Nieprzeczytane posty

Teneryfa 2018

1
Witam wszystkich!

Kilka dni temu wróciliśmy z tygodniowego wypadu na Teneryfę, który w całości zorganizowaliśmy we własnym zakresie. Nigdy nie podróżujemy z biurami podróży i zdecydowanie wolimy organizować podróże samodzielnie. Na Teneryfie byliśmy po raz pierwszy i zdecydowanie ta wyspa nas zachwyciła! Jest to jednak bardzo specyficzne miejsce ponieważ Teneryfa jest jak taki mały kontynent. Są tam góry, ocean, wulkan, i mikroklimat. Raz pada, raz świeci słońce, wieje i generalnie południe jest cieplejsze od północy.

Pierwsze 4 noclegi spędziliśmy na południu w miejscowości Las Americas. Jest to baaaardzo turystyczna miejscowość. Generalnie są tam same hotele i restauracje. Cała miejscowość stworzona pod turystów. Ja za bardzo nie lubię takich miejsc więc jedynie tam spaliśmy a w dzień zwiedzaliśmy okoliczne miasta. Polecam El Medano, które jest wioską surferską a także Los Abrigos - wioskę rybacką z najlepszymi restauracjami serwującymi owoce morza. Plaża Las Americas jest ładna (chociaż sztuczna) i jest dosyć zatłoczona. Możecie szukać innych plaż na wybrzeżu południowym, ale będą to plaże z czarnym piaskiem.

Kolejne 3 dni spędziliśmy w mieście na północy - Puerto de la Cruz. Urocze miasteczko nad wybrzeżem, które również jest kolebką turystyczną, ale zdecydowanie mniejszą nić południe wyspy. Zdecydowanie północna Teneryfa bardziej do mnie przemówiła. Roślinność, góry, wszędzie zielono, BAJKA! Wynajmijcie samochód i wybierzcie się na wycieczkę w góry Anaga. Widoki jedne z najlepszych jakie widziałam! Jeżeli planujecie wynajęcia samochodu na Teneryfie, to koniecznie odwiedźcie Punta de Teno. Dojazd zajmie wam ok godzinę, droga przez góry, ale wierzcie mi, że warto.

Generalnie, jak jedziecie na Teneryfę, to naprawdę nie spędzajcie całego czasu na plaży. Teneryfa ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko plaże i piwo. Poniżej wypiszę miejsca które ja odwiedziłam i które polecam. Jestem początkującym użytkownikiem GoPro więc podrzucam też linki do kilku filmików. Z góry przepraszam za jakość, ale dopiero się uczę :)

MUST SEE na Teneryfie:

El Teide volcano
Punta de Teno
Anaga
Puerto de la Cruz
Santa Cruz de Tenerife
San Cristobal de la Laguna
Los Abrigos
El Medano
Aquapark (z genialnym pokazem delfinów)

Nie polecam Loro Park, jest naprawdę tłoczno, a do tego bilety są naprawdę drogie. Jako tańszą alternatywę polecam Jungle Park na południu wyspy.

A oto obiecane filmiki:




Więcej informacji znajdziecie w sekcji Hiszpańskie wyspy forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiszpańskie wyspy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości

cron