Nieprzeczytane posty

Nowe Troki

1
Przepraszam, że to znów ja, ale tam mnie jeszcze nie przywiało, jednakże od lat jeżdżą moi i wiem, że genialne miejsce, które warto polecić (zresztą rzecz jasna dwa razy w roku odbywa się tam turniej od niedawna organizowany przez Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn)

Troki, właściwie Nowe Troki (lit. Trakai), miasto na Litwie, w obwodzie wileńskim (do 1939 w województwie wileńskim), na Pojezierzu Wileńskim.
Około 5 km na południowy wschód od Trok leży poprzednia stolica Litwy (do XIV wieku), obecnie wieś, Stare Troki.

Zamek w Trokach – zamek położony na jeziorze Galwe na Litwie w miejscowości Troki, niekiedy zwany "małym Malborkiem".

Zamek został wzniesiony w XIV–XV w. przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, który w 1430 zmarł na zamku. Troki były w tym okresie ważnym ośrodkiem Wielkiego Księstwa Litewskiego. Począwszy od XVII w. zamek popadał w ruinę. Dopiero w okresie 1951–1961 zostały na nim podjęte prace rekonstrukcyjne, które przywróciły mu obecny kształt. Zamek jest dziś ważną atrakcją turystyczną Litwy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Nowe Troki

2
Ciekawy zamek Już z racji usytuowania wygląda ciekawie.Orientujesz się jakie są ceny za zwiedzanie,a także jaka część zamku jest oddana pod turystów.Bardzo lubię wszelkie fortyfikacje,więc jak dla mnie super.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Nowe Troki

4
Troki to faktycznie świetne miejsce. Bardzo popularne, nie tylko z powodu zamku (choć pewnie głównie), ale nieopodal, po drugiej stronie jeziora znajduje się Camping - zresztą bardzo fajny, gdzie mnóstwo ludzi zatrzymuje się żeby zwiedzać Wilno. Zrobiłem tak również ja :)

Sam Zamek w Trokach: Przez most i na dziedziniec wchodzimy za darmo, za wejście dalej płacimy. Niestety nie pamiętam ile, ale nie było to dużo. Bez płacenia można zobaczyć tyle, że mi - nie jestem wielkim fanem :oops: czym pewnie się narażam, w zupełności wystarczyło. Niestety tłumnie odwiedzany, przez co zwiedzanie nie jest tak przyjemne.
byle dalej...

Re: Nowe Troki

5
Dobrze wiedzieć gdzie się zatrzymać chcąc zwiedzić Wilno. ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Nowe Troki

6
backpacker pisze:Bez płacenia można zobaczyć tyle, że mi - nie jestem wielkim fanem :oops: czym pewnie się narażam, w zupełności wystarczyło.
Ej :) szanujmy odmienność. Tolerancyjna bywam do wypęku :mrgreen:

Re: Nowe Troki

7
hehe ;) dobrze wiedzieć.

Swoją drogą chętnie zobaczyłbym na własne oczy jakiś turniej. A że zbliża się sprzyjający temu okres, to założysz odpowiedni temat, gdzie będziesz mogła informować nas o zbliżających się imprezach - jesteś w końcu w tej kwestii najlepiej poinformowana...
byle dalej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne miasta Litwy,Łotwy i Estonii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości

cron