Nieprzeczytane posty

Re: Berlin

11
Z tą czystością nie jest znów tak idealnie, przynajmniej nie zawsze. w Monachium na Octoberfest, szczególnie pod koniec kiedy większość ludzi wróciło do domów widać syf typowy dla dużych imprez w innych krajach. Trzeba jednak przyznać, że służby działają świetnie i szybko doprowadzają teren do porządku.
byle dalej...

Re: Berlin

12
bardzo dziwna wizja Berlina wyłania się z waszych wypowiedzi. te czyste i nowoczesne miejsca to tylko dzielnica rządowa, którą zwiedzicie w pół godziny. wymienione top 10 to czysto turystyczne miejsca, które nie zachwycą nikogo, kto widziałparyż czy rzym. dlatego berlin warto poznać z innej strony: jako alternatywne, kosmopolityczne miasto, pełne życia, imprez, koncertów, rozbrzmiewające przeróżnymi rodzajami muzyki. dzielnice kreuzberg czy prezlauer berg to miejsca, które zachęcają do niedrogiego i skutecznego imprezowania. polecam!

Re: Berlin

13
Czy to prawda,że w Berlinie jak chcesz wejść na imprezę to czasami ochroniarze potrafią przepytywać ludzi z tytułów różnych płyt i piosenek,tak żeby wyselekcjonować kto chce wejść na imprezę przypadkiem ?

Jak ktoś miał taką sytuację to piszcie śmiało.Dzięki :)

Re: Berlin

14
Ja zdecydowanie polecam zabrać ze sobą rower. Berlin jest rajem dla rowerzystów. Przy każdej drodze znajduje się ścieżka rowerowa albo jest wydzielony pas ruchu, gdzie żaden samochód nie ma prawa wjechać i ku mojemu zaskoczeniu kierowcy z nich nie korzystają. Przy okazji jeżdżąc na rowerze można zwiedzić cały Berlin nawet w jeden dzień. Z niekonwencjonalnych atrakcji, których nie znajdziemy w przewodnikach polecam opuszczony park rozrywki. Oczywiście warto też sprawdzić berlińskie puby i kluby. ;)I to by chyba było na tyle;P

Re: Potrzebujesz informacji o Berlinie zapytaj eksperta

15
Pytam z czystej ciekawości, nie mam konkretnych planów związanych z odwiedzeniem stolicy Niemiec... ale mam w tym kraju rodzinę (okolice Dormagen) więc może kiedyś wreszcie zdecyduję się na zobaczenie czegoś więcej. Ostatnio byłam w Niemczech w 1997 roku... :- ) Do sedna: jaki byłby koszt wynajęcia przewodnika i czy są jakieś limity (ilość osób w grupie, i tak dalej)?

Re: Berlin

16
Berlin jest na pewno warty odwiedzenia... To miasto kontrastów, każdy w nim znajdzie coś dla siebie. Ile kasy potrzeba? Zależy, ile chce się wydać :) Odpada woda do picia - można pić z kranu. Przy większej ilości napojów do picia trzeba uważać na kaucję butelek - 8 centów do piwa i 25 centów do plastiku. Przelicznik 1:1 raczej chyba nie jest możliwy: w Polsce nie kupi się niestety piwa za 80 groszy, kebaba za 2-5 złotego... no może dobry chleb za 3 zł czyli euro tak :) Przed początkiem pobytu trzeba po prostu odwiedzić jakieś penny albo lidla, by móc zrobić sobie zakupy :)
Miasto jest czyste? Czasami :) Nie za bardzo po piątkowej czy sobotniej nocy. To metropolia, w której żyje 3,5 miliony osób. Mając jakieś stereotypy o Niemczech można się tu łatwo rozczarować, co bywa miłe :)
Komunikacja miejska: Kurzstrecke (krótkie trasy)to bilet do 3 przystanków w jedną stronę za 1,40 euro. Opłaca się, gdy chce się gdzieś szybko podjechać. Odległości w Berlinie są znaczne, po raz pierwszy jak spojrzałem na mapę pomyślałem: "a to tylko dwa przystanki metra"... i szedłem 40 min... :) Wydaje mi się, ze wart się zastanowić nad biletami całodziennymi (Tageskarte). Człowiek jeździ czym chce, jak chce, nie jest uzależniony. Przyjemność ta kosztuje 6,50. A jak się jest w grupie, kupujemy Kleingruppen-Tageskarte (bis 5 Personen) - dzienny na 5 osób i jeździmy jak chcemy. Automaty do biletów są wszechobecne i co ważne - można tam wybrać obsługę po polsku :)
Informacje o berlińskiej karcie turystycznej: poszukać berlin welcome card. Dobre, jak ktoś wie co chce dokładnie zobaczyć. Można sobie policzyć, ile by się wydało a ile zaoszczędzi. Trzeba jednak umiejętnie zaplanować czas :)
Pozdrawiam,
Maciej Belda
Przewodnik po Krakowie, pilot po Europie
http://www.macbelda.com

Re: Berlin

17
Witam. Niebawem będę w Berlinie, jednak tylko przelotem, dosłownie. Mam 8 godzin na przesiadkę samolotową na lotnisku Schonefeld, czy jest jakakolwiek możliwość, aby w tym czasie dostać się do centrum, bądź w inne interesujące miejsce i zobaczyć cokolwiek? Czy jest jakaś szybka i niedroga możliwość transportu z lotniska? Jak powinienem rozplanować to 8 godzin, żeby uczynić je maksymalnie efektywnymi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Re: Berlin

18
Jasne, że w 8 godzin da się coś zrobić! Trzeba kupić bilet dzienny za 7 euro na strefę ABC i można sobie swobodnie po mieście jeździć, przesiadając się na różne metra i S-Bahny. Plan na bvg.de. Z lotniska trzeba się wydostać na linię U7 i dostać się najlepiej na Alexanderplatz albo Friedrichstrasse, gdzie już jest Unter den Linden - a na niej zabytki na pozostały czas zwiedzania :)
Maciej Belda
Przewodnik po Krakowie, pilot po Europie
http://www.macbelda.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Berlin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron