Nieprzeczytane posty

Re: Paryżanie łączcie się

21
backpacker pisze:Ile kosztowała Was podróż? Pytam o sam transport. Ciekaw jestem czy opłaca się bardziej niż z wykorzystaniem ofert na tanie loty ? Ile czasu potrzeba na przejazd? Zawsze obawiałem sie takich długich podróży autokarem, bo mam wrażenie, że na miejsce dotrę wymęczony i jedyne co pozostanie mi po przyjeździe to porządnie odpocząć...
Za osobe w dwie strony zaplacilismy mniej noz 400 zl. Niestety tak pozno sie zdecydowalismy na wyjazd ze o tanich lotach nie bylo juz mowy. Podroz z Warszawy trwala 24 godziny - po drodze krazylismy troche po roznych miastach zbierajac ekipe. Ale jakos dalo rade. Autokar wysadzil nas na pl.concorde.

Re: Paryżanie łączcie się

22
Kasssha pisze:Cześć wszystkim!
W kwietniu, razem z koleżankami, wybieramy się na kilkudniową podróż do Paryża. Nie jest to żadna zorganizowana wycieczka, tylko czysty spontan i chęć zwiedzenia jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie. Żadna z nas wcześniej nie była we Francji, a o Paryżu wiemy tyle, ile zdołamy wyczytać z przewodników. Dlatego też mamy prośbę do osób, które w Paryżu były i mogą się z nami podzielić kilkoma radami : ) Sama, jednak, przygotowałam kilka spraw o które bym chciała spytać:
- nocleg: gdzie najtaniej można się kimnąć? Zdążyłam wyczytać, że ceny w tym mieście do najtańszych nie należą, a jako, że jesteśmy studentkami, to zależy nam na zminimalizowaniu kosztów do maximum! Słyszałam, że istnieje coś takiego jak Couchsurfing, czyli tzw. Surfowanie po kanapie ; ) rejestrując się na tej stronie można poprosić dobre dusze o hosting. Wie ktoś coś więcej na ten temat?
- zwiedzanie: czytając już trochę o Paryżu dowiedziałam się że: dla osób, które nie ukończyly 26 roku życia, wejście do muzeów jest za darmo. Prawda to czy fałsz? Bardziej skłonna jestem uwierzyć w to, że darmowe wejście jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca…
- zwiedzanie, part 2: co w szczególności polecacie zobaczyć? Nie pytam się o Luwr, wieżę Eiffla ani Katedrę Notre Dame, bo to jest raczej obowiązkiem każdego odwiedzającego, tylko o miejsca, które według Was są mniej znane, lecz równie piękne.
- na co uważać, kogo się wystrzegać? Czyli dobre rady, by uniknąć faux pas ;)
Na chwilę obecną nie mam więcej pytań, może jednak Wy chcecie dodać coś od siebie?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc! :D
Kasia
Hej!
co do noclegu - ja nocowalam w hotelu Ibis ale nie jest to najtansza opcja. Polecam hotele Formuły 1 (to taka popularna sieć hoteli samoobsługowych, wypasu tam nie ma, bo pokoje są ciasne, ale wszystko nowoczesne i do wytrwania;)). Na obwodnicy PAryża jest jeden na 100% bo sama się nad nim wahałam.
zwiedzania - jest to PRAWDA! doswiadczylam tego na wlasnej skorze:) opcja super, duzo sie oszczedza. Aczkolwiek niektore miejsca (np. wjazd na wieżę E.) są płatne, ale to rzadkość.
- zajdźcie do eurodisneylandu (chociaz to DROGA sprawa), polecam pałac sprawiedliwości i ogrody luksemburskie:) no i nowy łuk triumfalny (ten modernistyuczny;))
- hm...nie mam uwag;)

Czekam na reszte Twoich pytan;)

Re: Paryżanie łączcie się

23
Ja nocowałem w Formule 1 na obrzeżach Paryża - dla osób które cały dzień zwiedzają i tylko tam zostają na noc/dwie, to dobra opcja, ale ostrzegam że kiepsko tam z klimatyzacją i jak ja tam byłęm trafiłęm na wycieczkę młodzieży i było dosyć głośno...ale jest to niewątpliwie tania opcja.

Re: Paryżanie łączcie się

25
Zakopane i jak wrażenia? słyszałam od znajomych ktrzy byli na takiej wycieczce z Itaką, że generalnie są zachwyceni Paryżem ale średnio im odpowiadało "naliczanie" czasu ile gdzie mają być. Np nie mieli ochoty zwiedzać jakiegoś muzeum, woleli cos innego, a nie mogli. Albo chcieli gdzieś dłużej zostać a czas był ściśle ograniczony zgodnie z harmonogramem. Jak Twoje wrażenia? i z jakim biurem byłes?

Re: Paryżanie łączcie się

26
Też byłam w Paryżu na weekend majowy z Master Tur. Wycieczka od 3 do 7, autokarem (masakra! nigdy więcej tak daleko autobusem nie jadę :(), nocowaliśmy w hotelu Ibis. Też mieliśmy ściśle określony czas na zwiedzanie konkretnych zabytków, ale był on jednak dość luźny, dostawaliśmy sporo czasu wolnego, a przewodnik mówił, co można wtedy w okolicy jeszcze zwiedzić, o ile coś było. Ostatniego dnia dał też możliwość zamiany muzeum perfum na Wersal i muzeum Orsay. No niestety ja postanowiłam z tej opcji nie skorzystać i wciąż żałuję, bo do perfumerii iść nie warto. Nie znalazłam żadnego zapachu odpowiedniego ani dla mnie, ani dla mamy na prezent. Ogólnie ja jestem bardzo zadowolona, pogoda nawet dopisała, bo miało padać znacznie więcej, ale udało nam się zobaczyć kilka najważniejszych zabytków Paryża: Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Luwr, Notre Dame, Bazylikę Najświętszego Serca i tak dalej... Mieliśmy też świetną opcję za coś ponad 30 euro - wieczorek francuski, gdzie mogliśmy wybrać na przystawkę ślimaki, bądź żaby (czekałam na to całą wycieczkę, ślimaczki pycha - tak dobre, że muszę znaleźć jakąś dobrą knajpkę ze ślimakami w Krakowie :)), smacznie zjeść i napić się wina bez limitu. Jak dla mnie, zwiedzanie Paryża z biurem to świetna opcja, kiedy jedzie się tam pierwszy raz. Najważniejsz zabytki zostaną zwiedzone, a pozostanie tak wielki niedosyt, że ma się ochotę w przyszłości wrócić już samemu, pospacerować wieczorem po uliczkach Paryża i zwiedzić wszystkie pozostałe zabytki. Za całą wycieczkę zapłaciłam dzięki NZS połowę, 679zł, czyli transport, hotel, 2 francuskie śniadania.

edit:
Zapomniałam napisać o pewnym minusie, który mi osobiście raczej nie przeszkadzał. Nie wiem nawet, czy komukolwiek przeszkadzał. Mianowicie, cały plan, jaki można było przeczytać przed podróżą został zmieniony i poprzestawiany ze względów pogodowych, ale oprócz spacerów po zmroku chyba nic z niego nie uciekło.

Re: Paryżanie łączcie się

27
Aviritia fajnie że udało Ci sie pojechac za taką kwotę - bardzo opłącalnie. Neistety zorganizowane wyjazdy Biur podróży na takie 4 dni zwiedzania jakiegoś miasta europejskiego są zazwyczaj strasznie drogie, właśnie dlatego zdecydowalismy sie jechac sami. Co prawda w ostatecznym rozrachunku zapłacilismy tyle samo co bysmy zaplacili z BP ale to dlatego że byliśmy w Paryżu caly tydzien a nie 4 dni, a do tego szalelismy gdzie sie dalo, juz sama wycieczka do Eurodisneylandu to duży wydatek...ale warto:)

Re: Paryżanie łączcie się

28
No niestety nie miałam okazji być w Eurodisneylandzie (mieliśmy możliwość udania się tam w niedzielę po nieco niższej cenie, coś chyba ponad 40 euro), bo nie mogłam, po prostu nie mogłam, sobie odpuścić Notre Dame - liczyłam, że ujrzę Quasimodo, niestety dobrze się chował :), ale następnym razem, jeśli znów będę w Paryżu, to na pewno się wybiorę :) Swoją drogą, katedra jest znacznie niższa niż się spodziewałam. To chyba wina Disney'owskiej bajki, bo tam wydawała się być ogromna :D

Re: Paryżanie łączcie się

29
Miło mi się was czyta. Fajnie, że podoba wam się Paryż, bo spotkałam się też z negatywnymi opiniami. Moja mama do tej pory nie może zrozumieć mojej wielkiej miłości do tego miasta, w którym spędziłam ok. 2 lat i do którego na pewno wrócę :-). Ktoś pytał o ciekawe miejsca, takie mało znane, więc mogę wam polecić muzeum Curie, muzeum mody, muzeum kanałów paryskich, katakumby(jeśli ktoś lubi mroczne miejsca). Nie kupujcie biletu Paris Visite bo to naciąganie turystów!!!
Tak w ogóle to jestem też autorką bloga o Paryżu, więc jeśli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej to zapraszam.
Znajdziecie też tam namiary na tani nocleg pod Paryżem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paryż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości