Nieprzeczytane posty

Zakynthos, 1 wyjazd. Co jak gdzie? Pomocy

1
Pierwszy raz wybieramy się na zakynthos. Chcielibyśmy zobaczyć zatokę wraku latem. I teraz kilka pytań.W jakim mieście się zakwaterowac żeby mieć jak najbliżej do tej zatoki? I oprócz tego żeby można coś było jeszcze zobaczyć jakieś plaże na lądzie.
Jeśli chodzi o zatokę wraku. Coś czytałam że lepiej opłaca się wynająć łódkę i nią popłynąć niż statkiem ze względu na to że jest mało czasu na kąpiel i by się nacieszyć tym miejscem. I to mnie zastanawia. Ile kosztuje takie wynajęcie? I skąd mamy wiedzieć jak płynąć? Czy to byłaby prosta droga morska?
To będzie dla nas 1 wyjazd w ogóle za granicę także dlatego tak dopytuję bo pojęcia nie mam jak to wygląda. Bardzo proszę o pomoc osoby które korzystały już z tego i mogłyby się podzielić informacjami A także radami.
Chcielibyśmy też sobie wynająć łódkę żeby sobie na spokojnie popływać po jakiejś wyspie blisko Zakynthos. Co możecie polecić ? I co warto zobaczyć gdzie jest łatwy dostęp żeby się tam dostać? Dodam że będziemy wykupowac sobie w biurze podróży ten pobyt w Grecji. I właśnie chce na Zakynthos

Re: Zakynthos, 1 wyjazd. Co jak gdzie? Pomocy

2
Witaj, przepraszamy za małe opóźnienie w odpisaniu, postaramy się jakoś pomóc

Najbliżej zatoki może być wioska Volimes, choć nie ma tam za wiele do roboty, zakwaterowane w tym rejonie

https://www.airbnb.co.uk/s/volimes/homes?
refinement_paths%5B%5D=%2Fhomes&search_type=section_navigation&screen_size=large&place_id=ChIJD4AhBNZrZxMRetej0rLy5Fg

Najlepiej zatrzymac się tam gdzie jest co robić, i dojechać tam ( chyba że masz własny trasport)

Alykes ma wiele do zaoferowania. Fantastyczna plaża z dużą ilością barów plażowych. Kompaktowy w tym, że jesteś zawsze w zasięgu ręki wielkich tawern i barów i piękne tło gór i okolicznych gajów oliwnych!

Może także zatrzymać się w Kalamaki ( Daleko do wraku ) lub zante stolica ( daleko od wraku )

Pamiętaj na plaże mozna dostać się -wyłącznie drogą morską. Istnieje wiele firm turystycznych, które oferują wycieczki statkiem (w niskiej cenie) na tę najbardziej znaną plażę w Grecji. Pamiętaj również o innych miejscach u wybrzeży Zakynthos - jak Błękitne Jaskinie i Xygia Sulfur Beach. Wszystkie z nich są spektakularne, jednak bezkonkurencyjnym numerem jeden jest oczywiście Navagio.

Trzeba pamiętać, że Shipwreck Beach jest najbardziej komercyjnym miejscem na wyspie a zatem czeka na ciebie kolejny statek pełen turystów. Jeśli mogę dać ci jakąś radę, wybierz wycieczkę, która pojedzie tam wcześnie rano! Zrobiłem to i kiedy przybyliśmy, trudno w to uwierzyć, ale plaża była zupełnie pusta! Ale nie na długo, na jakieś 15 minut. Ale wystarczyło zrobić niesamowite zdjęcia wraku bez dziko jasnych, kolorowych kropek psujących krajobrazy - turystów.

i teraz kwestia najważniejsza plaża z dołu a z góry to zupełnie inna wycieczka, tę z góry nie do końca się polecam ponieważ sporo zachodu a masz ok 15 sekund na zdjęcia bo zazwyczaj jest kolejka. Najlepiej wziąć taxi np z Zante ( 100 euro) jeśli jest kilka osób można się podzielić kosztami i wtedy masz więcej czasu)

Niestety z Zante nie ma autobusów więc najlepsza opcja to wycieczka, wyjem łodzi to koszt ok 120 euro bez paliwa ( łódź na 5 osób) zobaczy tu

https://zanteboats.com/prices-reservation/

Przykładowa wycieczka to koszt ok 21 funtów czyli ok 110 zł, pamiętaj jedź jak najwcześniej

https://www.tripadvisor.co.uk/Attractio ... akynt.html

Jak uda ci się znaleźć bardziej kameralną wycieczkę udał bym się nią, jeśli to twoje pierwsze wakacje na Zante nie pchał bym się w wynajem łodzi, chyba że jedziecie w kilka osób.

Nasz przewodnik po Zante

viewtopic.php?f=230&t=11642&p=44487&hilit=zante#p44487

oraz

Zakynthos plaża Navagio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspy Greckie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości