Nieprzeczytane posty

Re: lloret de mar

2
Co prawda to mój drugi post, ale że znalazłem pytanie dotyczące miejsca, które zwiedziłem...

Oczywiście, że tak !! Po pierwsze jest to miejsce, w którym można doskonale odpocząć nad morzem - jednak Lloret de mar nie jest zatoczką, więc morze nie wydaje się bardzo przejrzyste z powodu fal. Jest to spokojne miejsce, jednak zwiedzający również znajdą coś dla siebie. W miasteczku jest mały ratusz, oraz wiele pięknych uliczek z wielką ilością sklepików i restauracjami. Do tego na klifie, do którego prowadzi bardzo ładna ścieżka, możemy zwiedzić hmmm, mały zameczek ? Jednak tylko od zewnątrz. Widoki z klifu są również bardzo ładne. Do tego malutki, ale klimatyczny kościółek, w którym śpiewa się barkę ! ; ) Do tej pory pamiętam, jak ksiądz mówił Dzień dobry w paru językach. Gdy przyszła pora na polski, cały kościół mu odpowiedział...

Jeszcze jednym plusem są świetni, mili ludzie, oraz położenie niedalego Barcelony.

Gorąco polecam !

Re: lloret de mar

5
Spora ilość Polonii, gdyż Polacy zaczęli się tam pojawiać razem z Rosjanami w połowie lat 90-tych. Pamiętam, jak na hasło "cocos, ananas, potencia" podrywały się tabuny Rosjanek :)
Tak, ta ich niesamowita mauretańsko-europejska zabudowa z czasów późnego średniowiecza jest niesamowita. Paella pyszna jak ktoś lubi. Tylko wiadomo, plaże z małych kamyczków, więc bez maty ani rusz.
Zaś biorąc pod uwagę ostatni kryzys w Hiszpanii, przelicznik eur/pln czyni wczasy bardzo ekonomicznymi, szczególnie jak jedzie się na przełomie września I października.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne miasta Hiszpani”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości