Nieprzeczytane posty

Re: Paryżanie łączcie się

11
Zależy skąd masz zamiar leciec. Bilet z Krakowa do Beauvais Ryanairem możesz kupić nawet za 20€ poza sezonem. Poza tym najtańsze hotele to chyba te Formule 1 - nocleg już za 30€ za pokój. Mankamentem są łazienki zrobione z plastikowej wytłoczki oraz pijani ruscy TIRowcy biegający w nocy po "korytarzach"
Daj znać czy to ci pasuje czy też orócz cicha jesteś również "goła jak mysz" - wtedy pewnie musiała byś zastanowić się nad jakąś pracą na miejscu, albo wynajmowaniem pokoi na kilka tygodni w jednym miejscu - zawsze wyjdzie dużo taniej. No ale gdybyś była córką Kulczyka to pewnie byś sie tu nie pytała o koszty...

Re: Paryżanie łączcie się

12
Byłąm w Paryżu tydzień z (teraz) narzeczonym a wtedy, do połowy wyjazdu, jeszcze chłopakiem;) Pojechaliśmy autokarem (eurolines). Nocowaliśmy w Ibisie przy samej stacji metra - z 10 minut do placu concorde, a poza tym komunikacja metrem w Paryżu jest tak dobra że do wszystkich zabytków można dotrzeć bez problemów. Polecam się uzbroić w przewodnik w którym są wytyczone proponowane trasy zwiedzania - ułatwia życie i oszczędza czasu na indywidualne szukanie a proponują naprawde ciekawe trasy (oczywiście jak się dobry przewodnik znajdzie;)).

Ja polecam Disneyland - całodniowa wycieczka naprawdę jeszcze wzbogaca wspomnienia:)
A zaręczyny pod wieżą eiffela może i przereklamowane i popularne ale za to słusznie bo to naprawdę magioczne miejsce!

W razie pytań polecam się:)

Re: Paryżanie łączcie się

13
Ile kosztowała Was podróż? Pytam o sam transport. Ciekaw jestem czy opłaca się bardziej niż z wykorzystaniem ofert na tanie loty? Ile czasu potrzeba na przejazd? Zawsze obawiałem sie takich długich podróży autokarem, bo mam wrażenie, że na miejsce dotrę wymęczony i jedyne co pozostanie mi po przyjeździe to porządnie odpocząć...
byle dalej...

Re: Paryżanie łączcie się

15
Cześć wszystkim!
W kwietniu, razem z koleżankami, wybieramy się na kilkudniową podróż do Paryża. Nie jest to żadna zorganizowana wycieczka, tylko czysty spontan i chęć zwiedzenia jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie. Żadna z nas wcześniej nie była we Francji, a o Paryżu wiemy tyle, ile zdołamy wyczytać z przewodników. Dlatego też mamy prośbę do osób, które w Paryżu były i mogą się z nami podzielić kilkoma radami : ) Sama, jednak, przygotowałam kilka spraw o które bym chciała spytać:
- nocleg: gdzie najtaniej można się kimnąć? Zdążyłam wyczytać, że ceny w tym mieście do najtańszych nie należą, a jako, że jesteśmy studentkami, to zależy nam na zminimalizowaniu kosztów do maximum! Słyszałam, że istnieje coś takiego jak Couchsurfing, czyli tzw. Surfowanie po kanapie ; ) rejestrując się na tej stronie można poprosić dobre dusze o hosting. Wie ktoś coś więcej na ten temat?
- zwiedzanie: czytając już trochę o Paryżu dowiedziałam się że: dla osób, które nie ukończyly 26 roku życia, wejście do muzeów jest za darmo. Prawda to czy fałsz? Bardziej skłonna jestem uwierzyć w to, że darmowe wejście jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca…
- zwiedzanie, part 2: co w szczególności polecacie zobaczyć? Nie pytam się o Luwr, wieżę Eiffla ani Katedrę Notre Dame, bo to jest raczej obowiązkiem każdego odwiedzającego, tylko o miejsca, które według Was są mniej znane, lecz równie piękne.
- na co uważać, kogo się wystrzegać? Czyli dobre rady, by uniknąć faux pas ;)
Na chwilę obecną nie mam więcej pytań, może jednak Wy chcecie dodać coś od siebie?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc! :D
Kasia

Re: Paryżanie łączcie się

16
Co do noclegu dużo Ci nie pomogę, ale polecam wybrać się wieczorem z butelką wina na most który znajduje sie w okolicach Luwru. Byłem tam pod koniec kwietnia, było dość ciepło. Około godziny 23 przechodząc usłyszałęm szum rozmów. Okazało się że most jest zawalony młodymi ludźmi którzy w dobrej kompanii postanowili spędzić wieczór. Było to bardzo fajne i niesamowite. Na pewno jest to szansa na zawarcie nowych znajomości. Most nazywa się Pont des Arts.
Obrazek


Uploaded with ImageShack.us

Re: Paryżanie łączcie się

17
Jeśli chodzi o hotel bądź hostel to warto szukać troszkę dalej od ścisłego centrum, ważne jednak żeby w okolicy było metro. Ja zatrzymałem się w hotelu dość daleko od centru ok 20 minut metrem ale było warto ponieważ cena była dużo niższa. A podróżując metrem nie odczuwa się zbytnio odległości nawet tej znacznej.

Jeśli chodzi o miejsca te mniej znane to u mnie wyglądało to tak. Wysiadłem w centrum w ruszyłem w miasto bez mapy i bez przewodników. Wieczorem było wspaniale oświetlone uliczki knajpki stare kościoły, które napotykaliśmy po drodze.Spacer wzdłuż Sekwany wieczorem to także ciekawe przeżycie.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Paryżanie łączcie się

18
Konturując temat, chciałem polecić jeszcze kilka fajnych miejsc, których nie znajdziemy w przewodnikach. Warto spędzić troszkę czasu w okolicach Kanalu Saint-Martin, bardzo klimatyczne miejsce. Katedra Notherdame, późnym wieczorem.
Jeśli lubisz książki niedaleko katedry wstąp do Shakespeare & Company .

Jeśli lubisz starocie to tylko Puces de Saint-Ouen -choć tylko do pooglądania bo jest drogo. Jeśli lubisz parki to jest ich sporo, mnie przypadł do gustu Buttes Chaumont.

Polecam również spacer placem Pigalle ale tylko za dnia ;) Jeśli zostanie wam czas to odwiedźcie Paryski Meczet z
herbaciarnią oraz wzgórze Montjuic
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Paryżanie łączcie się

20
Ja nie zapomnę wrażeń z wycieczki "Paryż za grosze" z funclub.Na tej wycieczce zwiedzaliśmy katedrę Notre Dame,kompleks Invalides z grobem Napoleona, muzeum d'Orsay.Luwr,Wersal,cmentarz Pere Lachaise, wieżę Eiffle'a,muzeum perfumów,muzeum figur woskowych. Wiem, że to za mało,aby odkryć to miasto, ale i tak się zakochałam w Paryżu i planuję tam wrócić!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paryż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości