Nieprzeczytane posty

Re: Potrzebujesz informacji o Pradze?- zapytaj eksperta

41
Jeśli planujemy wycieczkę do Czech - to faktycznie szczególnie warta uwagi jest właśnie Praga?
Szczerze mówiąc, odstraszają mnie nieco bardzo zatłoczone miasta, gdzie jest mnóstwo turystów błąkających się tu i ówdzie... bo miasto jest modne, uważane za ciekawe. Czasem okazuje się, że tak na dobrą sprawę nie wiadomo, czego szukać w danym mieście, a jego popularność jest odrobinę sztucznie wygenerowana. Co takiego jest w Pradze, że warto ją odwiedzić? - Nie oczekuję odpowiedzi z listą zabytków, tylko odpowiedzi jak od przyjaciela, kumpla, który poradziłby, co fajnego można w Pradze zobaczyć i po co się do niej wybieramy (poza piciem piwa, oczywiście. degustacja tego szlachetnego trunku to jeden z punktów, na które zawsze zwracam uwagę, zanim się gdzieś wybiorę;- )

Re: Potrzebujesz informacji o Pradze?- zapytaj eksperta

42
Witam Cię Agnieszko
Tak Praga to jest piekne miasto, szczerze mówiąc to w czasie studiów byłem bliski decyzji by tam pozostać. Pytasz co zobaczyć i jednocześnie nie czuć tłoku. W tym przypadku nie jest to proste pytanie. Do dziś pamiętam moich turystów dla których z biura organizowałem wycieczkę do Pragi, aby uruchomić autobus wczesniej i pojechac o 3 -4 w nocy na most Karola i zrobić na nim sesję zdjęciową - wyszli z założenia że będzie pusto. niestety jak się okazało amatorów wczesnego wstawania i robienia zdjęć było juz więcej, ale i tak byli zadowoleni. Jeśli mogę polecić Ci trasę któa jest do przejścia w jeden dzień to mogę polecić taką: Rozpoczynasz na Placy Wacława pod pomnikiem konnym spacerujesz sobie w dół Wacławiaka. skręcasz w PRawo na tzw Prikop. Dochodzisz do Baszty - nie sposób jej ominąc stamtą skęrasz w stronę
Rynku, po drodze idąc za strzałkami mijasz mennicę, Carolinum, szereg kościołów, dochodzisz do Rynku. Oczywiście Orłoj Zegar wykonany przez mistrza Hanusa, chwila postoju. Tu możesz sobie zwiedzć kościól. MB Tyńskiej, Pałac Glotzkreuzów, Kościół św Mikołaja. Potem krótki spacer za strzałkami na Józefów - dzielnica żydowska w niej najstarsza synagoga Europy, pękny kirkut. Potem obok właściwie z Tyłu jest Rudolfinum - zwiedzanie tej galerii jest długie ale interesujące, Przejście pod kolegium jezuickie, i na most Karola. Tu będzie tłoczno. na małej Stranie na Rynku wznosi kościół barokowy św Mikołaja (kolejny) a z tyłu za nim przyjemna restauracja Profesni Dum, tam można odpocząć, zjeść coś w przyzwoitej cenie, zawsze zamawiamy tam dla moich grup z biura obiady i są dobrze przygotowane. Posilić się trzeba poneważ czeka nas wejście na górę - Hradczany. Na górze będzie już tylko tłoczno, Tu masz cały kompleks HRadczan - zmaek i katedra św Wita. Przechadząc na drugą stronę rynku na HRadczanach - dojdziesz do dwóch jeszcze miejsc ciekawych Loreta i klasztor na Stachowie. to jest generalnie trasa z grupą na dwa dni ale turysta samodzielny potrafi to przejsc w ejden dzień.
Wracając do Pl polecam zatrzymać się również na kilka chwil w Kutnej Horze, pięknym górniczym miasteczku z wspaniałą katedrą sw Barbary. i innymi licznymi zabytkami.
pozdrawiam Dominik Wojas pilot przewdonik Lwowski i krakowski
Dominik Wojas Pilot - Przewodnik Krakowski, Przewodnik Lwowski
Moje biuro http:// http://www.fidestur.pl

Re: Praga

43
Praga - piekne miasto weekend można zwiedzić do intensywnie , oczywiście trzeba zrobić plan zwiedzania, komunikacja jest dobra ; metro, tramwaj , dojazd do pragi polskibusem polecam , Jedzenie knedliczki kapusta smazona pychota :) a piwo maja naprawde dobre wieczorkiem po zwiedzaniu niebo w gebie .
Na 3 godziny wynajełam polskiego Pana Piotra przewodnika ,chlopak mówi fajnie ,ciekawie , daje wskazówki , a także poleca knajpki robi rezerwacje . A tak to od rana 10 -20 na własna reke z mapa zwiedza sie Prage na nogach i dojezdza tramwajem , i to nie prawda że obsługa jest nie przyjemna w restauracjach i sklepach :) wrecz przeciwnie .
A pozatym ogólnie Praga jest droga sama w sobie noclegi do tanich nie naleza .

Re: Praga

45
Widzę tutaj kilku specjalistów, więc poproszę o poradę :) Wakacje się zbliżają, w tym roku zamiast tradycyjnego łażenia po górach planuję odwiedzić kilka najbliższych stolic i Praga jest pierwsza na mojej liście. Mam tylko jeden problem. Słyszałam, że przy podróży samochodem trzeba jakiś strasznych cudów, żeby wjechać na autostradę, a i w samym mieście pewnie są ograniczenia. Stąd moje pytanie - o co chodzi i ile to kosztuje? Bo zastanawiam się czy nie zostawić samochodu i nie wybrać się autokarem któregoś przewoźnika. Przyznam, że taki pomysł średnio mi pasuje, bo samochód to zawsze wygoda (zwłaszcza, że chcę zobaczyć w s z y s t k o), ale jeśli za dużo będzie z tym zachodu, to trzeba będzie z niego zrezygnować...

Re: Praga

46
Ja osobiście nie porwałabym się na wyjazd samochodem do Pragi - nie wiem jak poruszasz się w zatłoczonych metropoliach, ale ja nie przepadam za zbyt dużym ruchem, a w Pradze dzieją się pod tym względem cuda. Ale zdecydowanie popieram samą ideę odwiedzenia Pragi - miasto jest niebywale piękne i na każdym kroku można natknąć się na coś ciekawego.

Re: Praga

47
Witam wszystkich. W końcu udało mi się zorganizować wyjazd do Pragi, potrzebuje jednak kilku cennych wskazówek od naszych ekspertów.

Chodzi mi o miejscach mniej znane w Pradze lecz równie urokliwe. Mam tu na myśli np: lokalne kawiarnie restauracje ( nie turystyczne gdzie można posmakować prawdziwej kuchni czeskiej ). Chciałbym także napić sie dobrego piwka, winka w jakim cenionym przez mieszkańców miejscu, czy moglibyście coś polecić. No i na koniec jakieś nie standardowe atrakcje, o które ciężko w przewodniku to może byc NP ( zwiedzanie lokalnej winiarni bądź zwiedzanie podziemi centrum.) oczywiscie to tylko przykłady. Z góry dziękuje za odpowiedz

Re: Praga

48
admin pisze:Witam wszystkich. W końcu udało mi się zorganizować wyjazd do Pragi, potrzebuje jednak kilku cennych wskazówek od naszych ekspertów.

Chodzi mi o miejscach mniej znane w Pradze lecz równie urokliwe. Mam tu na myśli np: lokalne kawiarnie restauracje ( nie turystyczne gdzie można posmakować prawdziwej kuchni czeskiej ). Chciałbym także napić sie dobrego piwka, winka w jakim cenionym przez mieszkańców miejscu, czy moglibyście coś polecić. No i na koniec jakieś nie standardowe atrakcje, o które ciężko w przewodniku to może byc NP ( zwiedzanie lokalnej winiarni bądź zwiedzanie podziemi centrum.) oczywiscie to tylko przykłady. Z góry dziękuje za odpowiedz
Kluczem w znalezieniu nieturystycznych miejsc jest trzymanie się z daleko od Starego Miasta w Pradze i innych bardzo popularnych miejsc. Typową czeską kuchnie znajdziemy wszędzie tam, gdzie jest dużo Czechów :) Najlepiej zejść z głównych ulic i po prostu zapytać. Prawie na każdej ulicy znajdziemy bar albo restaurację.
W pamięci zapadły mi jednak szczególnie Týnská literární kavárna, znajduje się na ulicy Týnská 5, Praha 1. Z tej kawiarni można bezpośrednio przejść do księgarni, mają pysznie i tanie piwo. Z zewnątrz wygląda dosyć niepozornie.
Polecam także Hany Bany, na ulicy Veleslavínova 5, mają wiele piw i czeskie przekąski, dużo tutaj studentów, można tanio zjeść i się napić piwa z czeskimi studentami :) Fajna, ale nie najtańsza jest U Medvidku, to nie tylko restauracja, ale też piwiarnia i podają własne piwo, ulica Na Perštýně, nie pamiętam jednak numeru.
W Pradze jest bardzo wiele wind typu "paternoster", czyli windy bez drzwi :) Winda nie zatrzymuje się, a cały czas kręci, winda nie ma drzwi, a pasażerowie w odpowiednim momencie muszą wejść do windy. Jak dla mnie to było ekstremalne przeżycie :D Podsyłam link, gdzie znajduje się lista miejsc z takimi windami http:// paternoster.archii.cz/seznam-paternosteru.html

Wróć do „Praga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron