lat, aby móc wypożyczyć samochód.

Najlepiej jak wybierzesz wypożyczalnie napisz do nich, poza tym jeśli będziesz wiedzieć przez jakie okręgi stanów będziesz jechać wówczas można popatrzeć na konkretne stany i ich wytyczne, jeśli takie mają.

Ceny jedzenia w USA

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... ted+States

Visa do USA


https://tvn24.pl/polska/usa-znosi-wizy- ... 03-2285532


Koszt wynajmu auta w USA


Auto z autoeurope na 24 dni w czerwcu to wydatek ok 720 funtów ( ok 3621,59) najtańsze auto + doubezpieczenie ok 20 funtów ( ok 100 zł doba czyli ok 2400 zł ( mozesz poszukac lokalnych ubezpieczycieli moze bedzie troszke taniej, nie ruszałbym się bez do ubezpieczenia)

Statek do Europy odpuściłbym, jest drogo i widzisz tylko morze, to bez sensu.

Osobiście poleciał bym lot do Kanady, stamtąd samolotem do NY, WA i dalej na Florydę, później w okolice Ameryki południowej i tam bym wziął statek by opłynąć te tysiąc wysp, które tam znajdziesz, wróciłbym gdzieś stamtąd do Polski.

Tak mniej więcej będzie wyglądał mój plac na Stany.

Loty

Oczywiście nie wiemy skąd i kiedy masz zamiar lecieć, przykładowy lot w czerwcu w jedną stronę:

Loty z berlina ok 370 funtów ok 1860 zł
Warszawa ok 470 funtów

ABC podróżowania po stanach na razie sobie darujemy, chyba że będziesz na 100% pewien gdzie jedziesz, pamiętaj że różne stany w USA to różne przepisy i prawo dlatego jak się zdecydujesz wówczas opiszemy co i jak.

A póki co oto twoje ABC na początek:

1) viewtopic.php?f=32&t=394
2) viewtopic.php?f=32&t=394#p1569
3) viewtopic.php?f=32&t=213

PS Witamy na forum, będziemy czekać na Twoją relację z podróży na naszym forum, w razie dodatkowych pytań, pisz śmiało ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o USA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

cron