Nieprzeczytane posty

Re: Lizbona

11
Może powrócę trochę do głównego tematu wątku i przytoczę info o Lizbonie. Podczas pobytu i zwiedzania konieczne trzeba zrobić sobie krótką przerwę regeneracyjną, która zresztą też będzie elementem zwiedzania. Polecam odwiedzenia słynnej cukierni Fabrica dos Pasteis de Belem i posilenie się słynnymi okrągłymi ciastkami z cynamonem - pychota. Do tego sama cukiernia jest interesująca - ogromna i dość folklorystyczna jak na miejsce dość tłumnie odwiedzane przez turystów.
byle dalej...

Re: Lizbona

12
Lizbona -Pojechałam na własna reke do Portugali , ale 1 dzien zwiedzałam z polka -przewodkiem ,która mieszka w Lizbonie ,i ona /oni dali mi też wskazówki ,porady .
Komunikacja jest barszo dobra z Lotniska można metrem dojechać wszedzie (z przesiadkami na różne linie M.) osobiscie każda komunikacje zaliczyłam metro, tramwaj 28 po alfamie , autobus , pociag .
Ważne kupcie karte miejska zielona - i załadujcie ja na okreslona kwote ,oczywiście trzeba wcześniej przemyśleć gdzie bedziecie jechali a gdzie można pieszo podejść coś zwiedzić .
Mieszkałam i zwiedziałam Alfame , byłam w Park Narodów (dzielnica) tam znajduje sie oceanarium ,które trzeba zwiedzić choć do tanich nie należy . Byłam w Belem - trzeba wejsc do Klasztoru , za darmo wejście jest do muzeum sztuki nowoczesnej .
Uwaga!!! trzeba uważniej patrzec na torebki , plecaki i zawsze pamietajmy nie nosimy wiekszej gotówki ,a tylko jakies 10-20euro to wystarczy na jedzenie i zwiedzanie dla 1 os.


Art.spożywcze - jest biedronka i Lidl (w lidlu kupuje sie zgrzewkach a nie jak w Polsce na sztuki wode ,soki,puszki )

Jedzenie - polecam zupe warzywna za 1 euro w każdej restauracji i bezpiecznie i tanio można zjeść różni sie tym że daja wiecej jakiegoś warzywa i doprawiaja po swojemu ,ale w upał 30 + za wiele nie chce sie jeść , aha koniecznie musicie zjeść rybke na obiad , wino tam leje sie strumieniami ;) , a słodkosci slynne ciastkow belem mi nie smakowało , za to kawa ekspreso maja bardzo dobra piłam ja codziennie w restauracji, kafejce . A co godne uwagi jeśli nie możesz sie dogadac cos chcesz a nie ma to i tak kelner zaimprowizuje tak mówia i dostaniesz to co chcesz lub podobne ciastko .

Re: Lizbona

13
Miasto marzeń. Moje miasto numer jeden w Europie.

Lizbona jest cudowna, uderza jasnością nie bez powodu nazywana białym miastem. Wszędzie pokazują się niesamowite widoki, Alfama niezwykle klimatyczna z rozbrzmiewającym fado wieczorami, z ludźmi siedzącymi przed swoimi domami i te wzgórza na które najlepiej wspinać się pieszo. Na każdym rogu śmigają tramwaje w których zachwyceni turyści mieszają się z mieszkańcami Lizbony.

Nie zastanawiajcie się, kupujcie bilety i odkrywajcie oblicza Lizbony. Ja rozważam powrót do stolicy Portugalii w tym roku :)

Re: Lizbona

14
Lizbona ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny klimat,tego nie da się ukryć. Porównałbym ją do polskiego miasta- Wrocławia. Podobna charakterystyka,tylko tam czuć tą egzotykę. Piękne miasto,warte polecenia dla każdego.

Re: Lizbona

15
Witam,
Na stałe mieszkam w Lizbonie - jeśli ktoś ma jakieś pytania, to proszę pisać śmiało. Jak znaleźć mieszkanie, ile kosztuje życie, co zobaczyć? Zapraszam!

Moja odczucia odnośnie Lizbony, po kilku pierwszych dniach, były bardzo różne... jednak, gdy już skosztuje się tego miasta, to człowiek zakochuje się w nim na zawsze już.

Polecam wszystkim wizyty w Lizbonie, choćby tylko po to, by zobaczyć, jak wygląda miasto nazywane "balkonem Europy"

Pozdrawiam!

Re: Lizbona

17
Jeszcze co do Lizbony: za "co łaska" organizowane są piesze wycieczki po mieście z przewodnikiem - z tym, że przewodnik w tym przypadku to po prostu młoda osoba, która bardziej niż suchymi faktami rzuca również anegdotami i ciekawostkami. tak więc tour jak najbardziej :)

Re: Lizbona

18
Witam,

W Lizbonie może i jest sporo zabytków, muzeów i innych atrakcji turystycznych, ale najlepiej jest po prostu pospacerować uliczkami tego miasta, zjeść w lokalnej restauracji, wypić kawę na tarasie widokowym, podejrzeć życie mieszkańców na Alfamie.

Mieszkam w Lizbonie już ponad pięć lat i to miasto się nigdy nie nudzi! Jest doskonale położone: największą zaletą miasta są chyba tarasy widokowe i otwarta przestrzeń, blisko jest z Lizbony w góry, na oceaniczne plaże, posiada zalety stolicy, ale także małej wioski, gdzie ludzie są przyjaźni i otwarci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lizbona”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

cron