Nieprzeczytane posty

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

12
t-om-ek pisze:Witam,
Ostatnio byłem na wyspie Kreta w miejscowości Platanias. Super miasto tętniące życiem nocnym. Miejska ludność pozytywnie nastawiona na turystów z Polski.Mieszkałem w hotelu Geraniotis. Szczerze polecam. Miła obsługa, bardzo dobre jedzenie, blisko do głównej plaży.Spokój i relaks, czego chcieć więcej:)

Też byliśmy w tej miejscowości , ale co do nocnego życia to można mieć spory niedosyt . Z dużym trudem można znaleźć jakieś miejsce w którym trwa impreza ( mimo późnych godzin poszukiwania) . Miejscoowość Platanias to jedna główna ulica o dł 4-5 km przechodząca w kolejną miejscowość Sltallos . Na prawo i lewo mieszczące się obok siebie na przemian kramiki z pamiątkami ,bary z kebabami i gyrosem , nie co fajniejsze knajpki z dobrym jedzeniem , mikro supermarkety , a za ich plecami nieopodal rozpostarta jest rzeczywiście piękna i urokliwa plaża z czystym morzem i niekiedy większymi falami oraz ciepłym piaskiem .
Co do impez to dużo łatwiej o takie w oddalonej o ok 8 km miejscowości Chania

K&m

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

14
Kilkanaście lat temu byłam na Krecie. Miejsce prześliczne. Jedzenie w hotelach obrzydliwe. Śniadanie tak zwane kontynentalne. Czyli jakieś pieczywo, troszkę wędliny i sera. Nawet pomidora na talerzach nie ujrzeliśmy :) Dobrze, że nie zdecydowaliśmy się na opcję All-incliusive, bo byłaby niezła masakra. Dzięki temu poznałam cudowną kuchnię grecką wraz z moussaką i tzatzikami :) Teraz te dania są już bardzo popularne w naszym kraju, ale wtedy........Moussaka była dla mnie nowością :)
Wyspa sama w sobie jest piękna. Warto wynająć samochód i za niewielkie pieniądze zwiedzić kilka ciekawych miejsc.

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

15
Podczas wakacji na Krecie zdecydowaliśmy się na rejs statkiem na Santorini. Sam rejs był bardzo męczący. Upał 40 stopni i cała masa ludzi na pokładzie statku. Podczas posiłku przebywaliśmy w klimatyzowanym pomieszczeniu, ale potem już było gorzej. Ciężko było znaleźć jakieś miejsce siedzące i wszędzie biegały krzyczące z nudów dzieciaki. Po dotarciu na wyspę czekał nas spacer, dość długi i pod górkę oczywiście :) Powiem szczerze OPŁACAŁO się. Cały ten trud i zmęczenie zniknęło pod wpływem pięknego widoku wyspy. Niebieskie dachy w połączeniu z białymi budyneczkami pozostały mi w pamięci do dnia dzisiejszego. Byłam w wielu miejscach na świecie, ale Santorini zapamiętam pewnie do końca życia :)

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

19
Podobnie jak przedmówca polecam Zakynthos - byłem dwa lata temu i zastanawiam się czy nie wrócić. Jechaliśmy w sierpniu więc temperatura była dla nas bardzo ważnym kryterium - było ciepło ale nie skwarnie. Wybraliśmy hotel pod dzieciaka - czyli z aneksem i dwa pomieszczenia. Plaża w Argassi jest kiepska ale dzieciakowi w zupełności wystarczało. Do tego objechaliśmy wysepkę i pozwiedzaliśmy ładniejsze plaże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspy Greckie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości