Nieprzeczytane posty

do Pragi na majówkę ?

1
Co myślicie o romantycznym weekendzie majowym w Pradze? Od niedawno poznałam chłopaka i chciałabym spędzić z nim kilka dni sam na sam...od zawsze marzyłam żeby zobaczyć Pragę, ale nigdy nie miałam okazji... nie wiem czy jemu spodoba się ten pomysł to raz, a dwa ponieważ mam ograniczony budżet, nie jestem w stanie pozwolić sobie na drogi wyjazd... może ktoś widział jakieś tanie oferty ? z góry dziękuję za pomoc :)

Re: do Pragi na majówkę ?

2
Praga na romantyczny wyjazd we dwójkę - świetny pomysł! Co do wyboru wycieczki czy też miejsca zakwaterowania… wszystko zależy od indywidualnych preferencji… jednak wydaje mi się, że tutaj w grę wchodzi jedynie relacja, a aspekty zakwaterowania schodzą na boczny plan… przecież najważniejsze jest to żebyście się dobrze bawili:) Powodzenia w poszukiwaniach :)

Re: do Pragi na majówkę ?

4
A ja właśnie wróciłem w ostatnią niedzielę z "romantycznego weekendu w Pradze" z Narzeczoną :) Rzeczywiście, piękne miasto. Nie wiem, czy nastawiacie się na zwiedzanie, czy na spędzenie czasu razem - ale jeśli chcecie pozwiedzać, to dla mnie najlepszą rzeczą w Pradze są biblioteki w klasztorze na Strahovie - powinny być wymieniane na pierwszym miejscu w przewodnikach, a nie zawsze tak jest :) Chociaż może to tylko subiektywne zdanie moje i znajomych.

Jeśli chodzi o tanie oferty, to może uda się coś wypatrzeć na zakupach grupowych? Ja skorzystałem i za 650 zł były dwa noclegi w 4* hotelu w pokoju o podwyższonym standardzie, z dostępem do sauny, siłowni itp + butelka wina.

Uważajcie natomiast na jedzenie na mieście, szczególnie na Hradczanach. Bardzo często w restauracjach leży menu bez cennika i potem można się zdziwić przy płaceniu rachunku bardzo mocno. Warto wcześniej zorientować się, jakie restauracje są godne polecenia, jako dobre i tanie.

Miłej majówki :)

Re: do Pragi na majówkę ?

5
Praga na majówkę jak najbardziej :) Tylko może być tłoczno ;) Jak szybko zarezerwujesz miejsce, to na pewno możesz znaleźć niedroga opcję, a np. jedzenie w Pradze tez nie jest jakoś dużo droższe od tego w Polsce. Warto sprawdzać menu przed usadowieniem się przy stoliku :) Poza tym zaglądaj na groupona itp., do Pragi sa często ciekawe oferty.

Re: do Pragi na majówkę ?

6
Tak się składa że i ja należę do grona szczęśliwców, którzy odwiedzą Pragę właśnie w maju. Hotel już zarezerwowany, teraz pozostaje tylko odrobić pracę domową. Zamierzam udać się do Pragi z "Polskibus" dzięki czemu będę miał okazję ocenić jakość usług tego przewoźnika.

Mam pytanie do majkl85 odnośnie mniej znanych a równie ciekawych miejsc, właśnie takich jak biblioteka o której wspomniałeś. Mógłbyś napisać namiary oraz podrzucić inne równie ciekawe miejsca, które widziałeś
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: do Pragi na majówkę ?

8
Praga to prześliczne miasto, ale ja bym polecała raczej nie wybierać się tam wtedy, gdy cała Polska ma wolne, bo aż roi się od naszych szanownych rodaków :) Miasto jest wtedy tłoczne i przeżywa prawdziwe oblężenie (zresztą które nie...). W każdym razie ja wypowiadam się z poziomu osoby, która nie lubi tłoku i masówki. Ja byłam w Pradze w połowie wrzesnia i to dopiero było coś - oczywiście turyści się zdarzali, a w topowych miejscach było ich całe mnóstwo, ale i tak jeszcze nie było tragicznie :) Dlatego ja polecam to cudowne miasto w jakim spokojniejszym okresie :)
Pozdrawiam!

Re: do Pragi na majówkę ?

9
Nazron pisze:Admin - jak tam przewoźnik się sprawdził? Daje radę?
No właśnie trzeci raz musiałem zrezygnować z wyjazdu do Pragi . Na szczęście zwrócili mi pieniądze za bilet i tu muszę przyznać ze obsługa klienta Polski Bus zachowała się bardzo profesjonalnie i po ok 2 godzinach pieniążki wróciły na konto a Praga wciąż na mojej liście na następny rok. ;) ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: do Pragi na majówkę ?

10
Praga jest dobra na każdy weekend, przecież to tak blisko! A atrakcji jest cała masa, od zabytków, knajpek po muzea. A jak ktoś lubi piwo, to polecam Staropramen Visitor's Center - jedno z fajniejszych muzeów browaru w jakim byłam. Wszystko interaktywne no i można skosztować jednego z czterech smaków Staropramena w cenie biletu;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Praga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości