Nieprzeczytane posty

Re: Pałac Dioklecjana

2
Split faktycznie warto odwiedzić. Będąc w Splicie pałac Dioklecjana po prostu trzeba zobaczyć. Gdybym miał wybierać jakiś region Chorwacji, pewnie pojechał bym dalej na południe. Będąc jednak po raz pierwszy w Chorwacji warto pojechać na jakąś objazdówkę - żeby zobaczyć wszystkie rozsiane po kraju perełki - a jest ich sporo. Biura podróży mają szeroki wachlarz wiec pewnie każdy wybierze sobie coś ciekawego. Dla fanów Splitu i pałacu Dioklecjana też dobra wiadomość: bilety lotnicze nawet za niewiele ponad stówę.

jak dla mnie w Chorwacji najlepsze są małe miejscowości tuz nad morzem. targi o poranku, kąpiele o zachodzie słońca :) Niestety w Chorwacji coraz mniej takich miejsc, które nie zostały jeszcze zawładnięte przez komercję.
byle dalej...

Re: Pałac Dioklecjana

3
Niestety... Ja za wiele nie byłem (dwa tygodnie zaledwie) i komercja była wszędzie. Nawet w głębi lądu w dolinie Cetiny, w każdej wiosce stali ludzie z rakiją i oliwą.
Ale chciałbym się wybrać na prawdziwy chorwacki bazar. Bo to, co widziałem w Trogirze i Splicie to koszmar. Drogo jak cholera, drożej niż w sklepie. Choć własnie w Splicie kupiliśmy z rodzina coś z dziesiewć kilo fig. Tanich, bo juz handlarze szli do domu i sprzedwali za bezcen, byle tylko wziąć. Nim dojechaliśmy do naszego Segetu koło Trogiru, po połowie owoców nie było sladu...

Re: Pałac Dioklecjana

4
Tanich fig piszesz, my mieliśmy to szczęście, że za pomoc w winobraniu, dostaliśmy pozwolenie na zebranie fig, prosto z drzew. 3 kartony, wielkości jak po sześciopaku win, nazbieraliśmy tuż przed powrotem do Polski, a później ile roboty z nimi było. Dżem figowy, nasz własny, wyciągamy do tej pory. :D

Re: Pałac Dioklecjana

5
Jeszcze nie miałem przyjemności jeść fig :? :? :?
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Pałac Dioklecjana

9
karolina.m pisze: 02 sie 2013 16:05 a może ma ktoś jakąś dobrą miejscówkę w chorwacji? jade ze znajomymi i czegoś szukam
Po sąsiedzku polecam wyspę Brać, widać ją z horyzontu. Też są piękne ruiny (choćby kościoła pw. św. Wawrzyńca, ale nie tylko - polecam apkę na smartfona) I nie ma takich problemów z parkowaniem. Tylko dla mnie za ciepło trochę w okresie czerwiec-wrzesień, 16-25 stopni to dla mnie temperatura idealna, także do pływania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Split”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości