Nieprzeczytane posty

Miejscowosci do 300 km od Dolnego Slaska

1
Witam. To moj pierwszy post, dlatego z gory przepraszam jezeli robie cos nie tak i od razu z gory dziekuje za pomoc. Moi rodzice chca w tym roku troche pojezdzic po Polsce, jednak z racji wieku i tego, ze oboje nie sa zmotoryzowani szukaja czegos w odleglosci ok 300 km od ich miejsca zamieszkania, czyli Wroclawia. Dojazd PKP, PKS albo jakimis busami. Rodzice od wielu lat jezdza do miejscowosci Zbaszyn. Jest to male miasteczko, polozone nad jeziorem i wlasnie czegos w takim stylu dla nich szukam. Wieksza wies, male lub nieduze, spokojne miasteczko, zeby mozna było pospacerowac i odprezyc sie od duzego Wroclawia. Zabytki, atrakcje turystyczne mile widziane, ale niekonieczne. Jakies jezioro by sie przydalo ( ojciec lubi powedkowac ), swietnie jakby las sie znalazl, troche zieleni - ale to wszystko nie jest wymog. Raczej odpadaja gorskie miejscowosci, chyba, ze takie gdzie nie ma zbyt duzo wejsc pod gorke, bo kondycja juz nie ta :) Wielkie dzieki wszystkim za pomoc i wskazanie takich miejsc ( wieksze wioski, male miasteczka, nieduze miasta ) . Pozdrawiam :)

Re: Miejscowosci do 300 km od Dolnego Slaska

2
Witam, pamiętam kiedy byłem małym chłopcem jeździłem do Zbąszynia na grzyby, było ich tam od groma, pozatym pięknie i zielono dookoła, mam nadzieje że nadal tak jest.

1) Co do miejsc to jeśli twoi rodzice zdecydowali by się nadłożyć troszkę kilometrów to mazury nr 1, najbliżej i niesamowicie pięknie jest w Ostródzie,byłem tam 6 razy bardzo polecam.

2) Natomiast gdybyśmy mieli trzymać się kilometrów to może być to np Wielkopolski Park Narodowy, na terenie parku 18 obszarów ochrony ścisłej o łącznej powierzchni 260 ha. Znajdziesz tam formy krajobrazu polodowcowego oraz najbardziej naturalne zbiorowiska roślinne, a także związane z nimi zwierzęta. Ochroną objęto także 32 drzewa pomnikowe i 1 głaz narzutowy. Ponadto park posiada 5 szlaków o długości 85, pozatym jest dobrze skomunikowany z Poznaniem więc łatwo to będzie połączyć jeśli chodzi o transport

3) Opcja 2 to może połączenie Torunia z Bydgoszczą, oba miasta inne, sporo do zobaczenia a niedaleko masz Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, choć tam osobiście nie byłem, więcej poczytasz w linku poniżej

http://parki.kujawsko-pomorskie.pl/gwpk ... y-przyrody

CDN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Miasta Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości