Nieprzeczytane posty

Re: Disneyland Paris

11
Jeden dzień to zdecydowanie za mało żeby się wybawić. Myślę że 4 -5 dni to wystarczająca ilość czasu. Pamiętaj że są tam 2 parki oraz Disney Village. W jeden dzień możesz "obskoczyć" jeden park jeśli jesteś ogarnięta i masz plan dokąd i kiedy iść. Ale z niektórych atrakcji będziesz chciała skorzystać dwa, trzy razy więc potrzebujesz tego czasu więcej. W zależności od pory roku i dnia tygodnia może być różnie z kolejkami. Czasami trzeba stać po półtorej godziny w kolejce żeby się przejechać ulubionym coasterem. Jeśli mieszkasz w jednym z hoteli Disneya to masz wejście do parków godzinę wcześniej niż reszta tłumu - możesz się w tym czasie całkiem fajnie zabawić. Nie zapominaj że oprócz zabawy, trzeba też coś zjeść, więc najmniej godzinę musisz poświęcić na zaszycie się w jednej z wielu knajpek. Tak więc ( o ile zaczniesz z samego rana) 1 dzień Disneyland Park, 2 dzień Disney Studios, 3 dzień ponownie Disneyland Park oraz np. Buffalo Bill Show, 4 dzień zakupy w Disney Village i jeszcze raz Studio, 5 dzień zostaje na najlepsze "rodzynki" z obu parków, pożegnalny obiad i wyjazd.
Pamiętaj jeszcze że w ogóle nie zarezerwowałem czasu na poboczne atrakcje, takie jak: spacer w koronach drzew w Davey Crocket Ranch, wycieczka do Paryżewa czy dyskoteka. Niektóre hotele posiadają baseny i inne atrakcje. Nie należy również zapominać o zbieraniu autografów i robieniu sobie zdjęć ze wszystkimi postaciami z bajek (o księżniczkach nie wspomnę) co również zabiera ogrom czasu.

Mówisz że zdjęcia drogie... z drugiej strony spójrz prawdzie w oczy - ile razy w życiu człowiek pojedzie w takie miejsce? Warto się szczypać??? I po co? Carpe Diem!

Re: Disneyland Paris

13
Byłam - polecam! Zdecydowanie najlepsza wycieczka w moim życiu, mogłabym tam zamieszkać :P Każdy znajdzie tam coś dla siebie, nie tylko dzieci :) Mnogość klimatycznych hoteli i restauracji robi wrażenie... no ale to przecież Disneyland! ^^
Szczególnie zapadły mi w pamięci dwie kolejki... jedna w klimacie Indiany Jonesa, a druga to rakieta :) No ale pewnie już coś pozmieniali i są nowe atrakcje :P

Re: Disneyland Paris

16
Właśnie się zastanawiam nad taką wycieczką 1 dzień to Paryż, drugi dzień Disneyland. Jest ona w dobrej cenie w biurze podróży.
Pewnie będzie w Parku dużo ludzi bo to ma być 31 maj. Ale ja z koleżanką, bez dzieci, w zasadzie potraktowałybyśmy to jako dodatkową atrakcję bo nam zależy na Paryżu.
Jednak mam pytanko - z tego co piszecie możnavtam wejść ze swoim piciem ( czyli mogę mieć plecak).
A bilet wstępu do parku upoważnia do korzystania z większości atrakcji? Jakie są dodatkowe koszty? Jak to wygląda - np idziesz na jakąś kolejkę i pokazujesz bilet czy jak? A ten bilet na 5 zdjęć z postaciami gdzie kupić? I czy te zjęcia są ładne? Idzie się tam dogadać z obsługą po angielsku?

Re: Disneyland Paris

17
Możesz wejść ze swoim piciem i jedzeniem. Przed wejściem do parku są prześwietlane torby, ale to pod kątem ostrych narzędzi itp. Bilet do parku upoważnia do korzystania ze wszystkich atrakcji. Bilet pokazujesz tylko przy wejściu.
Jeśli chodzi o zdjęcia to opuszczając atrakcję przechodzisz koło stoiska z zabawkami i zdjęciami. Taki kupon na zdjęć możesz zakupić przy kupnie pierwszego zdjęcia.

Sam Disneyland ok, chociaż w porównaniu do innych parków rozrywki, mnie trochę rozczarował. Warto tam pójść i ocenić samemu ;) Tu kilka słów o naszym pobycie w krainie Disneya.
http://globtroterek.blogspot.com/2014/06/magic-everywhere-czyli-jeden-dzien-w_10.html

Re: Disneyland Paris

18
Byłem już prawie 10 lat temu i muszę przyznać, że za małolata było to przeżycie. Taka radość z innego świata z tych wszystkich atrakcji i kolejek górskich. Jak człowiek do tej pory widział te z Polskich wesołych miasteczek to tam to oczy świeciły się jak 5-złotówki. Teraz jak myślę o tym miejscu to zastanawiam się jakbym teraz tam pojechał to jakbym odczuł taką wycieczkę. Wydaje mi się, że każda pierwsza wycieczka do takiego miejsca niezależnie od wieku będzie niesamowita

Re: Disneyland Paris

20
Nigdy jeszcze nie byłam w Disneylandzie koło Paryża. Przed 3 miesiącami byłam w Paryżu na dwa dni i bardzo żałowałam, że nie zaplanowałam wyjazdu do tego parku rozrywki. Jakie atrakcje są godne polecenia? Czy jeden dzień w parku wystarczy?
Dla wszystkich, którzy planują właśnie wyjazd do Disneylandu: połączcie to koniecznie z odwiedzeniem stolicy Francji! Ja żałuję, że tak nie zrobiłam. Już w jeden dzień możecie zwiedzić najważniejsze zabytki, np. przez wykupienie wycieczki BigBusem http://eng.bigbustours.com/paris/home.html Jak najbardziej polecam ten rodzaj zwiedzania, możecie wysiąść przy każdym interesującym zabytku i potem znowu złapać ten autobus i jechać do następnej atrakcji (jeżdżą praktycznie co 5-10 minut). Oszczędzacie strasznie dużo czasu i przy tym też wasze nogi! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paryż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości