Nieprzeczytane posty

Zdjęcia Rzymu

1
Wstawiając zdjęcia z Rzymu,może zacznę od miejsca które trzeba zwiedzić,w szczególności wieczorem

Fontanna Di Trevi

Obrazek


Tego miejsca nie trzeba przedstawiać.Będąc tu naszła mnie taka niesamowita refleksja,zważywszy na tragiczne wydarzenia jakie miały tu miejsce przed wieloma laty.Najlepszym punktem wypadowym jest właśnie Colosseum,ponieważ wokół znajdują się najważniejsze zabytki.Wychodząc ze stacji metra "Colosseum" od razu widzimy ten cud architektury.Podążając w lewo dotrzemy do pałacu Nerona z pięknym parkiem.Z prawej strony od stacji znajdziemy Forum Romanum a tuż za nim również po tej samej stronie jedno z najważniejszych muzeów (Kapitolińskie ) .

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Ta część zabudowana jest rekonstrukcją z dawnych lat.Te widoczne najniższe poziomy przeznaczone były dla gladiatorów

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Palatyn najwyższe wzgórze w centrum Rzymu.Niesamowite miejsce.Na samej górze można znaleźć drzewa na których rosną pomarańcze..Warto nabyć tzw Roma Pass ponieważ z tą kartą możemy zyskać na zwiedzaniu zabytków ok 50 Euro,szczegóły dotyczące karty na http://wspomnienia-z-podrozy.com/index.php/rzym.html

Obrazek


Wierna replika żołnierza

Obrazek



Obrazek







Obrazek
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Zdjęcia Rzymu

2
Udajemy się w prawo od stacji Coloseum i chwilkę później już podziwiamy ruiny miasta Forum Romanum

Obrazek


Obrazek



Mijamy Palatyn,Forum Romanum, na przeciwko znajduje się starówka gdzie znajdziemy lodziarnie,kawiarnie czy restauracje.

Część starówki

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tuż za Forum Romanum (oh jakie tam mają pyszne kasztany,polecam spróbować) znajdują się Muzea Kapitolińskie,są to połączone trzy muzea gdzie w każdym znajdziecie coś innego.Warto wspomnieć iż na placu przed muzeami często spotkać można bogatych dygnitarzy,a także ludzi polityki oraz wszelkie zagraniczne osobowości.Z kartą Roma pass można zwiedzić muzeum za darmo

Kilka fotek ze środka
Obrazek

Obrazek

Obrazek


A to już widok ze słynnych schodów hiszpańskich.Na uliczce którą widzicie przez sobą znajdują się najbogatsze sklepy w Rzymie (nie pytajcie o ceny )

Obrazek
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Zdjęcia Rzymu

3
Kilka kolejnych fotek

Dla wszystkich ,którzy lubią podróże poza Rzym

Obrazek


Troszkę zdjęć z centrum

Obrazek


Jedno z placów nie daleko od Watykanu

Obrazek


Budynek rządowy za którym znajdują się muzea Kapitolinskie, o których pisałem powyżej

Obrazek


Kolejne muzeum w centrum,każdy kto lubi tego typu atrakcje znajdzie coś dla siebie

Obrazek


Panteon,chyba nie muszę przedstawiać tego obiektu

Obrazek


Kopuła Panteonu

Obrazek


Obrazek


Widok na plac
Udając się uliczką po prawej stronie a następnie skręcając w prawą kolejną wąską uliczkę tuż za zakrętem znajdziemy lodziarnie gdzie serwują najpyszniejsze lody w Rzymie (potwierdzam zwalają z nóg)

Ta lodziarnia mieści się przy ulicy uffici del vicario 40

Obrazek


Kolejne fotki z centrum miasta

Obrazek




Obrazek


Fontanna siedmiu Rzek,którą znalazłem całkowicie przypadkiem spacerując po centrum.Na przyległym placu znaleźć możemy stragany pełne rożnego asortymentu



Obrazek




Kolejne zdjecia z centrum

Obrazek


wąskie uliczki pełne sklepików,ciągnące się kilometrami.Niesamowite miejsce

Obrazek


Przydrożne sklepiki

Obrazek


Oczywiście zdjecia robione były już jakiś czas temu,nie są zatem najlepszej jakości.Całą resztę zdjęć dorzucę po następne wizycie w wiecznym mieście już niebawem,oczywiście zapraszam do wstawiania własnych zdjęć. ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Zdjęcia Rzymu

4
Rzym jest przepiękny. Niestety jeszcze nie byłam ale już za dwa miesiące się tam wybieram. :D Mam nadzieję, że pogoda mi dopisze i będę mogła w spokoju zwiedzić te miejsca. A nawet jakby miałobyć pochmurnie i szalała nawałnica to nieomieszkam też ich zwiedzić.

Re: Zdjęcia Rzymu

5
przepiekne zdjecia, naprawde!!!
ja bylam wiele razy w Rzymie i jest co zwiedzac,
ale jakos mi sie jeszcze nie udalo zwiedzic wnetrza Coloseum wiec dokladnie fotki ogladalam :D
Polecam wejscie do ogrodu rozanego ktory jest otwarty od maja do pazdziernika
Załączniki
giardino ROma.jpg
giardino ROma.jpg (166.81 KiB) Przejrzano 9916 razy

Re: Zdjęcia Rzymu

7
Rzym ma wiele zabytków przepięknych do zwiedzania, ale chcialambym polecić położony w prowincji Rzymu, nad brzegiem jeziora Albano - Castel Gandolfo która jest przede wszystkim znany jako letnia rezydencja papieska.
Można tu zobaczyć oprócz oryginalnego starego miasta również w centrum plac Wolności (Piazza della Libertà) z różnymi ciekawymi budynkami; Kościół świętego Tomasza; pozostałości z Villa Domicjana, Villa Torlonia oraz wiele przepięknych widokow naturalnych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rzym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

cron