Nieprzeczytane posty

Lizbona

1
Z lotniska mamy 20 minut do centrum i najlepiej jechac aerobusem Nr 91 .Główny dworzec autobusowy znajduje sie przy Avenida Casal Ribeiro.Najlepiej jest kupic bilet dzienny na wszystkie środki transportu,wychodzi na pewno duzo taniej i wygodniej.Polecam przejazdzke żółtym tramwajem Nr 12,jezdzi on bardzo waskimi uliczkami,a dzieki duzym roznica wysokosci (pod gore i na dol) mozemy podziwiac ladne widoczki:-)Tramwaj jezdzi z Praca da Figueira przez centrum i dalej do dzielnicy Alfama.Polecam rowniez popłynąć po Tagu statkiem,od 1 kwietnia do końca października,rejs dwugodzinny tutaj wiecej informacji http://www.transtejo.pt/pt/homepage/index.html a tutaj sa informacje o metrze http://www.metrolisboa.pt/

Re: Lizbona

2
DOLNE MIASTO(centrum Lizbony)-zaczyna się od Tagu,nastepnie mamy katedre a przy niej ruiny rzymskiego teatru.Idac dalej w gore jest Zamek św.Jerzego (Castelo de Sao Jorge),pozniej mozna udac sie na plac Rossio,tam wsiąść w elevador i pojechać do Górnego Miasta. GÓRNE MIASTO położone jest nad centrum,polecam tam zobaczyc: klasztor Karmelitów i Muzeum Archeologiczne wewnątrz:grobowiec Ferdynanda I ,Henryka Żeglarza.Niedaleko znajduje sie takze kościoł św.Rocha(koniecznie trzeba zobaczyc wewnatrz),mozna zwiedzic jeszcze Basilice da Estrela. BELEM to oddzielna dzielnica nad Tagiem.Wart uwagi jest tam klasztor Hieronimitów,obok ktorego znajduje sie wieża Torre de Belem.Polecam pojsc rowniez na plażę nad Tagiem,jest tu duzo kawiarni i restauracji.

Re: Lizbona

3
Dziękuje za wyczerpujące informacje,nawet nie wiedziałem że w Lizbonie jest tyle do zobaczenia.Super
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Lizbona

4
Jeszcze troszkę informacji o lotnisku w lizbonie (przy okazji jak pojawią się jakieś promocje lotów, powinny się pojawić). Jakby ktoś nosił się z zamiarem wyjazdu do Lizbony to warto sprawdzać ofertę Air Portugal - czasem z Warszawy można polecieć tam za fajną kasę...
_________________
byle dalej...
byle dalej...

Re: Lizbona

5
Jak już ktoś leci do Portugalii, to bardzo polecam Madere! Piękna wysepka, super widoki, ekstra klimat. Byłem tam we wrześniu 2 lata temu i naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony.

Z Lizbony kawałek chyba jest, ale moim zdaniem warto się tam wybrać

Re: Lizbona

6
Jakoś nie jestem przekonany do takich miejsc jak Madera. Kojarzy mi się z jednym wielkim kurortem i wydawalnią pieniędzy (możliwe, że żyje w zakłamaniu i stereotypie ) Jeśli tak, to może napisz coś więcej o tej Maderze w osobnym wątku ? Dlaczego ją polecasz, jak wyglądają ceny... ?
_________________
byle dalej...
byle dalej...

Re: Lizbona

7
Może nie będę zakładał nowego wątku, gdyż nie będę w stanie podać wielu szczegółów (musiałbym sobie przypomnieć), ale powiem tylko, że jakoś bardzo Twoje wyobrażenie o MAderze nie odbiega od rzeczywistości:p

Nie jestem z tych, którym zależy tylko na luksusie i wydawaniu kasy (chociażby fakt, że wybieram się w podróż transsyberyjska:p), ale bardzo miło wspominam pobyt tam. Byłem we wrześniu, więc nie było całej kupy turystów. W większości starzy Niemcy:p Ale nie byli zbyt uciążliwi. Ceny bardzo zbliżone do cen w Europie Zachodniej. Wydaje mi się, że nie było jakoś drożej.
A dlaczego polecam? Przede wszystkim chodzi o widoki. Patrzysz się w jedną stronę- sama woda (ocean). W drugą- góry. Cała wysepka jest górzysta i stanowi to bardzo ładny widok. Miasta czyściutkie, zadbane, roślinność na całej wyspie także bardzo ładna (dobry klimat dla zieleni). A dodatkowo spodobało mi się, że w jeden dzień objechaliśmy całą wysepkę Pożyczyliśmy samochód i zwiedziliśmy wszystkie miasta na wyspie.

Ogólnie czasem dobrze wybrać się w cywilizowane miejsce, gdzie można po prostu odpocząć, poleniuchować i trochę miast zwiedzić (w komfortowych warunkach- samochód, nie zatłoczone busiki na Krymie, czy nachalne taksówki w Egipcie:p ).

Re: Lizbona

9
Witam wszystkich.

Madeira jest jedna z wysp, ktore naleza do Portugalii. Z Porto samolotem podroz trwa ok godziny i z Lizbony pewnie podobnie. Jezeli ktos chce spedzic tylko tam wakacje najlepiej wybrac samolot bezposredni z polski na Madeire.
Koszt hotelow to w zaleznosci od gwiazdek ;). Super stronka booking.com gdzie mozna znalezc hotele na calym swiecie i ceny sa nizsze niz bysmy rezerwowali bezposrednio w hotelu.

Polecam zwiedzac Madeire w kwietniu kiedy jest organizowana tak zwana: Festa de Flores lub rowniez na Sylwestra.


Pozdrawiam serdecznie

Re: Lizbona

10
Witaj.A co możesz polecić do zwiedzenia na Maderze,tak od siebie i z twojego punku widzenia. :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lizbona”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości