Nieprzeczytane posty

Toledo

1
Mam wrażenie, że kolejne przepiękne miasto jest niedocenione. Co warto? Oczywiście Alcazar, Katedra i Pałace, ale nie to jest najpiękniejsze wg mnie. Warto jechać do Toledo żeby zobaczyć całokształt architektury, która się pięknie komponuje. Stare miasto znajduje się na wzniesieniu i jest otoczone rzeką, wobec czego z nowej częsci wybudowano nawet schody ruchome, żeby umożliwić wejście mieszkańcom i turystom :) Uliczki stare, wąskie, w niektórych miejscach ciężko przecisnąć się nawet osobie (trzeba przejść bokiem), są skwerki i place zabytkowe (będąc w połowie maja dodatkowo trafiliśmy na przegląd samochodów zabytkowych - taka perełka dla freaków :P).

Najbardziej warto jednak wyjechać poza miasto za rzeką na drugie wzniesienie i zatrzymać się na tarasie widokowym. Myślę, że nie ma osoby której widok nie będzie się podobał, ale co jest ważne to zrobić już to po zwiedzaniu miasta, żeby wrażenie nie przyćmiło samego zwiedzania :) Mogę tylko powiedzieć, że na żywo jest o wiele bardziej imponujące niż na zdjęciach w google :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne miasta Hiszpani”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości