Nieprzeczytane posty

Spała i jej okolice

1
W miejscowości Spała która mieści się zaledwie 70 kilometrów od Łodzi i mniej więcej tyle samo od Warszawy znajduje się wiele miejsc wartych zwiedzenia.
W samej Spale znajduje się ośrodek przygotowań olimpijskich dla Polskich kadrowiczów a ilość oraz różnorodność restauracji przyciąga najbardziej wybrednych smakoszy z całego kraju.
Niedaleko Spały, bo zaledwie dwa kilometry od niej znajduje się niesamowite miejsce związane bezpośrednio z drugą Wojną Światową a mianowicie bunkier – schron w którym stacjonowały pociągi sztabowe Niemieckich dowódców.
Obecnie bunkier jest przystosowany i udostępniony dla zwiedzających.
W muzeum można zobaczyć takie zabytki sztuki militarnej jak armaty, pojazdy pancerne, wozy bojowe, karabiny wraz z amunicją oraz wiele innych atrakcyjnych eksponatów z tamtych czasów.

Re: Spała i jej okolice

2
Tak, dawno dawno temu, gdy byłam jeszcze małą dziewczynką w wieku szkolnym rodzice wysłali mnie na kolonie do Spały i mieliśmy okazję i innymi kolonistami, obejrzeć ten ośrodek dla sportowców, a nawet mogliśmy tam pobiegać, pograć i poćwiczyć. Z restauracji nie miałam okazji korzystać, ale zwiedziłam te wszystkie miejsca związane z wojną. Wtedy, jako dziewczynka nie byłam za bardzo tym wszystkim zainteresowana i nie do końca rozumiałam o co w tym wszystkim chodzi, ale ten post uświadomił mi, że powinnam tam wrócić, by odświeżyć sobie pamięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Miasta Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości