Nieprzeczytane posty

Re: Paryz na wlasna reke

21
Byłam w Paryżu kilka razy o różnych porach roku i za każdym razem miasto zachwycało mnie. Za każdym razem odkrywam je na nowo. Uwielbiam godzinami spacerować po cudnych uliczkach, odwiedzać swoje ulubione miejsca i odkrywać nowe. Mam to szczęście, że mam u kogo się zatrzymać wiec koszt podróży znacznie spada. Najkrótsza podróż to oczywiście przelot samolotem ale do ceny biletu lotniczego trzeba doliczyć bilet na autobus. Autem do Paryża? czemu nie - byłam dwa razy. Po drodze można wiele zobaczyć, zatrzymać się w małych urokliwych miasteczkach - problem jest w samym Paryżu, a mianowicie parkowanie + korki. Autokarem prosto do centrum Paryża ale niezbyt wygodnie.
W samym mieście poruszałam się najtańszym środkiem: własnymi nogami :D mogę spacerować godzinami ale na wszelki wypadek karnet biletów był w pogotowiu.
W lipcu kolejna podróż do mojej ulubionej Europejskiej stolicy - nie mogę się doczekać!
Travels Blog - podróże na własną rękę

Re: Paryz na wlasna reke

22
Jeżeli ktoś z Was decyduje się na wypad do Paryża na własną rękę, to zdecydowanie uważamy to za dobry pomysł. Wyprawa taka może obfitować w wiele ciekawych przygód, których możecie nie doświadczyć, wybierając się na wycieczkę zorganizowaną :) Koniecznie opisujcie tutaj swoje przygody. Chcielibyśmy je poznać :)

Re: Paryz na wlasna reke

23
To zależy tylko i wyłącznie od tego jak często w przeciągu jednego dnia będziesz przemieszczać się metrem. Bilet dzienny,czy też całodobowy opłaca się kupić jeśli jedziesz więcej niż 3 razy. Zwiedzając jednak Paryż i patrząc na rozmiary miasta,zachęcam aby to zrobić,plus rzecz jasna kwestia wynajęcia przewodnika. Zwiedzając Paryż na własną ręke powiedzmy w 3-4 osoby,nie wychodzi to drogo.

Re: Paryz na wlasna reke

24
na pierwszy raz wydaje mi sie że lepiej kupić bilet jakikolwiek na metro i autobus. nie jest to duży koszt na przykład jak w Sztokholmie 90zł za trzy dniowy bilet. Pozna sie trochę miasto i przy kolejnym przyjeździe można sobie spacerowac. ale jak ktos jedzie na weekend do Paryża to chce przynajmniej jakies minimum zobaczyć. Eiffel czu muzea...wystarczy że w kolejkach straci sporo czasu.

Re: Paryz na wlasna reke

25
Witam serdecznie.

Jestem przed pierwszym wyjazdem do Paryża. Jeśli odpowiedź na moje pytanie już była to sorki :) Czy wyjazd w połowie kwietnia to dobry pomysł? Chodzi mi czy jest już w Paryżu w miarę ciepło, czy nie pada non stop, czy nie jest jeszcze szaro, ponuro, itp.? Chciałbym żeby ten wyjazd był naprawdę super, a nie spędzony pod parasolem trzęsąc się z zimna.

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam Tomek.

Re: Paryz na wlasna reke

30
Czy ja wiem, czy drogie - pojedyńczy przejazd kosztuje €1,70. Niby dużo, jednak jak się porówna tą cenę do średnich zarobków w Paryżu, to nie wychodzi ona tak źle. Dodatkowo jest wiele sposób, by taniej jeździć - karnety, bilety tygodniowe itp

A samo metro w Paryżu funkcjonuje doskonale!Nie tak, jak w Lizbonie na przykład:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paryż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości

cron