Nieprzeczytane posty

Baska Voda

1
Kiedy pierwszy raz odwiedziłem chorwacką miejscowość Baska Voda był środek sezonu turystycznego. W całej Chorwacji więcej było turystów niż Chorwatów. Drogi były pełne samochodów z polskimi rejestracjami. Niedaleko autostrady, niemalże przy znaku informującym, że właśnie zaczęła się Riwiera Makarska, postanowiłem zjechać w stronę morza. Krótki rekonesans pozwolił mi się przekonać, że jestem w czarującym miejscu, którego nazwa kojarzyła mi się z wodą Baśki:)
Stolicą Riwiery jest Makarska ale na wakacje (Chorwacja), wypoczynek, plażowanie i pełen relaks najlepsza jest Baska Voda. Plaża jest bardzo długa, drobnokamienista. Wszystkie hotele i wille ustawione są wzdłuż plaży, w kilku rzędach. Nadmorska promenada jest idealna na spacery. To przy niej toczy się życie miejscowości. Knajpki, bary, restauracje, mają piękny widok na morze i sąsiadującą wyspę Brac. Wieczorami widać mnóstwo łódek i jachtów, które zawijają do miejscowego portu.
Zmęczony po całym dniu, usiadłem sobie w restauracji na świeżym powietrzu. Było jeszcze gorąco, ale wiaterek, szum morza i dobre winko wystarczyły bym z cierpliwością poczekał na zamówionego Brancina z grilla. W pobliskim hotelu Dubravka słyszałem rodaków, którzy sprawiali wrażenie dobrze się bawiących:) Już wiedziałem, że chcę tu zostać, że Baska Voda jest tym, czego szukałem w Chorwacji. Na dodatek jak uśmiechnięty kelner przyniósł mi pachnącą rybkę, polaną zieloną oliwą, miałem już murowane kulinarne spełnienie na kilka dni.
Nie słynna Makarska, a właśnie Baska Voda stała się moim ulubionym miejscem na wakacje (Chorwacja). Wracam tam regularnie i udało mi się już namówić wielu znajomych, którzy również tu spędzają swoje wakacje (Chorwacja).

Re: Baska Voda

8
Powiedzmy sobie szczerze, że Baska jest mniej komercyjna niż Makarska. Makarską zna każdy ;) Nie powiem, bo też jest tam bardzo ładnie. Plaże i marina robią duże wrażenie, ale w Basce mi było lepiej.
Atmosfera typowo dalmatyńska, bardzo ładna plaża i fajne knajpki. Myślę, że to najlepsza miejscówka na takie prawdziwe byczenie się na plaży :)
I NURKOWANIE! Nawet z okularami i rurką - nie potrzeba nic więcej, a pod wodą jest cudnie! Czysta woda to jednak duża widoczność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne miasta Chorwacji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości