Nieprzeczytane posty

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

22
A z Kos warto zrobić jednodniową wycieczkę na pobliską wysepkę Nissiros. Jest tam wulkan, który cały czas dymi i wydziela siarkowe opary (w nieszkodliwych ilościach). Schodzi się na dno krateru i można zobaczyć mnóstwo dymiących otworów, w niektórych widać bulgoczącą lawę. Niesamowite wrażenie! Z portu Kos codziennie odchodzą promy na Nissiros, płynie się około 1 godziny.

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

27
Witam, oboje z żoną zakochaliśmy się w wyspach greckich. Byliśmy na Krecie i Korfu (tu jest amatorski film, który zrobiłem w zeszłym roku na Korfu : https://www.youtube.com/watch?v=WvvJimbD8wE) Poza tym zwiedziliśmy Maltę i Majorkę i co mnie zdziwiło, każda jest inna każda chociaż to wszystko morze śródziemne...
W czerwcu b.r. lecimy na Rodos. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podpowiedział coś o ciekawostkach , o których nie piszą w przewodnikach. Jakaś fajna knajpka, zagubiona plaża, fajne miejsce do pływania z maską, gdzie można wypożyczyć kajak i popływać w morskich grotach...? Cokolwiek ciekawego.
pozdrawiam

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

29
Ja odwiedziłem w ostatnich latach wiele greckich wysp, bo do Grecji zawsze mam sentyment :) Kretę odwiedziłem dwukrotnie i myślę, że jeszcze kiedyś tam wrócę, bo jest tam masa atrakcji i fajnych miejsc do zwiedzania. Rodos też bardzo polecam. Najmniej chyba Kos - niezbyt ciekawie. Ale odkryłem w tym roku Lefkadę - wyspę mało znaną - przynajmniej naszym polskim turystom. Nie jest to kierunek dla turysty szukającego wielkich resortów z pięcioma basenami i all inclusive 24h ;) to raczej gratka dla tych, którzy szukają greckiego smaku i klimatu i ucieczki od masowej turystyki. Widoki są przepiękne, zapierają dech w piersiach. Byliśmy w tym roku tam paczką znajomych i zatrzymaliśmy się w willi pięknie położonej (w cenie wycieczki było auto na cały tydzień - to dodatkowy plus)polecam taki wypoczynek każdemu, kto pragnie uciec od miejskiego zgiełku i poczuć prawdziwe greckie wakacje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspy Greckie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości