Nieprzeczytane posty

Tarnów i okolice

1
Ja mógłbym polecić Tarnów, tam przepływa Dunajec i przed zakładami azotowymi woda jest czysta i można łowić ryby.
Poza tym, to piękna okolica i są całkiem dobre drogi, nawet na wsiach już jest wyłożony asfalt, bo wcześniej to były drogi z kamienia.
Dużo do zwiedzania nie ma, ale za to jest idealna okolica do cichego wypoczynku.

Re: Tarnów i okolice

4
Dowiedziałem się że okolice Tarnowa to najcieplejsze miejsce w Polsce, podobno w średniowieczu było tam wiele winnic bo klimat łaskawy był dla tych krzaczków :) Wiem że jest tam też ciekawy zamek, a raczej ruiny na górze św. Marcina z którym wiąże się wiele legend.

Re: Tarnów i okolice

5
Ja dwa tygodnie temu zdecydowałem się na wycieczkę rowerową z Nowego Sącza do Tarnowa (można w przeciwną stronę, jak ktoś lubi pod górkę, podjazdy i tak będą). Ja lubię zapory wodne i te klimaty, więc było co zobaczyć. Ale poza tym... trzysta kilometrów specjalnie bym nie przyjeżdżał :)

Re: Tarnów i okolice

6
A według mnie Tarnów jest jak najbardziej wart zobaczenia;) Piękne Stare Miasto, zachowane fragmenty murów obronnych, klimatyczne wąskie uliczki, pozostałości po żydowskiej kulturze - kamienice i Bima, drewniane kościółki, fontanna z Układem Słonecznym,...
Spędziłam w Tarnowie dosłownie pół dnia i trochę zdołałam zobaczyć i wywarło to na mnie pozytywne wrażenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Miasta Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości