Nieprzeczytane posty

Karlskrona

1
Ktoś coś może powiedzieć na temat ciekawych miejsc w Karlskronie? Myślę czy się promem nie wybrać tam w opcji "Szwecja w jeden dzień" bez dokupywania zorganizowanego wożenia turystów, wolę na własną rękę zwiedzać ;)

Re: Karlskrona

2
Wybrałam się właśnie w taki rejs w zeszłym miesiącu. Szczerze mówiąc to większe wrażenie zrobiło na mnie widziane po raz n-ty Trójmiasto niż Karlskrona... Może o czymś nie wiem ale wydaje mi się, że jeden dzień (który praktycznie nie był najdłuższy biorąc pod uwagę czas przejazdu z portu do miasta czy odprawę) był wystarczający. Na następną wycieczkę promem wybiorę albo inne miejsce docelowe albo zarezerwuje więcej czasu i przejadę się bardziej w głąb Szwecji ;)

Re: Karlskrona

3
Jeżeli chodzi o atrakcję to najbardziej obleganą jest chyba Muzeum Marynarki Wojennej. Ciekawą opcją jest także skorzystanie z bezpłatnych promów na pobliskie wysepki (trzeba sobie zarezerwować kolejną godzinę na samo przepłynięcie w obie strony). Ja się skusiłam ale okazało się, że tak naprawdę opłynęłam Karlskronę, bo na błądzenie po wyspie (podajże nazywała się Aspo) nie było już czasu. Pewnie dałoby się to jednak lepiej rozplanować.

Re: Karlskrona

4
Witam! Natknęłam się ostatnio na ofertę rejsu promem na gruponie do Szwecji. Czy ktoś z forumowiczów był i ostatnim czasie? Chciałabym zapytać o kilka szczegółów bo nie chciałabym jechać w ciemno.

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)

Re: Karlskrona

5
Ja moge powiedzieć ze jak juz chcesz zwiedzic Szwecję to lepiej uderzyć do Nynyshamn.

Co prawda promem jedzie się 2 razy dłuzej, ale więcej miejsc do zwiedzenia a ceny biletów są takie same.

Do Karlskrony pływa mały prom co zwiększa bardzo nudności...

Re: Karlskrona

6
Karlskrona jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO więc też jest warta zobaczenia. Promy, które pływają do Karlskrony są ładniejsze i bardziej komfortowe niż te do Nynashamn. Wszystko zależy od tego ile czasu możesz przeznaczyć na rejs i pobyt w Szwecji :)

Re: Karlskrona

7
Hej,

a co polecacie zobaczyć w Karlskronie?

Wiem, że jest tam na pewno Muzeum Marynistyczne, które na pewno warto odwiedzić, ale może macie jeszcze jakieś ciekawe miejsca, godne polecenia?
Cieplik podróżuje? Tak! Czytaj htttp://cieplikpodrozuje.acieplik.pl
Obrazek

Re: Karlskrona

8
Spacerując po Karlskronie, co chwilę można znaleźć się na innej wyspie oraz zobaczyć w oddali mniejsze lub większe wyspy. Urocza jest maleńka Stakholmen, jedyna bezludna wysepka, na której Szwedzi przychodzą na pikniki. Główne miasto i port ze stocznią położone jest na wyspie Trossö. Wyspa Stumholmen do niedawna była zamknięta, bo był to teren wojskowy. Wyspa Ekholmen albo taka wysepka Ljungskär, na której zachowała się dawna prochownia.
Björkholmen, to dawna wyspa, która uniknęła wielkiego pożaru i zachowały się cenne drewniane domki pierwszych stoczniowców.Dawniej dzielnica biedoty, dziś najbardziej pożądane miejsce zamieszkania w Karlskronie.

Re: Karlskrona

9
a tu kolega podpowiada, że warto wybrać sie do Muzeum Samochodów Albinssona i Sjöberga.
W muzeum zgromadzono różne skarby z przeszłości: luksusowe automobile i popularne marki samochodów, motocykle, przyczepy, pojazdy specjalistyczne i wiele więcej. Znajdują się tu także unikatowe pojazdy z prywatnych kolekcji wraz z informacjami o ich kierowcach i projektantach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne miasta Szwecji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości