Nieprzeczytane posty

Plaża w Wicie nad morzem

1
Z racji tego że to dział do prezentacji swoich obserwacji, upodobań i gustów co do ciekawych miejsc itp. chciałem przedstawić temat plaży w miejscowości Wicie nad morzem. Co do samej miejscowości to post jeszcze napiszę, ale chciałem zwrócić waszą uwagę na to miejsce bo jest naprawdę godne obejrzenia. Przede wszystkim jeździmy głównie nad morze z uwagi na plażę i wodę. W Wicie są naprawdę wspaniałe, miejscami szerokie i piaszczyste plaże. Zdarza się odcinek z jakimś żwirkiem lub kamieniami ( głównie nieszkodliwe i bardzo ciekawe otoczaki wypolerowane przez morze ) jednak dominuje przede wszystkim drobny, jasny piaseczek :)
Otoczenie plaż w Wicie to wydmy które porasta sosnowy las. Na krótkim odcinku jest parometrowa skarpa, ale bardzo malownicza. Jako że jest to niewielka miejscowość plaża jest naturalna, miejscami wręcz dzika. W sezonie letnim rzadko jest tłoczno a idąc w stronę Darłówka lub Jarosławca przeważnie jest zupełnie pusto.

Re: Plaża w Wicie nad morzem

3
W tym roku od Darłówka po Wicie wzmacniana jest plaża z uwagi na coraz większe ubytki lądu na tym obszarze. Więc i plaża częściowo się zmienia. Dodano mały murek pod wydmami z gałęzi " Łozy " chyba który już puszcza zielone listki. Jak tak dalej pójdzie Wicie będzie miało unikalną zielona plażę :) Nadmienię tylko że jest to największa inwestycja ochrony brzegów morskich w naszym kraju. Oczywiście plaża dostępna i coraz szersza. Niedługo zamieszczę fotki

Re: Plaża w Wicie nad morzem

8
To zależy kto i co oczekuje po pobycie na plaży :)

Większość osób pragnie wypocząć w komfortowych warunkach i nawet oko nie zawiesi na tych skuterach, bananach czy barach z piwem.

Dla mnie osobiście komfort, to warunki w których plaża jest szeroka, piaszczysta, czysta i nieprzeludniona. Plaże w wielkich kurortach nadmorskich mają to do siebie, że są masakrycznie przepełnione. Ja osobiście nie postawiłbym tam nogi, bo koce plażujących oddalone są od siebie o nawet 20 cm(!!!). Wiem, bo widzę to co roku np. w Ustce. Oczywiście w takich kurortach są też plaże mniej uczęszczane, gdzie można w spokoju wypocząć, ale trzeba trochę dalej do nich iść i wiedzieć, że takie są :)

Ja osobiście wole takie plaże jak w Wiciu, jest całkiem sporo takich plaż na naszym wybrzeżu. W Dźwirzynie jest megaszeroka piękna plaża przy jednym z zejściu. W Karwi jest plaża z takim piaseczkiem że "szczęka" opada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne nadmorskie miejscowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości