Nieprzeczytane posty

Re: Wiedeń

22
kasia pisze:Wiedeń jest pięknym miastem, które zachwyca nie tylko przepięknymi pałacami czy cudowną operą, ale ja zapamiętałam szczególnie cudowny ogród różany. Jest tam wiele gatunków róż w różnych kolorach, a zapach jest tak intensywny ze nie mogłam się nim nacieszyć. Widziałam tam wiele osób które siedziały na ławkach i cieszyły się tym pięknem, ja też miałam ochotę spędzić w tym ogrodzie większość dnia, ale niestety czas na to nie pozwalał. Jeśli będziecie w Wiedniu to koniecznie zobaczcie ten piękny ogród :)

marasar genialne zdjęcia i świetny opis, a te ciasta wyglądają pysznie :)
Przypuszczam, że masz na myśli Volksgarten, z którego widać z jednej strony Ratusz, a z drugiej Hofburg :) Cudowne miejsce :) W ogóle w Wiedniu jest wiele pięknych ogrodów: Schonbrunn, Ogrody Belwederu i długo by jeszcze wymieniać. Polecam też odwiedzić Lainzer Tiergarten, który leży z dala od zatłoczonych przez turystów szlaków :)

Re: Wiedeń

23
Wycieczka do Wiednia czykuje mi się w maju. I mam kilka pytań:

Gdzie mozńa zjeść najlepszego prawdziwego sznycla po wiedeńsku. Niekoniecznie najtaniej ale nie chciałbym wydać milionów monet.

To samo pytanie o tort Sachera :)

No i gdzie nocowac?

Re: Wiedeń

24
Witaj oto moje typy:

Wiener Wiaz Haus
Ef16 Restaurant
Purstner
Sixta Restaurant Bar
Salm Braeu

Tort Sachera polecam zjeść w:

Cafe Aida
Oberlaa
Cafe Votiv

Wiedeń bardziej niż kiedykolwiek zasłynęło jako romantyczne miasto nad Dunajem. Jest znane z gemiitlichkeit, kawiarni, kawiarni i Lipizzanerów - jest zachwycająco cywilizowanym i eleganckim miejscem i ponadczasowym celem dla sztuki, muzyki i kultury.


Główne atrakcje


Hofburg (Pałac Cesarski)- Hofburg był przez 6 wieków siedzibą cesarzy Habsburgów, przez Święte Cesarstwo Rzymskie aż do końca monarchii (1806-1918). Każdy cesarz dokonywał własnych uzupełnień i renowacji, w wyniku czego powstał dziś rozległy kompleks, oficjalna siedziba austriackiego prezydenta. Znajdziemy tu aż 18 skrzydeł, 19 dziedzińców i 2600 pokoi. Cesarz Franciszek Józef I mieszkał tu pod koniec XIX i na początku XX wieku. Zwiedzający mogą zwiedzić jego bogate prywatne pokoje, wielką salę audiencyjną i jadalnię, bogato zdobioną rokokowymi stiukami, gobelinami i czeskimi żyrandolami kryształowymi.

Wiedeń eksploduje również sztuką współczesną w nowych muzeach-Quartier i powstających dzielnicach projektowych, podczas gdy myśląca przyszłościowo architektura wyróżnia nowe hotele i nowoczesne restauracje obfitujące w kulinaria.

Najważniejsze atrakcje Wiednia znajdziecie w sekcji poniżej:

https://podroze-forum.pl/viewforum.php?f=707
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wiedeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron