Nieprzeczytane posty

Re: Fuerteventura

12
Z tego co pamiętam to były wyjazdy z Lanzatoty na Fuertę do Corralejo. Normalne wycieczki autobusowe, promem, na wydmy albo do Oasis Park. Rano wyjazd i wieczorem powrót. Myślę na 99% że na Fuercie jest podobnie - jako że mieszkałem na południu to się tym za bardzo nie interesowałem - ale jestem przekonany że są wycieczki do Timanfaya na Lanzarocie.
Gdybyś miała auto, to prom kosztuje zdaje sie 20€ i w niecałą godzinę jesteś po drugiej stronie (z Playa Blanca na Lanzarocie pięknie widać Corralejo, szczególnie wieczorem). Promy odchodzą co godzinę. Dojazd z przystani promowej do parku Timanfaya to ok 20 minut. Warto mieć GPS chociaż i bez niego da radę. Wejście do parku Timanfaya kosztuje chyba 8€ za dorosłego i 4€ za dziecko. Jeszcze poszukam w necie i dam znać, ale w razie czego na wszystkich wyspach, w każdym miasteczku są takie "sklepiki" sprzedające atrakcję. Na Teneryfie były podróże łodzią podwodną, rejsy na ocean by pooglądać wieloryby i do wszystkich parków rozrywki. To samo na Fuercie i Lanzarocie - w zależności od atrakcji dostępnych na wyspie.

Re: Fuerteventura

13
Marasar, jesteś zaprawdę nieocenionym opowiadaczem i doradcą :) Mam cichą nadzieję, że mi tez uda się kiedyś zwiedzić Wyspy tak, by móc o nich wyczerpująco opowiadać...
A Gustaw Winter to jakiś niemiecki inzynier podobno :D gdyby połączyc ten fakt ze sklepikarzami mówiącymi po niemiecku, wychodzi, że rodacy Johanna Wolfganga maja dużo wspólnego z tą wyspą ;D

no niemniej jednak, biję sie teraz z myslami, czy zaczynac poznawanie Wysp od tej Fuerty, czy tez jednak nie...

Re: Fuerteventura

14
BTW - znalazłem tą wycieczkę z Fuerty do Timanfaya - można zabukować bilety online - jest 10% taniej : https://www.aquaticket.com/at_producto_ ... =30&id=194 - stronka wygląda trochę dziwnie ale wszystko działa jak trzeba. Można bezbiecznie kupić.
Jeżeli masz wybór to możesz wybrać inna wyspę i jak tak pomyślę to najlepiej jest zacząć od Lanzaroty. Nie ma aż tylu rozrywek co na Teneryfie ale jest tego trochę - i w razie gdyby wszystkie atrakcje się wyczerpały można z rana wybrać się promem na Fuertę (na dole) albo na Graciosę (u góry). Plaże są bardzo ładne - nie takie ogromne jak na Fuercie ale przyjemne i zachęcające do kąpieli. Warto pomyśleć o wynajęciu auta. Na Kanarach jest to bardzo tanie, benzyna za bezcen a człowiek nie jest zdany na pomysły pilota wycieczki. I zawsze lepiej wszystko zwiedzać samemu niż całą bandą.

Re: Fuerteventura

15
Szczerze mówiąc to juz nie wiem, co postanowić, bo miałam dość tak upatrzoną konkretna ofertę wyjazdu na tą Fuerte. Jednak Twoje rady sa równie kuszące i co najważniejsze nie takie "suche" jak opisy biur podróży.
No nic, mam nadzieję, że w najbliższych dniach uda mi się spotkać z ewentualnymi towarzyszami podróży i podjąć jakąś konkretniejsza decyzję. :)

Re: Fuerteventura

18
Próbowałem przejrzeć oferty Beefree ale jakoś nie udało mi się znaleźć niczego - każdy wynik wyszukiwania nie dawał żadnych rezultatów. Może to dla nich jeszcze za wcześnie na oferty letnie.
Mogła byś podać więcej szczegółów? W ile osób jedziesz? czy z dziećmi? na jak długo? oraz ile może wynieść przypuszczalny koszt całej imprezy? Jestem ciekawy jak wypada porównanie wakacji zorganizowanych przez biuro od tych zorganizowanych samemu.

Re: Fuerteventura

19
Hmm, no ja otwarłam sobie na ich stronie katalog zima 2011/2012 i tak krytycznie patrząc, to np. na kwiecień oferty do Castillo de Elba są za około 2000 za tydzień i dwa tygodnie, pokoje 2-osobowe, osoby dorosłe, bez wyżywienia. A na drugim "biegunie" np. Fuerteventura Playa za jakieś 2800 za tydzień i 4000za 2 tygodnie, all-in.
I co Ty na to? Jak wypada porównanie cenowe? ;)
ja osobiście to wolałabym zwalić całą organizację na biuro... ;)

Re: Fuerteventura

20
Troszkę musiałem pogrzebać żeby odnaleźć stare rezerwacje ale w końcu się udało. Wyjazd na 8 dni w 3 osoby (2 dorosłe + dziecko 12 lat). Wyżywienie half-board (śniadanie+obiadokolacja). W hotelu Iberostar Palace http://www.booking.com/hotel/es/palace- ... ity_target (****) -102€ za dobę (za 3 osoby).
Do tego samochód na cały ten czas 164€ (Toyota Auris). Niestety nie potrafię powiedzieć ile kosztowały bilety na samolot - dokopałem się do boarding pass'ów ale nie do rachunku więc nie wiem ile poszło na lot - wiem że bilety niestety nie są tanie...
Jednakże porównując 2000PLN za osobe na tydzień (czyli 6000 za 3 osoby - ok 1500€) do 714€ za hotel + 164€ auto (razem ok 780€ - 3120PLN) to wychodzi podobnie, gdyż za lot trzeba liczyć ok 200€ za osobe w 2 strony, jak najtańsza opcja bez wyżywienia z BP.
Oraz dodatkowo masz samochód i jedzenie. I z hotelu wychodzisz praktycnie prosto na plażę...
Wprawdzie nie masz polskich animatorów tylko jest w hotelu multilingual team (angielski, niemiecki. francuski i hiszpański) ale myślę że nudzić się nie będziesz. Wycieczek już nie musisz wykupywać bo możesz sobie sama wszędzie pojechać. Myślę że warto spróbować samemu wszystko zorganizować...
Jeszcze jedno - raczej nie masz co liczyć na spotkania z rodakami. Jednak większość jeździ z BP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiszpańskie wyspy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości