Nieprzeczytane posty

Madiolan

1
Warto zobaczyc: Bazylike św. Ambrożego,Ratusz,La Scala - najsłynniejszy teatr operowy świata,zamek Castello Sforzesco,Ospedale Meggiore.warto wejsc na dach znajdujacej sie w samym centrum katedry Duomo-ladny widoczek, Galerie Wiktora Emanuela II.Na razie na tyle

Re: Madiolan

3
Nie wiem czy jechał bym tam na urlop, czy wakacje. Przy tanich biletach można traktować to jako stary podróży po Italii, ale raczej nie jako miejsce docelowe, bo na dłuższą metę nie ma to co robić - chyba że ktoś lubi kupować ciuchy :) No i można polecieć na mecz - nawet Polskie biura organizują wyjazdy na mecz Milanu - co jest ciekawe, ale samemu można to pewnie nieco taniej zorganizować. Trzeba by było się jednak tym zainteresować znacznie wcześniej...
(może to jest rozwiązanie: żona'dziewczyna na zakupy, a panowie na stadion) ;)
byle dalej...

Re: Madiolan

5
W Mediolanie byłem dość dawno z rodzicami, ale katedra Duomo i widok dachu i widok z dachu, zapiera dech nawet we wspomnieniach. W środku jest równie imponująca, wygląda jakby miała pomieścić 5 kościołów Mariackich z Krakowa. Drugim punktem wycieczki, który zapamiętałem nawet lepiej niż katedrę, to stadion San Siro. Jako dziecko uwielbiałem AC Milan i po prostu musiałem tam być :)

Re: Madiolan

6
Niestety nie dawno zmuszony byłem odwołać wycieczkę do Mediolanu,dobrze że to tylko kwestia czasu.Katedra Duomo wpisana obowiązkowo na moją listę zabytków,pozostaje jeszcze kwesta wejściówek.

Czy ktoś z naszych forumowiczów jest na bieżąco z cenami zabytków w Mediolanie,wliczając kartę turystyczną, o ile takowa istnieje w tym mieście :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Madiolan

9
Mediolan jest jednym z najbogatszych miast naszego kontynentu, najdroższym miastem we Włoszech i jednym z najdroższych na świecie (zajmuje pod tym względem 10 miejsce)... Symbolem bogactwa i elegancji miasta jest XIX wieczna Galeria Vittorio Emmanuele II. W centralnym punkcie jej mozaikowej posadzki znajduje się wizerunek byka. Istnieje przekonanie, że obrót w miejscu byczych genitaliów o 360 stopni gwarantuje szczęście na całe życie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mediolan”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości