Nieprzeczytane posty

Re: Alicante

11
Kiedy myślisz o prowincji Alicante w południowo-wschodniej Hiszpanii, pierwszą myślą jest pas wybrzeża Costa Blanca, który cieszy się popularnością wśród wielu turystów. Jednymi z najpiękniejszych miast na wybrzeżu, w których z roku na rok przybywa turystów korzystających z noclegów są: Benidorm, Javea i Denia. Wczasy w prowincji Alicante są łatwo dostępne za pośrednictwem portu lotniczego, który znajduje się w stolicy Alicante, gdzie przy okazji zwiedzisz liczne muzea i interesujące obiekty. Stolica regionu to nie tylko liczne zabytki i historia ale także wspaniała atmosfera i tradycje. Tutejsze fiesty i zabawy przyciągają z roku na rok co raz więcej turystów. Gorąco polecamy także nietypową, śródziemnomorską kuchnię tego regionu, która poruszy Twoje kubki smakowe. Dominują tu specjały takie jak owoce morza i ryby ale także ryż, który jest przyrządzany na wiele różnych sposobów.

Re: Alicante

14
W Alicante bardzo podobał mi się główny deptak z rzędami palm po obu stronach, a pod wieczór jest tam jeszcze przyjemniej gdyż otwarte są wszystkie stragany tam stojące, gdzie sprzedawane są pamiątki i własne wyroby. Pięknie wygląda także zamek znajdujący się wzgórzu. Nie miałam okazji zwiedzania zamku wewnątrz, ale polecam widok z góry na miasto późnym wieczorem gdy jest już ciemno, gdyż miasto jest pięknie oświetlone.

Re: Alicante

15
nollewska pisze:Tak, kapiele blotne to jedna z atrakcji miejscowosci Torrevieja, jednak nie wszyscy o tym wiedza, ze oprocz morza, slonca i pieknych plaz, mozna rowniez w tej miejscowosci skorzystac z kapieli blotnych i kapieli solankowych w lagunie.
AdamKoc pisze:W okolicach Alicante są super możliwości trekkingowo-wspinaczkowe.
Jeżeli nigdy nie próbowaliście wspinania to warto ;)
Bardzo podoba mi się w Hiszpanii to połączenie - plaże i góry w jednym miejscu :)

Re: Alicante

19
Jednym z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych w Europie jest niewątpliwie hiszpańskie wybrzeże. Turystów przyciągają białe plaże na wybrzeżu Costa Blanca. Jest też promenada Juan Apricio, która wyróżnia się na tle innych. Jest wyjątkowo bogata w lokale gastronomiczne i dyskoteki, w których zabawa trwa w zasadzie całą dobę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alicante”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości