Nieprzeczytane posty

Rzym. Seria pytań i prośba o pomoc :)

1
Witam bardzo serdecznie!
Do Rzymu lecę 19.08, wracam 26.08.
Będę na Fiumicino o 14:10. Powrót o 16:30. Zaplanowałem:
1.Watykan (Plac, Bazylika, Skarbiec, Katakumby, Muzea)
2.Starorzymskie: (Pantheon, Foro Romano, Amfiteatro Flavio – Colloseo, Palatino, Piramide di Caio Cestio, Arco di Constantino, Colonna Traiana)
3.Place:
-Venezia (Museo Palazzo Venezia, Basilica di San Marco, Museo Delle Cere, (Altare Della Patria, Monumento a Vittorio Emmanuele II)
-di Spagna (Trinita dei Monti, Scalinata della Trinita dei Monti, La Barcaccia)
-Del Popolo (Santa Maria dei Montesanto, Santa Maria dei Miracoli, Santa Maria del Popolo, [Via del Corso, Via Babuino, Via della Ripetta.])
-Campo de’ Fiori – (07-14) – (Konkretnie obejść z uwzględnieniem Palazzo Farnese i Palazzo della Cancelleria, Santa Maria dell’Orazione e Morte przy Via Giulia)
-Navona (Fontana dei Quattro Fiumi, Fontana del Moro, Fontana del Nettuno, Sant’Agnese in Agone)
-Cavalieri di Malta
-del Tribunali (Palazzo Giustizia)
-di Montecitorio
-Colonna
-del Quirinale
4.Ulice:
-VIA CONDOTTI
-VIA DI RIPETTA
-VIA DEL CORSO
-VIA DEL BABUINO
-VIA DEI CORONARI
-VIA COLA DI RIENZO
5. Ville:
-Villa Farnesina
-Villa Borghese (Museo e Galeria Borghese, Zoological Gardens, Giardini Borghese)
6. Fontanny:
-Fontana di Trevi
-Fontana dei Quattro Fiumi
-Fontana Acqua Paola
-Fontana del Tritone
-San Carlo Quattro Fontane
-Fontana di Piazza Colonna
7.Kościoły:
-Santa Maria del Popolo
-Santa Maria degli Angeli
-Bazylika Santa Maria Maggiore
-Bazylika Santa Maria Sopra Minerva
-Santa Prassede
-San Clemente
-Santa Maria in Transtevere
8.Inne:
-Colonna Traiana
-Isola la Tiberina
-Palazzo Farnese
-Castel Sant Angelo
-Palazzo Borghese
-Garibaldi
-Ara Pacis
-Cmentarz niekatolicki
-Coppede
-Campidoglio

Będę mieszkał w Hotelu Orange na Via Crescenzio, zaraz przy Piazza del Risorgimento. Między Watykanem a Castel Sant Angelo. Fajną rzeczą jest, że udało mi się zrobić rezerwację na zwiedzanie katakumb watykańskich z grobem świętego Piotra.
Byłem już raz w Rzymie, niestety tylko na 4 dni. Wiem, mniej więcej jak się poruszać aby nie zabłądzić.
Chciałbym nie wybiegać na północ poza Villę Borghese, zaś na południe za piramidę Cestiusza. Na wschodzie kilka kościołów jest już strasznie daleko, lecz podejrzewam, że grzechem byłoby ich nie odwiedzić
1.Wiem, że jest tego dużo, lecz część rzeczy się dubluje. Zastanawia mnie, czy jest coś co powinienem z listy wykreślić i coś co powinienem do niej dodać? Czy ktoś może dać mi jakieś wskazówki?
2. Co robić w Rzymie w niedziele, co wstawić na plan niedzieli tak, aby była cała zapełniona, obiekty były otwarte i mniej wiecej w jednym miejscu?
Dodam, że na czwartek (21.08) mam rezerwację na podziemia Watykańskie tak więc myślałem, by ten dzień poświęcić zupełnie na Watykan i ewentualnie Castel Sant Angelo.
3. Chciałbym też odwiedzić jakąś stosunkowo wysokiej klasy restaurację, lecz aby dało się obejść bez rezerwacji. Może ktoś coś polecić?
4. Czy mógłby ktoś wysłać mi link do mapy, która obejmowałaby ten spory kawałek Rzymu, o którym mówiłem i była dość czytelna w dużym formacie? Szukałem ale znaleźć nie mogłem.
5. Poszukuję też jakiejś dużej, renomowanej, perfumerii z dużym asortymentem.
6. Szukam również jakiegoś przybytku oferującego degustację win. Dobrych win.
7. Czy muszę wiedzieć coś dodatkowo o obiektach, które wymieniłem? Czy mam w stosunku do niektórych z nich zachować jakieś konkretne godziny zwiedzania?
Bardzo proszę po porady :)

Re: Rzym. Seria pytań i prośba o pomoc :)

2
Witaj,

Wybieram się na objazdówkę po Włoszech, będę w Rzymie tylko dwa dni i zamierzam je spędzić dość aktywnie.

Masz bardzo duży plan. Nie będę się rozpisywał co warto zwiedzić co nie gdyż to zależy od własnych preferencji. Dam Ci Jadnak kilka rad


1) Zrób dokładny plan i co najważniejsze podziel atrakcje na dni ale tak aby zwiedzając mieć jak najwięcej atrakcji obok siebie. Przykład Colloseum- Wzgórze Palatym- Forum Romanum i Muzea Kapitolińskie. Ponadto do każdej atrakcji wklej sobie małą mapkę ( zrób zrzut ekranu darmowym programem snap shot ) i koniecznie napisz sobie stacje metra (docelową i kierunek)przez to nie będziesz błądzić. Dzięki takiemu planowi zaoszczędzisz ok 3 godzin dziennie. ;)

Podróże wyłącznie metrem lub na piechotę.

2) Roma pass - zaoszczędzisz ok 30, 40 euro na karcie. Możesz mieć ok 3 wejść za darmo ( colloseum i muzea Kapitolińskie za darmo - to jedne z najdroższych atrakcji.

moja relacja- piszę tam o Roma Pass.

http://wspomnienia-z-podrozy.com/index.php/rzym

3) W niedziele wiele atrakcji jest czynnych, gorzej w Poniedziałek.

4) Zaplanuj zwiedzanie kościołów rano lub późnym popołudniem, gdyż w czasie siesty mogą być zamknięte. Godziny otwarcia znajdziesz na stronie kościołów i atrakcji, zazwyczaj ok 9.30 do 12 i od ok 15,30 do 17.00.

5) Drogie restauracje

-Ad Hoc
- Hotelowa restauracja Michelline na dachu inter continental
-Osteria Barberini
-Casina di Macchia Madama

Większość wymaga rezerwacji. Możesz spróbować chodząc ale nigdy nie wiesz czy restauracje jest ok.

;) Dodam coś od siebie


Tanie jedzonko i lody

Pinsere Roma ( najlepsze pizza obok moses fountain ).
Via Flavia, 98, 00187
Sapori e Delizie- stacja cavour ( 1 stacja obok coloseum) super Tania pizza)
via Giovanni Lanza 102, 00184 Rome, Italy
Gelateria La Romana Roma Ventisettembre ( Super lody na ten samej ulicy co mosses fountain ).
Via XX Settembre, 00187 Rome, Italy
Gelateria Valentino ( najlepsze recenzje lodów – obok trevi)
Via Del Lavatore, 96 | Rome, Rome, Italy

6) Degustacja win

Wine and Food Tasting Roscioli
Via dei Giubbonari, 21, 00186 Rome, Italy

Vino Roma
Via In Selci 84/G | Monti, 00184 Rome, Italy (Prati)

7) Znane perfumerie znajdziesz poniżej

http://www.cultofpretty.com/post/592669 ... es-in-rome

Polecam dodać sobie do listy zwiedzanie Colosseum nocą. Wykupiłem także zwiedzanie podziemi zamku anioła, jednakże te wycieczki są dostępne wyłącznie latem.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rzym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

cron